majetkové vyrovnání po 11 letech společného soužití

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod majetkové vyrovnání po 11 letech společného soužití

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Kateřina Matuchová a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

• Autor

Kateřina Matuchová

dobrý den, prosím o radu. s bývalým druhem jsem byla od 14.10.1994 po roce a půl jsme spolu začali žít va společné domácnosti( byt jeho otce). V prosinci 1996 se nám narodil syn. O syna už mám zažádáno, ale trápí mě majetkové vyrovnání. Odešla jsem po 11 letech, a vzala jsem si sebou jen osobní věci( oblečení, kosmetiku, dva talíře velké a dva talíře malé), a osobní automobil Peugeot 106, který byl koupený pro mě k narozeninám, v hodnotě 45,000 kč. Jemu zůstalo vybavení celého bytu, osobní automobil WW Pasat v hodnotě 120.000 kč. Syn je zatím do rozhodnutí soudu v naší střídavé péči( ta bude po rozhodnutí pokračovat), ale on se na ničem nechce rozumě domluvit. Chtěla jsem se zeptat jestli mám na něco z toho bytu nárok nebo ne.

děkuji za odpověď Matuchová

• #26955 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, vyrovnání majetku v nesezdaném páru je ve srovnání se společným jměním manželů upraveno (nebo téměř neupraveno) jen velmi málo. Pokud jde o Vaše nároky a není možná dohoda, pak budete muset podat žalobu a prokázat, že ke zhodnocení bytu došlo také z Vašich prostředků a vy si nárokujete kompenzaci tohoto zhodnocení. Za tím účelem Vám doporučuji kontaktovat právníka, který Vám navrhne nejvhodnější řešení a popřípadě i sepíše žalobu.

• #26956 Reply

Kateřina Matuchová

děkuji za radu. obrátím se tedy na právníka a snad mi poradí. Matuchová

Odpověď na téma: majetkové vyrovnání po 11 letech společného soužití
Informace o uživateli: