manželovy dluhy

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod manželovy dluhy

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Alena Borovickova a poslední změna je stará 7 let, 10 měsíců.

• Autor

Ivana

Jsem 20 let vdaná, vychováváme spolu dvě děti a vlastníme rodinný dům. Manžel již dlouhé roky podniká. V posledních letech se mu ale přestalo dařit a začaly se vršit dluhy z podnikání.( neplacení sociálního a zdravotního pojištění, různé nezaplacené pojistky a pod.) Zdá se, že manžel nechce pochopit, že musí situaci nějak řešit, jinak nám přeroste přes hlavu. Prostě sedí doma a čeká, že se situace nějak vyřeší. Já jsem se snažila alespoň něco zachránit a co jsem zvládala splácet z mého platu, jsem platila. Nyní už je manžel téměř rok bez jakéhokoliv příjmu a já nemám šanci situaci utáhnout. Domluvy jsou zcela zbytečné. Je nějaká možnost, jak se vyhnout rodinné katastrofě, když on evidentně nemá zájem cokoliv řešit? Má povinnost vyživovat své děti i když nejsme rozvedeni?

• #28218 Reply

Alena Borovickova

Manzelovy dluhy

Muj manzel se dostal do takove situace,ze si musel pujcit penize od nejakych lidi nejak to neresi a mysli si, ze se to vyresi samo nebo co ja nevim proste dela takoveho mrtveho brouka.Je to pomerne dost penez asi tak osmsettisic.Mame barak a dve odrostle deti ktere nejsou na nas zavisli.V baraku bydli manzelovi rodice a moje mamka a my.Chtela jsem se zeptat jestli v takove situaci je lepsi rozvod aby mi nemohli treba vzit cast platu a nebo proste abych nemusela splacet manzelovi dluhy ja nic moc nemam akorat tu praci a uz dost jsem za manzela zaplatila nejake exekuce atd.prosim poratte mi jak s teto situace ven.Moc dekuji za vyrizeni.

Alena

Odpověď na téma: manželovy dluhy
Informace o uživateli: