koupě Nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti koupě Nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jakub Doležel a poslední změna je stará 7 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #64036 Reply

  Libuše Dýbová

  Dobrý den,

  syn koupil před pěti lety dům s pozemkem přes realitní kancelář. Dnes jsme při prohlížení serveru czuk.cz zjistili, že vlastně tři části pozemku patří jiným majitelům. Jedna část-vrata a cesta- bývalému JZD a dvě části- součást naší zahrady- Pozemkovému fondu. Prosím poraďte mi, jak máme postupovat, aby se vše dalo do pořádku.

  Děkuji

  Dýbová

 • #64038 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  to chcete říct, že jste celých 5 let a to zvláště po koupi, si nedošli pro výpis z katastru?

  Zde Vám neporadím, neznám obsah kupní smlouvy – dojděte si za advokátem a předložte mu listiny.

 • #64039 Reply

  Lucie Švecová

  Dobrý den.

  Chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl v tom, když mám v kupní smlouvě o koupi nemovitosti (pozemku) větu, že kupující nabude vlatnictví k převáděné nemovitosti vkladem do katastru nemovitostí, a když tam tato věta není. Jaký to má praktický dopad a co mi jako kupujícímu doporučujete – dát tuto větu do smlouvy nebo ne?

  Předem děkují za odpověď.

  S pozdaravem Lucie Švecová.

 • #64040 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  je zcela nepodstatné, zda-li tam tato věta obsažena je nebo není – vlastnictví k nemovitosti vždy přechází na kupujícího okamžikem vkladu do KN ze zákona.

 • #64041 Reply

  Jakub Doležel

  Dobrý den.

  Chtěl jsem se zeptat jak je to s koupí nebytového prostoru.. uvažuji že bych něco takového pořídil, upravil a následně bych v tom bydlel.. Nebytové prostory bývají levnější a tak se chci zeptat jestli s tím bydlením v ní může být nějaký problém..

  Děkuji

Odpověď na téma: koupě Nemovitosti
Informace o uživateli: