Manžel odešel

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod Manžel odešel

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #27035 Reply

  Lucie Čárová

  Dobrý den, prosím o radu. Manželé mají byt v osobním vlastnictví, oba jsou důchodci, manžel má výrazně vyšší důchod než manželka. Manžel cca před rokem odešel ze společné domácnosti. Vzal si však jen pár svých osobních věcí, většina zůstala v bytě. Nastěhoval se do zahradní chatky na druhém konci města, která patří opět oběma manželům. S nikým z rodiny nekomunikuje, jednou za měsíc přijde do bytu pro poštu, ale nijak se v bytě nezdržuje. Manželka je nyní v tíživé ekonomické situaci, není schopna utáhnout celý byt sama, její příjmy jsou minimální. Manžel si nechává všechny peníze pro sebe a manželka platí všechny náklady spojené s bydlením a údržbou společného bytu. Manželovy náklady na bydlení, které má v chatce, se rovnají nule.

  Je manžel povinen manželce přispívat? O co má manželka žádat (výživné, příp. úhrada nákladů spojených s bydlením)? Díky za odpověď.

 • #27037 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  manželka se může podáním žaloby soudu domáhat určení výživného dle § 91 zákona o rodině nebo se může u soudu domáhat určení povinnosti hradit náklady společné domácnosti dle § 19 odst. 3 zákona o rodině.

Odpověď na téma: Manžel odešel
Informace o uživateli: