Koupě obecní nemovitosti

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Koupě obecní nemovitosti

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  právní vrba a poslední změna je stará 5 let, 10 měsíců.

• Autor

Petr Muroň

Dobrý den,

rád bych se zeptal, jak se dá postupovat v tomto případě – obec rozprodává obecní domy po bytových jednotkách jednotlivým nájemníkům. V případě, že na to nájemník nebude mít, tak to prodá někomu dle uvážení. Mám známou, co peníze na koupi bytu nemá, ale v bytě by chtěla zůstat, a proto se bojí, že byt koupí někdo pro sebe.

Jakým způsobem bych mohl ten byt koupit já? Lépe řečeno – mohl bych nějakým způsobem půjčit nájemnici peníze na koupi bytu, tak abych měl jistotu, že hned, jak si ten byt koupí, že ho na mě přepíše…? Dá se to nějakou smlouvou upravit? Také díky tomu, že to koupí nájemník tam jsou nižší ceny – dá se to udělat tak, abych to za tu nižší cenu koupil známé já a nemusel se bát, že si to po chvíli rozmyslí a já budu bez bytu i bez peněz?

Díky za pomoc!

• #67810 Reply

právní vrba

Některé obce akceptují postoupení práva k odkoupení bytu – zkuste se na obci zeptat, zda by to umožnili (známá by Vám své právo koupě postopila). Další možností je Smlouva o smlouvě budoucí kupní, další možností je směnka, kterou Vám známá vystaví. Poněkud problematické je uzavření kupní smlouvy mezi Vámi a známou a její vklad do katastru těsně po vkladu "její" kupní smlouvy (mezi ní a obcí).

Odpověď na téma: Koupě obecní nemovitosti
Informace o uživateli: