Kupní smlouva na auto (podvpd???)

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Kupní smlouva na auto (podvpd???)

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Miroslav a poslední změna je stará 8 měsíců.

• Autor

Miroslav

Prodal jsem klukovi auto. Sepsali jsme kupní smlouvu, já mu k tomu řekl co je to za šrot. S tím že pokud to nechce, tak to vezu na vrakáč, ať od toho mám klid. On že to za nějakou částku bere, tak jsme to sepsali a odjel. Řekl, že potřebuje techničák velký, aby si mohl v místě bydliště udělat evidenční kontrolu. Tu až bude mít hotovou, tak že mi pošle všechny papíry zpět s plnou mocí a penězma na převod a Eko daň. Byli jsme domluvení, že to pošle do 14 dnů, že dělá v Německu, a tak to dá do kupy až se vrátí. Uplynulo ale přes měsíc, nic nepřišlo, nikdo se neozývá, na SMS neodpovídá a telefony nezvedá. Tzn.- že někde jezdí auto, které je na mě napsané a vše co se s ním může stát půjde za mnou. Autu končila začátkem listopadu technická i pojistka, takže s tím určitě musel, nebo musí na technickou a zaplatit si pojistku, protože já už jí neplatil. Nevím jaké mám možnosti to řešit??? Zda to je možné řešit přes PČR jako kradené auto, nebo jak??? Navíc jsem přes internet zjistil, že týpek kterému jsem auto prodal a sepsal se mnou smlouvu a podepsal, tak že není majitelem. Napsal to na někoho jiného, ten to auto sice opravdu má, ale ani jsem ho neviděl. Tzn.- podepsal jsem smlouvu někým, kdo uvedl do smlouvy údaje o jiné osobě, která auto nakonec opravdu má. Ale v podstatě to nepodepsal majitel, ale ten kdo si pro auto přijel, zaplatil a vypsal tam jinéo majitele. Teď je otázka, je tedy smlouva platná, když jí podepsal někdo jiný než skutečná osoba uvedená ve smlouvě? Pokud není, tak mohu nahlásit auto jako kradené? Nebo jak to mám řešit a dostat z toho člověka papíry, abych ho mohl odhlásit, nebo celé auto se vším všudy a mohl ho zlikvidovat a odhlásit, když se mmnou nekomunikuje a je na druhé straně republiky? Nerad bych aby auto něco způsobylo a problém šel pak za mnou, protože v technických průkazech jsem oficiálně majitelem pouze a stále já. Děkuji za jakoukoliv pomoc. Už jsem fakt zoufalý :-/ .

Odpověď na téma: Kupní smlouva na auto (podvpd???)
Informace o uživateli: