Koupě psa

Forum Fóra Ostatní Obecné Koupě psa

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Petra Nádraská a poslední změna je stará 9 let.

• Autor

Alena Hádalová

Dobrý den, mám dotaz ohledně koupě štěněte.Koupila jsem štěně ale nemám žádný doklad,pouze ústní dohoda.Při očkování jsem zjistila,že štěně má vrozenou srdeční vadu.Majitelka tvrdí,že o tom nic nevěděla. Požaduji samozřejmě vrácení peněz,nebo alespoň část. Mohu se bez dokladu domáhat nějak svých peněz?Děkuji za odpoved.

• #75484 Reply

Petra Nádraská

Dobrý den,

koupila jsem si z chovné stanice papírového psa,mám uzavřenou kupní smlouvu. Bohužel pes trpí průjmy,špatně mu funguje slinivka a dle vyjádření veterináře je to nemoc dědičná. Dle požadavků chovatelského klubu tato vada není důvodem k neuchovnění psa ( já o ní totiž nemusím mluvit,pes jen vypadá,že je menší,protože nemá kvalitní stravu),ale dle mého názoru je toto jeho onemocnění vážný problém. Psa jsem vrátila chovatelce,která si ho vzala,ale nechce mi vrátit peníze a ještě mně pomlouvá u dalších chovatelů. Průjmy trpí i chovná fena i další pes z předešlého vrhu. Můžete mi poradit,jak sepsat výpověd kupní smlouvy a případně,jaké další kroky učinit,nebude li domluva možná ? Velmi děkuji,Petra Nádraská

• #75485 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

pro p. Nádravskou:

Dobrý den,

jestliže jste psa vrátila a prodávající jej přijala, znamená to fakticky zrušení smlouvy a prodávající je povinna Vám vrátit peníze. Jestliže tak neučiní dobrovolně, můžete podat soudu žalobu na vydání bezdůvodného obohacení, o něž se v tomto případě jedná.

Příště laskavě vkládejte svůj příspěvek jako samostatný dotaz a ne jako odpověď na jiný. Obvykle je to považováno za důvod k neodpovězení.

• #75486 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

pro p. Hádalovou:

Dobrý den,

vady štěně můžete u prodávajícího uplatnit ve lhůtě 6 týdnů po jeho převzetí a domáhat se z toho titulu zrušení smlouvy, tzn. vrácení štěněte oproti vrácení peněz. Doporučuji písemné vytknutí vady.

• #75487 Reply

Petra Nádraská

Velmi děkuji a zároven se omlouvám.

Petra Nádraská

Odpověď na téma: Koupě psa
Informace o uživateli: