Krádež auta u pronajaté chalupě

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Krádež auta u pronajaté chalupě

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 8 let, 12 měsíců.

• Autor

Dana Fingerová

Prosím pěkně o radu. Syn si objednal pronájem chalupy na silvestra, v nabídce mají, že parkování je ve dvoře. Přesto mu ukradli auto a tak prosím o radu zda je nějaká možnost chtít po pronájemcích nějaké vyrovnání.Auto bohužel měl pojištěné na vše možné jen ne na krádež.Po zjištění krádeže se od místních lidí dozvěděl,že je to tam u nich normální,že se auta kradou. Přesto je na to nikdo neupozornil předem. Děkuji za radu

• #48725 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

nezmínila jste podstatnou věc a to, jestli syn vše nahlásil na policii, i když předpokládám, že samozřejmě ano.

Nicméně Vás zklamu, vlastníci oné chalupy nenesou žádnou odpovědnost za to, že někomu na jejich dvoře byla zcizena nějaká věc. Je čistě na vlastníku věci, aby si ji dostatečně zabezpečil.

A pokud to řeknu nehezky, když jedete do Prahy, taky Vás nikdo neupozorní na to, že se tam krade.

Je mi líto.

• #48726 Reply

Dana Fingerová

Dobrý den.

Děkuji Vám za odpověď.

Syn samozřejmě vše na policii nahlásil.Myslím si že, pokud někdo pronajímá chalupu přes cestovní agenturu a nabízí parkování ve dvoře, tím pádem by měl i nějakým způsobem zodpovídat za spáchané škody na tomto uzavřeném pozemku.

Ještě jednou děkuji.

• #48727 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, Vy by jste také nenesla odpovědnost za to, kdyby během návštěvy u Vás ukradli auto Vašim hostům, i kdyby bylo na uzavřeném pozemku. To by byla odpovědnost vlastníků příliš široká.

• #48728 Reply

Míra Šnobl

Dobrý den.Při pobytu na dovolené v "zabezpečeném" kempu(oplocení,kamery) mi bylo v noci odcizeno uzamčené jízdní kolo( ke stromu).Případ byl nahlášen a na POLICII ČŘ.Mám nárok na odškodnění ze strany provozovatele kempu?Pobyt jsem měl řádně zaplacen.

Děkuji za odpověď.

• #48729 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to by muselo být kolo uloženo ve speciálně vyhrazeném prostoru, který k tomu provozovatel vysloveně určí. Rozhodně se to nevztahuje na celé území kempu, ať je zabezpečený sebelépe. Šance by byla v případě, že by kemp byl na takovou událost pojištěn, ale s tím se příliš počítat nedá.

Jinak nárok na náhradu škody na provozovateli uplatníte těžko.

Odpověď na téma: Krádež auta u pronajaté chalupě
Informace o uživateli: