majetkové vyrovnání

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod majetkové vyrovnání

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jakub Janota a poslední změna je stará 4 roky, 7 měsíců.

• Autor

Dana

Dobrý den, chtěla bych se jen zeptat, budeme se s manželem rozvádět a hádáme se o byt. Byt jsem ještě před uzavřením manželství nechala napsat na nás oba, i když jsem si na něj brala úvěr se svými rodiči. Manžel do něj nedal ani korunu. Je nějaká možnost, že bych ho nemusela z bytu vyplácet, když je prokazatelné, že do něj nic nevložil? Děkuji Dana

• #28111 Reply

Zuzana Jiřincová

Dobrý večer,chtěla bych se optat ohledně rozvodu.Budeme se s manželem rozvádět a jsme bezdětní.Chtěla bych se optat ohledně bytu jeho matka nechala za života přepsat její byt na nás.Manžel mi tvrdí,že na tento byt nemám nárok.Chtěla bych se optat,zda to je pravda.Máme ještě jeden byt,který manžel získal před manželstvím tento byt jsme kupovali do osobního vlastnictví,už když jsme byli manželé.Mám i na tento byt nějaké právo?Předem děkuji za brzkou odpověď.S pozdravem Z.Jiřincová

• #28112 Reply

Karel Dlouhý

Dobrý den,

předpokládám, že se jedná o bytové jednotky v osobním vlastnictví.

Kdo je jejich vlastníkem, zjistíte na webu Nahlížení do katastru nemovitostí

nahlizenidokn.cuzk.cz

Z toho, co uvádíte, předpokládám, že u obou bytů jste jako vlastníci uvedeni oba dva, s poznámkou SJM (společné jmění manželů).

Tzn. po rozvodě se SJM vypořádá, že si to rozdělíte (zde logicky uděláte ocenění obou bytů, každý si nechá jeden byt a rozdíl hodnot se vyrovná ostatním majetkem).

• #28113 Reply

Anna Kubinová

Chtěla bych vědět jestli je možnost dostat obsah textových zpráv od operátora při rozvodu.Výpis už mám,ale text sms je důležitý,abych věděla na čem jsem – manžel napsal milence asi 100 zpráv za 14 dnů,tvrdí,že to bylo pracovní,ale bylo to až do dvou hodin do rána denně.

• #28114 Reply

Petr Kulhar

Dobrý den,

zjišťoval jsem možnost získání textových zpráv od operátora, ale bohužel vás zklamu. Textové zprávy může vyžádat jen a pouze Policie ČR a to zpětně myslím že nejvýše za dobu 3 let, poté jsou zprávy z archivů odstraněny…. Pokud se pouze rozvádíte a telefonní číslo není vaše, operátor vám přístup k smskám jen tak neumožní.

• #28115 Reply

Radka Dubská

Dobrý den, jsme s manželém vzatí od loňského roku od srpna, jenže on má nějaké dluhy..! já nemám vůbec nic..máme jednu dceru a čekáme další dítě! ale chtěla jsem se zeptat jak to funguje, pokud na mě rodina chce přepsat chatu s pozemkem! jde mi o to zjistit zda jde v manželství nějak rozdělit majetek aby se jednou nestalo že o tu chatu přijdu…bohužel předmanželskou smlouvu jsme neřešili, ale jde nějak rozdělit majetek tedy v manželství? děkuji za info. Radka

• #28116 Reply

Jakub Janota

Dobrý den,chci se zeptat, kdyz dojde k tomuto případu a jeden z manželů nechce mít třeba s nemovitostí (rodiný dům) nic nadále společného, ale přesto se to musí nějakým zpúsobem vyřešit, jestli lze přepsat podíl jednoho z manželů na dítě a bude vše vyřešeno? Nebo to nelze a nemovitost se musí prodat nebo vyplatit jednoho znich?

Odpověď na téma: majetkové vyrovnání
Informace o uživateli: