Kouření

Forum Fóra Trestní právo Různé Kouření

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Martin Tomek a poslední změna je stará 9 let, 1 měsíc.

• Autor

Radek

Dobrý den, mam dotaz ohledně kouření ve vyhrazených prostorách pro kuřáky. Není mi 18 let a kouřil sem cigaretu na místě vyhrazeném pro kuřáky a zastavila me policistka chtěla občanský průkaz a další údaje o me a o mém bydlišti. Zdá se mi to být divné že se smi kouřit pouze od osmnácti let. Říkala mi ze je to přestupek když mi není 18 let a že se to bude řešit dále. Proto Vás žádam o vysvětlení nebo o co nejpřesnější popis zákona, ve kterém je o tomhle zmínka. Dekuji Vám, moc mi tím pomůžete. Přikládám i můj e-mail: radeek.krejcir@seznam.cz

• #51039 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

přestupku se dopustila pouze osoba, která Vám cigaretu prodala. Vy, jakožto kuřák, byste se mohl dopustit přestupku pouze tehdy, pokud byste kouřil mimo vyhrazený prostor.

Tím, že se to "bude řešit dále", mohla policistka mít max. na mysli to, že se tím může zabývat orgán péče o dítě a kontaktovat rodiče.

• #51040 Reply

Martin Tomek

Promiňte, ale dle § 30 odst. 1 písm. o) z.č. 200/90 Sb., kdy se přestupku dopustí osoba, která umožní užití tabákového výrobku osobě mladší 18 let, se domnívám, že přestupcem může být i osoba mladší 18 let, která umožní užití tabákového výrobku sama sobě.

Děkuji za reakci

Odpověď na téma: Kouření
Informace o uživateli: