koupě Nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti koupě Nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jakub Doležel a poslední změna je stará 6 let, 8 měsíců.

• Autor

Libuše Dýbová

Dobrý den,

syn koupil před pěti lety dům s pozemkem přes realitní kancelář. Dnes jsme při prohlížení serveru czuk.cz zjistili, že vlastně tři části pozemku patří jiným majitelům. Jedna část-vrata a cesta- bývalému JZD a dvě části- součást naší zahrady- Pozemkovému fondu. Prosím poraďte mi, jak máme postupovat, aby se vše dalo do pořádku.

Děkuji

Dýbová

• #64038 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

to chcete říct, že jste celých 5 let a to zvláště po koupi, si nedošli pro výpis z katastru?

Zde Vám neporadím, neznám obsah kupní smlouvy – dojděte si za advokátem a předložte mu listiny.

• #64039 Reply

Lucie Švecová

Dobrý den.

Chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl v tom, když mám v kupní smlouvě o koupi nemovitosti (pozemku) větu, že kupující nabude vlatnictví k převáděné nemovitosti vkladem do katastru nemovitostí, a když tam tato věta není. Jaký to má praktický dopad a co mi jako kupujícímu doporučujete – dát tuto větu do smlouvy nebo ne?

Předem děkují za odpověď.

S pozdaravem Lucie Švecová.

• #64040 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

je zcela nepodstatné, zda-li tam tato věta obsažena je nebo není – vlastnictví k nemovitosti vždy přechází na kupujícího okamžikem vkladu do KN ze zákona.

• #64041 Reply

Jakub Doležel

Dobrý den.

Chtěl jsem se zeptat jak je to s koupí nebytového prostoru.. uvažuji že bych něco takového pořídil, upravil a následně bych v tom bydlel.. Nebytové prostory bývají levnější a tak se chci zeptat jestli s tím bydlením v ní může být nějaký problém..

Děkuji

Odpověď na téma: koupě Nemovitosti
Informace o uživateli: