Krádež

Forum Fóra Trestní právo Trestní zákon Krádež

Zvolené téma neobsahuje zatím 2žádnou odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Vojtěch Šimek a poslední změna je stará 5 měsíců, 1 týden.

 • Autor
  Příspěvky
 • #52744 Reply

  LK

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat na takovou komplikovanější věc.

  Mám tři kamarády, kteří odcizili v podnapilém stavu v rodiném domě, kde byli pozváni, zlato v hodnotě 10 000 – 30 000 Kč. Můj problém je v tom, že mám o ně strach. Proto mě zajímá, kdybych je donutila se priznat, jaké by to mělo následky ?

  Děkuji mnohokrák za odpověď. Lucka K.

 • #52746 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  přesně nevím, oč Vám jde. Bylo ve věci zahájeno trestní stíhání a oni obviněni? Pokud ano, tak samozřejmě přiznání smysl má; pokud ne …

 • #52747 Reply

  LK

  Trestní stíhání bylo zahájeno, ale do dnešní doby ještě nikdo nebyl obviněn. Proto se ptám jestli to má smysl se i ted přiznat přestože jsou jen podezřelí.

 • #52748 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Tedy, bylo zahájeno trestní řízení (nikoli trestní stíhání). Doznat se mohou kdykoli v průběhu přípravného řízení či v řízení před soudem.

 • #52749 Reply

  Věra Schwarzová

  Dobrý den,

  Byla jsem obviněna z krádeže psa v hodnotě 15 000,-Kč.Pod toto obvinění se podepsalo pět lidí a policie mi hrozí soudem a vězením.

  Prosím Vás ,hrozí mně pobyt ve vězení?

  Děkuji za odpověď

  Věra Schwarzová

 • #52750 Reply

  Petr Petr

  V ČR, i když to tak někdy nevypadá, se ctí presumpce neviny. Aby jste se dostala do vězení vám nejprve musí být tedy vina prokázána a musíte být rovněž i pravomocně odsouzena. To že na vás někdo podal trestní oznámení ještě neznamená že jste se trestného činu dopustila. Policie vám musí zákonnými prostředky vinu prokázat, kdy v kladném případě vás nejprve obviní, následně podá návrh na podání obžaloby a až teprve poté se věc dostane k soudu.

  Pokud jste nevinná doložte tedy policii důkazy své neviny a braňte se všemi zákonnými prostředky.

 • #52751 Reply

  pavla šmardová

  dobry den chci se zeptat jaky je trest pri prokazani kradeze 8000? A dle ceho se odsuzuje.Byla jsem hlidat psa v dobe nepritomnosti majitele, majitel se vratil a obvinil me ze jsem odcizila castku 8000 z nejakeho supliku , ja je nevzala, ale pokud budou hledat me ortisky tak v mistnosti jsou tak ted vubec nevim na cem jsem. dekujzu

 • #52752 Reply

  Bronislava Heráková

  Dobrý den, prosím Vás,byla mi uvalena exekuce na os. účet a tou můj účet dostali do záporného zůstatku -29,850.- není to protiprávní? Nyní mám dluh u banky ve které je můj účet vedený. Děkuji za odpověd

 • #52753 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  protiprávní to není – máte své dluhy platit včas a nebyla by na Vás nařízena exekuce.

 • #52754 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  jestliže Vám prokáží tento trestný čin, hrozí za něj dle § 247 odst. 1 trestního zákona trest odnětí svobody až na 2 roky. Jestliže jste to však nespáchala, tak se snažte s policií spolupracovat, aby se našel viník, resp. aby se neprokázalo, že byste to byla Vy.

 • #52755 Reply

  pavla šmardová

  to chapu ale nevim dle ceho policice posuzuje zda jsem to byla ja nebo nekdo jny, me napadaji jen otisky prstu a ty na miste cionu jsou protoze jsem tam byla. dekuji

 • #52756 Reply

  pavla šmardová

  dle ceho policice posuzuje zda jsem to byla ja nebo nekdo jny, me napadaji jen otisky prstu a ty na miste cionu jsou protoze jsem tam byla. dekuji

 • #52757 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  To už nechte na nich – jestliže máte čisté svědomí, tak …

 • #52758 Reply

  pavla šmardová

  dobrý den, zajímala by mne jedna věc. Máme jednoho nemilého známého. Pobírá několik let plný invalidní důchod a přitom chodí na plný úvazek do práce, má to vedené na černo. Je to trestný čin? Pokud ano jaká je za něj sazba. Děkuji

 • #52759 Reply

  osobne

  Není to trestný čin.

 • #52760 Reply

  Monika Michalkova

  Dobry den,chtela bych se zeptat jak je to s exekuci na ucet.Zda mam pravo aby mi bylo ponechano alespon zivotni minimum na placeni najmu atd.Pokud ano jak o to mohu zazadat.dekuji za brzkou odpoved.Michalkova

 • #52761 Reply

  Petr Petr

  Nezabavitelná částka na samotného povinného dlužníka činí 4.187,33 Kč. Tato částka by vám tedy měla zústat pro vaši osobní potřebu.

 • #52762 Reply

  Monika Michalkova

  dobry den,chtela bych se jeste zeptat jak si mohu zazadat aby mi zustalo zivotni minimum.

 • #52763 Reply

  Petr Petr

  Toto vše si vyřešte na příslušné mzdové účtárně, která vám peníze na účet posílá. Můžete se třeba domluvit aby vám nezabavitelné minimum bylo vypláceno hotově, nebo poštovní poukázkou.

 • #52764 Reply

  Dan Bláha

  Prosím o spolupráci v nevyřešeném případu. Proti vykradení mé chaty jsem již podnikl řadu kroků, obrátil jsem se i na krajské zastupitelství v Brně, ale justice je zřejmě slepá, protože naše zákony nahrávají jen zločincům a těch je tu víc než 99,5 %. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč se soudní případy neřeší a vlečou xxx let a naše policie každou věc ráda odloží jen proto,že se sama těch gaunerů asi bojí? Navíc slušným lidem nezbývá než doufat, že darebáky osud potrestá sám.

  Má tedy smysl se obracet na orgány činné v trestním řízení anebo jim raději dopřát zimní spánek za ty nekřesťranský prachy, který tady hrabou? V každým jiným státě by se trestný čin vyřešil,jen tady mají VEGET!!!

  Navíc nechápu, jak mohou dát předsednictví české republice /takovýmu extra bordelu/, který není schopen si vyřešit průsery na domácí půdě a ještě leze někam, kde se jenom ztrapní!!!

 • #209716 Reply

  Vojtěch Šimek

  Dobrý den hci se zeptat, na věc kterou jsem zpáchal jako brigádník v obchodě s oblečením. NIKDY jsemenbyl trestaný. a v obchodě jsem ukradnul věci v hodnotě 6000,- a peníze z kasy 2000,- dohromady to je 8000,- Je možné že dostanu podmínku nebo rovnou půjdu do vězení? Děkuji :( za odpověď

Odpověď na téma: Krádež
Informace o uživateli:
Cancel