Krádež klíčů auta z bytu.

Forum Fóra Občanské právo Pojištění Krádež klíčů auta z bytu.

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jaroslav Sýkora a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Jaroslav Sýkora

Zloděj mi vnikl do bytu a ukradl všechny klíče od auta. Musel jsem vyměnit všechny zámky (cena 18 000 Kč.). Byt je pojištěn u Kooperativy (– Všeobecné pojistné podmínky – obecná a zvláštní část -102 a 500.) Ve čl. IV-5 se pojištění nevztahuje na motorová vozidla, ale na příslušenství ano. Proto mi po prvním odvolání zaplatili klíče od zámků. V 2. odvolání upozorňuji na to, že ve „výkladu pojmů“je stanoveno: že součástí věcí je všechno, co k ní podle její povahy patří a nemůže být odděleno bez toho, aby se tím věc znehodnotila to zn nelze vyloučit zámky. Pojišťovna to ignoruje, stejně jako „Zvláštní případy plnění“ – čl XIII, podle kterých jsem byl povinen zabránit dalším škodám, což jsem výměnou zámků okamžitě učinil. Tvrdí, že motorová vozidla jsou z plnění vyloučena a vše ostatní je prý nad rámec smlouvy – čl. IV -5 přesto, že veškerá výměna zámků s krádeží úzce souvisí.

Děkuji za kvalifikované posouzení! Sýkora.

Odpověď na téma: Krádež klíčů auta z bytu.
Informace o uživateli: