likvidace stavebni suti

Forum Fóra Správní právo Právo životního prostředí likvidace stavebni suti

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Michal Kabašta a poslední změna je stará 9 let, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #69463 Reply

  Michal Kabašta

  Dobrý den

  Měl bych na Vás jeden dotaz ohledně stavby.

  Provedli jsme rekonstrukci rodinného domku a samozřejmě nám vznikl stavební odpad – suť.

  Ve stavebním povolení je položka, že při kolaudaci musíme předložit doklad o likvidaci odpadu (suť). Takže jsme si pozvali společnost, která tuto suť odvezla a dala nám za to fakturu. Pro jistotu jsem se byl zeptat na stavebním úřadě, zda-li je to dostatečné a úřednice mi odvětila, že ji nebude stačit pouze toto, ale že já se musím postarat o to, abych ji dodal doklad o tom, že ta společnost tu suť uskladnila někde na skládce a ohání se stavebním zákonem, že je to v něm. Což mi přijde vcelku nelogické, neboť při doložení dokladu o odvozu obsahu septiku na UČOV (čističku) ji stačí jen faktura, tu po mě nechce, abych sledoval celou cestu splašků.

  Takže můj dotaz je:

  Je oprávněna po mě požadovat doklad o uložení na skladku, když mám doklad o tom, že jsem zaplatit odvoz stavební suti?

  Děkuji za odpověď

 • #69465 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, úřednice patrně fakturu nepovažuje za dostatečný doklad o likvidaci odpadu. Kontaktujte jejího nadřízeného s dotazem, zda-li příslušnému SÚ skutečně nestačí pouze faktura od firmy zajišťující likvidaci odpadu. Jinak budete muset firmu požádat o vystavení výslovného potvrzení, že suť byla řádně zlikvidována.

 • #69466 Reply

  Michal Kabašta

  Děkuji za informaci :-)

Odpověď na téma: likvidace stavebni suti
Informace o uživateli: