majetkové vyrovnání po rozvodu

Forum Fóra Občanské právo Různé majetkové vyrovnání po rozvodu

Zvolené téma obsahuje celkem 39 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Romana Stalčíkova a poslední změna je stará 2 týdny, 4 dny.

• Autor

Lída

Prosím o radu. Jaká cena se stanovuje, když potřebuji vyplatit exmanžele z družstevního bytu. V domě jsme si založili družstvo, složili vklady. Nevím, zda ho mám vyplatit z podílů na družstvu nebo z odhadní ceny. děkuji

• #32498 Reply

Alexandra Malinská

Dobrý den, ráda bych se zeptala, když mám trvalý pobyt hlášený u manžela v rodinném domě, který je psaný na něj a nabyl ho před manželstvím, nyní podal žádost o rozvod, zda má právo zrušit mi po rozvodu trvalý pobyt(nebo i teď) aniž bych měla kam jít bydlet. Popřípadě zda je povinen mi sehnat ubytování. Máme spolu 6-letého syna. Děkuji za odpověď

• #32499 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

fyzické bydlení a trvalý pobyt spolu vůbec nemusí souviset. Po rozvodu zřejmě bude trvat na tom, abyste se z domu odstěhovala. Osobně doporučuji se domluvit a bez nějakého soudu a soudního vyklizování z bytu odejít a najít si nějaký nájem. I když by soud rozhodl o tom, že má povinnost Vám najít náhradní bydlení, znamenalo by to jen nalézt pronajímatele. Takový byt se Vám však ani nemusí líbit, proto doporučuji, abyste si ho našla sama.

• #32500 Reply

Viola Šrotířová

Dobrý den,mám problém s kterým si nevím rady,jsem vdanná a máme s manželem dluhy,které jsou ale převážně napsané na jednoho z nás,nyní potřebuji vymyslet něco aby při neplacení to nepadlo na toho druhého.Myslím si,že rozvod nebude stačit,ale co když u právníka sepíšeme nějakou listinu o přiznání dluhu?

Prosím poraďte,děkuji předem

• #32501 Reply

Dagmar Ondrušová

Dobrý den, ráda bych se informovala o možnosti majetkového vyrovnání po rozvodu. Manžel byl bývalou manželkou vyhozen z trvalého bydliště s 2 taškami oblečení. Rodinný dům ve kterém bydleli, patřil tchýni, která obývala vrchní patro a následně byla dolní půlka připsaná jen jeho bývalé ženě. Soud rozhodl o svěření 2 dětí do péče ženy. Za celou dobu manželství investovali kromě opravy domu i do společných nákupů vybavení celé domácnosti. V rámci rozvodu nebylo uděláno majetkové vyrovnání. Ústně se domluvili, že z důvodu toho, že mu nechtěla vyplatit nic ani z domu ani ze společné domácnosti bude platit výživné na děti jen 2 000 Kč. Soudně má však vyměřeny 4 000 Kč. Po našem sňatku mu začala vyhrožovat, že bude požadovat doplatek podle rozsudku. Zajímalo by mě zda je možné mimosoudně se pojistit na základě notářsky ověřeného podpisu, že souhlasí s domluvou placení výživného na 2 000 Kč a zda je možné udělat majetkové vyrovnání po rozvodu a jakým způsobem.

Děkuji za odpověd.

• #32502 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, za dluhy, které vznikly v manželství, ručíte oba společně a nerozdílně. Rozvod ani sepsání nějaké listiny ani jednoho z vás této odpovědnosti nezbaví. Pokud se rozvedete, můžete sepsat smlouvu o vypořádání SJM i s rozpisem dluhů na každého, ale to je účinné jen mezi Vámi. Pak ještě musíte za věřiteli a dohodnout se s nimi na tom, aby dluh převedli jen na jednoho z vás, což ovšem nemusí přijmout, protože si tím zhoršují pozici pro případné vymáhání dluhu.

Projděte si také diskuze na téma společného jmění manželů v sekci rodinného a občanského práva.

• #32503 Reply

Alžběta Sukupčáková

Dobrý den,

potřebovala bych poradit. Manžel si po 30 let společného manželství našel milenku. Já již 10 let provozuji podnikatelskou činnost. Majetek mé firmy se odhaduje na cca 3,5 mil. Kč (zboží, auta ap.). Chtěla bych se zeptat, jak to bude s tímto majetkem v podnikání v případě rozvodu. Podotýkám, že podnikám jako fyzická osoba.

Děkuji

Bety

• #32504 Reply

Miroslav

Chci se zeptat má manželka nárok na polovičku majetku, když posledních 15 let přispívala do domácnosti pouze minimální částkou zhruba 4000,-Kč měsíčně,prostě se vyhýbala práci.před 1.5 rokem nadělala 350000,-Kč dluhů a díky tomu jsme přišli i o vlastní bydlení a musel jsem i zrušit své důchodové spoření abych mohl dluhy uhradit.Manželka svévolně opustila společnou domácnos.Podal jsem žádost o rozvod a manželka si dělá nároky ne celý zbývající majetek.Dá se stím něco dělat? a má nárok na věci které jsem zdědil po rodičích.Může si odnášet věci z domácnosti,kterou svévolně opustila bez proběhnutí soudního řízení,činí tak za mé nepřítomnosti,tak že nevím podrobně co vše již odnesla.Má nárok i na automobil když jsem držitelem já.Děkuji za každou informaci.

• #32505 Reply

Pavel Konvica

Chceme z manželkou asi dva roky po rozvodu sepsat majetkové vyrovnání a převedení bytu v OV na manželku,která mě vyplatí polovinu ceny bytu.Na vyplacení si vezme úvěr u banky,ale nejdřív musí mít byt napsaný na sebe,aby sním mohla ručit.Po vyplacení se cdstěhuji.Prosím poraďte jak to sepsat bez advokáta.Děkuji

• #32506 Reply

Petra Janátová

Dobrý den, mohlo by to vypadat takto: Dohoda o vypořádání společného jmění manželů. Dne…bylo před… uzavřeno manželství pana… a paní…, které bylo rozhodnutím OS … ze dne… čj. …, které nabylo právní moci dne… rozvedeno. Pan… a pan… své společné jmění manželů k bytu v OV (jeho konkretizace) vypořádávají takto – byt připadne do výlučného vlastnictví paní…, za což poskytne do (např. 1 měsíce) od zapsání výlučného vlastnictví do katastru nemovitostí finanční vypořádání panu… ve výši…, a to jednorázovou částkou. S touto dohodou pan… i paní… souhlasí, což stvrzují svými podpisy. + místo a datum podpisu.

• #32507 Reply

dana

bydlím v domě, který jsem dostala darem od rodičů. Byt byl vybaven i nábytkem, je tomu 11 let.nyní se rozvádím, a chtěla bych zjistit, jak se posuzuje nábytek po 10 letech, na ten doklady již nemám.Na dům mám darovací smlouvu, nábytek, který dům má ne.Musím manžela pokud nemám prostředky na vybavení domu z něho vyplácet, pokud by na tom trval. Bydlem se mnou 10 roků, zda mu přísluší nějaké odškodnění Děkuji dana

• #32508 Reply

Milan Zeman

Dům i nábytek jste dostala darem a proto nespadá do SJM, manžel k nim nemá žádná práva. Pokud by došlo ke sporu a Vaši rodiče dosvědčí, že Vám dům darovali i s nábytkem, vyplácet manžela nebudete.

• #32509 Reply

alena bartoskova

Jsem rozvedená 10 let a bývalý manžel je zhruba 4 roky odstěhován.Dům užívám se svými 2 dětmi.Minulý rok podal bývalý manžel žádost o majetkoprávní vyrovnání k soudu.Na internetu jsem se dočetla jestli tomu dobře rozumím že po 10 letech pokud nedošlo dříve k návrhu vypořádání stávám se já výlučnou vlastnicí.Žádám o podrobnější vysvětlení.Byla jsem rozvedena 13.3.2001

a první soudní jednání pooběhlo v srpnu 2010.Děkuji za opdpověď.

• #32510 Reply

právní vrba

Pokud do 3 let od právní moci rozvodového rozsudku nedojde k vypořádání (rozvodem zaniklého) SJM dohodou anebo není v této lhůtě alespoň podán návrh na jeho vypořádání soudem, tak platí (nastupuje zákonná domněnka), že nemovitosti mají exmanželé v podílovém spoluvlastnictví (každý 1/2) a movité věci patři tomu, kdo je užívá. Nic na tom nemění stav zápisu v KN, který je v rozporu se zákonem.

• #32511 Reply

Pavlina Vasickova

Dobry den,

v soucasne dobe se rozvadim, Pred svatbou jsem se pristehovala za manzelem do domu, ktery je jeho a ktery je na nej take napsany. Vzhledem k puvodnimu stavu domu jsem ja i on do domu investovaly. Chtela bych se zeptat, jestli je nejaka sance se domoci zpet techto investic i kdyz dum neni psany na me.

Moje druha otazka je o stehovani. Mam v manzelove dome jeste stale podstatnou cast veci a on vymenil zamek a do domu me chce pusti jen po domluve s nim a jen tehdy, kdy on bude mit cas, coz se domivam zamerne nema nikdy, kdy mam ja. Take odmita do domu pustit kohokoliv jineho nez me a odmita i variantu vyskladat mi veci na prijezdovou cestu. Je nejaka sance, vyresit to pres policii nebo soudni prikaz? Dekuji za odpoved

• #32512 Reply

právní vrba

Každý z manželů má právo žádat po druhém 1/2 toho, co bylo ze společných prostředků manželů vloženo do výlučného majetku jednoho z manželů.

Jednání manžela jde už jaksi mimo právo – zkuste se obrátit na obecní úřad, který jako první má řešit spory.

• #32513 Reply

Tomáš Novotný

Ahoj,rodiče se před pár dny rozvedli. Mamka si v posledním roce, kdy ještě manželství rodičů trvalo nadělala plno dluhů, brala si naprosto zbytečně velké úvěry a nikdo z nás neví na co, navíc ještě u takových společností, které mají velké úroky.Postupně se těch půjček začalo hodně nabalovat a mamka přestala splácet, teď jí choděj několik měsíců upomínky a částky se zvyšují o pokuty, penále atd. Na jednu z těch půjček mamka neoprávněně napsala jako spolužadatele i taťku s tím že mu ukradla jeho doklad o příjmech v práci. Táta se teď bojí, aby když mamka nebude nadále splácet dluhy, dostane se do problémů i on a s tím i zbytek naší rodiny. Chtěl bych se teda zeptat, jestli nevíte zda když si jeden z manželů v době manželství vezme půjčku, tak jestli břemeno té půjčky padá po rozvodu i na toho druhého. A dále – taťka by chtěl udělat nějakou "smlouvu", nebo vyrovnání nebo něco takového, kde by se mamka u soudu zavázala, že její dluhy si splatí sama.Nevíte jak na to?Děkuji

• #32514 Reply

právní vrba

Do SJM spadají i dluhy, které nadělal za trvání manželství i jen jeden z manželů. I kdyby si manželé za trvání manželství zúžili své SJM anebo se po rozvodu manželství dohodli, že dluhy jsou jen jednoho z nich, tak to platí jen mezi nimi (ex/manželi) navzájem; pro věřitele z dluhů to neplatí – jim jsou nadále zavázánio oba manželé společně. Takže rada zní – urychleně všechno zaplatit, třeba i za cenu toho, že dlužník nedostane ze zaniklého a vypořádávaného SJM nic.

• #32515 Reply

Hana Stankova

Dobry den,

chtela bych se zeptat,moje kamaradka se rozvadí.

Jeji manžel vlastnil dum,do ktereho se nastehovalai s ditetem s prvniho vztahu a zily spolecne po nejake dobe se vzali aprodali tento dum a za penize si koupily jinou nemovitost a auto.

Manžel jí tvrdí že nema narok na polovinu domu,že to byl jeho penize,pritom je ona psana jako spolumajitelka.Prosim o radu zda ma nebo nema popripade na co ??narok dekuji

• #32516 Reply

právní vrba

Peníze z prodeje domu, který měl jeden z manželů před svatbou, nespadají do SJM a nadále patří jen tomu z manželů, kterému patřil původně dům. Stejně tak je to s věcmi (zde "jinou nemovitostí"), pořízenými za tyto peníze. Pokud byly na koupi "jiné nemovitosti" použity prostředky druhého z manželů nebo prostředky společné, je správné, aby druhý z manželů byl spoluvlastníkem této "jiné nemovitosti"; je tak např. možné, že 1/2 "jiné nemovitosti" bude jen manžela a 1/2 bude v jejich SJM (velikosti podílů mohou být samozřejmě jiné – podle poměru peněz). Pokud je manželka jako spoluvlastník a manžel jí nechce na vypořádání jejího podílu nic dát, nezbývá jim, než se soudit (a řadu let strkat značné částky advokátům…)

• #32517 Reply

Pavla

Dobrý den, jsem 3 roky vdaná a nyní se budeme rozvádět. Předvolání k soudu už mám. Potřebuji zjistit, zda je informace, že majetkové vyrovnání lze učinit do tří let od rozvodu, správná.

Další dotaz a pro mě dost důležitý je ten, zda mají naše soudy v ČR dosah na mého manžela, když žije a pracuje v USA a všechny peníze a mejetek má tam. Je stále občan ČR.

Má vůbec soud šanci zjistit jeho majetek a příjem?

Děkuji za odpověď

• #32518 Reply

jana bobkova

Dobry den.chtela jsem se zeptat pritel je uz 2 roky rozvedeny ale nemaji s exmanzelkou vyporadane SMJ.ona bydli v podnajmu a ted se chce nastehovat zpet do rodineho domu kde ji nalezi polovina domu.ale chce sem jit i s pritelem.je to mozne i kdyz oni nejsou manzele aby spolecne uzivali dum.Dekuji za odpoved

• #32519 Reply

právní vrba

Do vypořádání rozvodem zaniklého SJM (dohodou, soudem nebo marným uplynutím doby 3 let od rozvodu) mají exmanželé majetek dál ve společném vlastnictví, které nemá konkrétní název, formu ani pravidla. Takže společnou věc mohou užívat oba, a to půl na půl, stejně tak by se měli o ni i starat. Nedohodnou-li se na něčem, měl by rozhodnout soud.

• #32520 Reply

Bohuslav Nováček

Dobrý den,manželka opustila společnou domácnost v březnu 2011,děti mám svěřené soudem já,rozvedeni jsme od října 2011.Exmanželka nepřispívá na překlenovací úvěr RD,který postavila a částěčně financovala moje rodina.Další půjčky,které byly pořízeny za manželství nerespektuje a neuznává.Na děti neplatí co ji nařídil soud.Podala na mě žalobu na vypořádání SJM.Chce vyplatit polovinu všeho SJM do 30-ti dnů od nabytí rozsudku.Chci se dohodnout na částečném vyplacení a zbytek přepsat na děti.Mám nějakou šanci u soudu na dohodu.Ona nebere ohledy na děti.

• #32521 Reply

Pavel Horváth

Dobrý den.Odešel jsem od manželky a v srpnu to bude rok co jsme rozvedeni,ale nemáme vypořadaný majetek.Ženě,zustalo vše 3+1,chata kterou darovala dospělé dceři,aby mě nemusela vyplácet.Jde mě o vypořadání za byt cena cca600000kč,nedomluvíme se a vím že penize nemá.Jak to tedy bude určí soud do kdy mě má vylatit 1/2 ceny,nebo mi to bude splácet po malých částkách? Děkuji

• #32522 Reply

Štěpánka Mazurová

Jsem dva roky rozvedená,při rozvodu jsme sepsali vyrovnání,že ex.zůstané auto a doplatí jednu půjčku a ja budu platit zbytek.V dnešní době mám exek.zabavený majetek právě kvůli teto půjčky i přesto,že je na jeho jméno jsem prý jeho ručitel protože jsme byli manželé.Jelikož jsem samo živitelka dvou dcer a mám problémy platit i svoje věci,kde jeho vůbec neoslovuji a když tak mi vyhrožuje,že on nic platit nebude,že to je na moje jméno,i přesto že tyto půjčky vznikli všechny v trvání manželství.Snažím se vyhlasit osobní bankrot,ale vůbec to není jednoduché a mezitím se dlužné částky šplhají do šílených částek.NO a ke všemu jsem zjistila,že i přesto,že pracuje tak mu exe.vůbec není placena,a proto částka kterou dluží zůstava stále stejná i přesto,že platim aspoň já.Chci se zeptat jestli se stím dá něco dělat.Jestli se to dáva k soudu,když nedodržel vůbec dohodu?Děkuji

• #32523 Reply

anna jánská

Dobrý den,2 roky zpátky můj bývalý manžel požádal o rozvod po 25 letém manželství. Ke konci manželství byl všechen majetek pouze na jeho jméno( při jakémkoli nabytí nového majetku jsem musela podepsat,že se vzdávám podílu na vlastnictví), první 3 roky manželství byly v celku normální-žili jsme společně jako rodina, po narození obou synů si manžel našel milenku a tu měl dalších 20 let.Zprvu jsme bydleli dohromady, ale asi po 10 letech jeho vztahu s milenkou se nastěhovali do našeho starého bytu a nás nechal žít s jeho matkou v bytě.2 roky zpátky si našel novou přítelkyni,byt,který byl ve SJM(v kterém kdysi žil s první milenkou)prodal,tím pádem ve SJm už nebylo nic,po rozvodu mi odmítl cokoli dát,ikdyž jeho majetek (darovaný od jeho matky) je dnes opravdu velký.Dnes žiji s jednim ze synů v domě, který ex postavil,ale musíme se v létě stěhovat,nuceně.Exmanžel 5 let zpátky přestal pít alkohol, do té doby byl silný alkoholik,gambler,psychicky týral mě i děti.Je šance na majetkové vyrovnání?

• #32524 Reply

František Novák

Dobrý den, v polovině listopadu tohoto roku jsem Vám poslal dotaz ohledně finančního vyrovnání s mojí ex přítelkyní. Chtěk bych se tímto dotázat, zda jste můj dotaz dostali a kdy mohu očekávat odpověď. Děkuji.

• #32525 Reply

František Novák

Dobrý den, v polovině listopadu tohoto roku jsem Vám poslal dotaz ohledně finančního vyrovnání s mojí ex přítelkyní. Chtěk bych se tímto dotázat, zda jste můj dotaz dostali a kdy mohu očekávat odpověď. Děkuji.

• #32526 Reply

lubos broulik

dobry den jak se dela majetkove vyrovnani pocita se cena pri koupi nebo jakou ma hodnotu dnes rozvod jsem mel letos v kvetnu a zdali se pocitaji do deleni i deti a kdyz jsi byvala zena jiz zakoupila nove spotrebice pocitaji se do vyrovnani ty stare ktere jsme nabili spolecne pred rozvodem a zdali se do vyrovnani pocita i vyplaceni bratrem za domek ktery byl na nej prepsan dostala 100 000 musim to dolozit ze ty penize dostala byli ji dany mimo me osoby abych o tom nevedel o domluvu nemela zajem vse resila po svem a jak se zjistuji ceny vsech veci moc dekuji a snad to neni moc zkomolene Lubos Broulik

• #32527 Reply

David

Dobrý den.

Chci se zeptat na vyrovnání po rozvodu?

Koupil jsem pozemek před svatbou.Po svatbě jsem začal stavět.Celé to financuji já,žena nemá na baráku trvalé bydliště.

Chci se jen zeptat,jestli musím prodat barák a vyrovnat se s ní,když tu nebydlí a nemá trvalé bydliště?

• #32528 Reply

Notářské Služby

Pro posouzení není důležité, kde má manželka trvalé bydliště a zda s Vámi v domě bydlí. Rozhodující je, zda jste na stavbu domu za trvání manželství použil pouze takové finanční prostředky, které patří výlučně Vám. Například peníze darované rodiči, nebo jste zdědil nemovitosti a peníze získal jejich prodejem atp. V takovém případě by byl i dům ve Vašem výlučném vlastnictví. Pokud ovšem financováním rozumíte Vaše příjmy, pak půjde o společné jmění manželů.

Problém je v tom, že i kdybyste stavbu domu financoval jen částečně ze společných prostředků, bude se na dům pohlížet jako na majetek v SJM. Takové případy je třeba řešit zavčas manželskou smlouvou a nastavit majetkové poměry manželů tak, aby v SJM bylo jen to, co manželé vytvořili společně (například 3/4 domu je manžela a 1/4 domu je v SJM). Více k tématu manželských smluv si přečtěte zde: http://www.notarskesluzby.cz/manzelske_predmanzelske_smlouvy.html

• #107170 Reply

Milan Keller

Dobry den chtel bych se optat ma byvala zena vystehovala komplet zarizeny byt zustala jen vana vybrala veskere finance banky nadelala dluhy jak na najmu tak na kartach jako je cetelem home credit aniz bych otom vedel ponevadz jsem vetsinu casu zahranici jako ridic mkd.Samozrejme vse je psano na me.Toto bylo provedeno jeste za doby manzelstvi.Kdyz jsem zjistil ze ma jineho pana a jen navysuje dluhy tak jsemto stopnul.Naces se vystehovala timto zpusobem.Do dnesniho dne platim veskere dluhy prodal se byt s tim zese tyto dluhy zaplati prodeje bytu jak jsme byly dohodnuti cozse nestalo.Naopak manzelka jeste dostala pul penez prodeje bytu.Proto se ptam-od ktere doby mohu pozadovat vyporadani SJM od odchodu ze spolecne domacnosti nebo od rozvodu.Achtel bych podotknout ze jsem muz bez domova co zije aute zamestnani.Dekuji moc za kladne vyrizeni.MK

• #107729 Reply

Monika Samková

Manželé jsme jen 3,5 roku. Z toho spolu již třičtvrtě roku nežijeme. Za dobu manželství manžel téměř nepracoval / byl 14 měsíců na úp / . Tím pádem jsme neměli finance na vybudování společného majetku. Jak sepsat dohodu o majetkovém vyrovnání, když nic společného nemáme? On si jen koupil starší auto za peníze od rodičů a já pračku a lednici taky za peníze od rodičů. Děkuji.

• #109102 Reply

Vlasta Jeřábková

Dobrý den , chtěla bych se zeptat , dcera si kolem roku 2006 ještě za svobodna koupila domek na hypotéku a udělala na něm novou střechu která byla zaplacena z té hypotéky ,hypotéku splácí sama, přítel kterého si před 3 roky vzala ji nepřispíval , nyní jsou rozvedení a bývalí manžel po ní chce vyplacení ze střechy kterou financovala dcera z hypotéky ,má na to nárok ? Ještě jestli muže bývalému manželovi sama zrušit trvalé bydliště , který odešel ke své přítelkyni ale nemá se k tomu aby si odstěhoval i své věci . Děkuji za odpověd

• #123337 Reply

Miroslav

Dobrý den,
    Mám prosbu.
    Koupil jsem pozemek a nyní jsem rozjel stavbu RD za pomoci hypotéky. Hypotéku mám na sebe,budu splácet minimálně 20let. Přítelkyně nemá nic a ani se na stavbě finančně nepodílí. Kdyby jsme se za čas vzali a hypotéku bych si stále platil sám a po čase by jsme se rozvedli, mohla by pak nárokovat nějaký majetek?

Předem děkuji za odpověď.

S pozdravem
    M.

• #128044 Reply

Pavla

Dobrý den,

jsem s manželem již 4 měsíce rozvedeni a nejsme majetkově vypořádáni.
    Je pravda, že máme lhůtu rok od rozvodu na to,abychom si bezplatně rozdělili majetek? (poplatky na katastru, poplatky z převodu apod.)
    Děkuji za odpověď.

• #135614 Reply

Lada

Dobrý den chtěla bych se zeptat žiji na hromádce s přítelem už 8 rokem ale tak před 10 lety se rozvedl a odešel jen s tašku po rozvodu z bývalou manželkou nepožádal o majetkové vyrovnání i když měl rodinný dům který si postavil sám. Potom jsme zjistily že RD bývalá manželka prodala a s mým přítelem se nevyrovnala i když měl nárok na 1/3 s prodejní ceny.Tak se chci zeptat zda je ještě po těch 10 letech možné zažádat o majetkové vyrovnání.
    Děkuji za odpověď

• #141847 Reply

Lenka

Dobrý den,ráda bych se zeptala jestli jde dohoda o sjm sepsat bez právníka ,či notáře.Stačilo by pak jen nechat ověřit podpis na poště?Jde o to,že jsem rok před manželstvím prodala byt a koupila jiný.Na byt jsme si vzaly překlen. úvěr 400 tis.na doplacení částky 50 000 za byt a zbytek na opravy a vybavení.S manželem jsme spolu víc jak 10let a nedávno jsme si překlen. úvěr nechaly refinancovat.Bohužel se to sepsalo tak,že on vlastní půlku a já též.Nicméně dohodly jsme se tak,že pokud by nám náš vztah nefungoval,nechala bych si byt a on vybavení ložnice. Překlen úvěr bych si přepsala na sebe.Ráda bych tam i zahrnula dohodu o tom,že pokud bude mít jeden z nás dluh u nebankovní společnosti a ten druhý o tom nebude vědět,tak si dluh hradí dotyčný sám.Půjde to tak? Děkuji za odpověď

• #172566 Reply

Romana Stalčíkova

Dobrý den,měla bych dotaz ohledně majetkového vyrovnání…po rozvodu.Manžel se nechce domluvit jsem už rok po rovodu a nic se neděje,trvalé bydliště mám pořád v bývalém domě kde již nežiji.Manžel vymněnil zámky a nechce mě tam pustit má na to právo Děkuji Stalčíkova Romana

Odpověď na téma: majetkové vyrovnání po rozvodu
Informace o uživateli: