Kupní smlouva na příjezdovou komunikaci

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Kupní smlouva na příjezdovou komunikaci

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 2 měsíce.

 • Autor
  Příspěvky
 • #61289 Reply

  Michal

  Dobrý den,

  babička mi prodá část svého pozemku za symbolickou cenu ke které ale vede příjezdová cesta o majitelích babička,děda a manželé ze sousedního pozemku.

  Chtěl bych se Vás tudíž zeptat jak ošetřit kupní smlouvu tak, abych při koupi pozemku o jednom parcelním čísle a příjezdovou cestu o druhém figuroval taktéž jako jeden z vlastníků příjezdové komunikace?Musí dát sousedský manž.pár nutně souhlas, když jsou z poloviny vlastníky?Nebo stačí plný souhlas babičky s dědou pro možné zapsání na katastr?

  Děkuji za odpověď popřípadě řešení

 • #61291 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, jestliže se pozemek, na kterém je cesta, nachází ve spoluvlastnictví všech, o kterých hovoříte, pak o hospodaření s nemovitostí (pozemkem) rozhodují společně. Je na Vás, aby jste se dohodli jaký spoluvlastnický podíl Vám připadne, protože prodávající pozemku s cestou budou i sousedé. Pro úplnou jistotu se můžete se žádostí o sepis smlouvy obrátit třeba na notáře. Jinou možností je, že by jste uzavřeli smlouvu o zřízení věcného břemene cesty. Sice nebudete vlastník, ale budete mít právo na jízdu a chůzi po cestě, které bude zapsáno v katastru nemovitostí.

Odpověď na téma: Kupní smlouva na příjezdovou komunikaci
Informace o uživateli: