Majetek

Forum Fóra Ostatní Obecné Majetek

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Fuksa a poslední změna je stará 5 let, 3 měsíce.

• Autor

FC

Dobrý den. S nyní už bývalým přítelem jsme dostali napůl od jeho matky sedačku. Nyní on ode mě odešel a i přes to, že mi poslal v SMS, že mi svou půlku sedačky nechá a je celá moje, ode mě tuto sedačku chce. Ona prý má údajně kupní smlouvu od její kamarádky (před svědky řekla, že ji dostala zadarmo, protože by jí kamarádka jinak musela vyhodit, a najednou má kupní smlouvu). Kdo má na sedačku nárok? Už jsem slyšela spoustu různých názorů. Děkuji za odpověď

• #77358 Reply

právní vrba

Na "sedačku" má nárok ten, kdo prokáže její vlastnictví – písemně, svědecky.

• #77359 Reply

Karel Fuksa

Dobrý den,

ve Vašem případě vůbec nezáleží na tom, jestli matka Vašeho ex sedačku dostala zadarmo nebo ji koupila a má na to doklad (předminulý vlastník Vašeho auta taky nemůže přijít s původní kupní smlouvou a nárokovat si vlastnictví, když už ho kdysi prodal či daroval). Minimálně ideální polovina sedačky je podle toho, co říkáte určitě Vaše. Řekl bych, že pokud Vám ex poslal SMS, že Vám sedačku přenechává, patří Vám oficiálně celá. Toť můj právní názor :)

KF

Odpověď na téma: Majetek
Informace o uživateli: