manželstvi

Forum Fóra Rodinné právo Manželství a rozvod manželstvi

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Zuzana a poslední změna je stará 8 let, 11 měsíců.

• Autor

michaela gajdova

Dobrý den,prosím Vás o radu,manžel se se mnou chce rozvést (má milenku) já nechci ,kvuli malé dcerce (3roky),před svatbou sem podepsala nšjakou smlouvu (moc ji nerozumim).Bydlime v jeho domě,potřebovala bych vědět jaké mám prava a jestli mě může nějak vyhodit .jsem na MD a finančně zavislá na něm.Jak se můžu bránit.?děkuji za vaši odpověd

• #26982 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

rozvod může samozřejmě proběhnout i bez vašeho souhlasu. Ona smlouva se bude zřejmě týkat majetku nabytého za trvání manželství (to jste ji podepsala, aniž jste jí rozumněla?, to snad ne!)

Raději dojděte za advokátem a smlouvu mu ukažte.

• #26983 Reply

-Jana-

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli máme nějakou možnost získat sociální podporu od státu, když jsme manželé a oba studujeme. Jestli je možnost dostat peníze např.: na placení nájmu, studium? Jestli ano tak kolik asi. Děkuju za odpověď.

• #26984 Reply

Petr Petr

Ohledně sociálních dávek se obraťte na příslušný sociální odbor při městském úřadě. Zde vám poradí.

• #26985 Reply

Klára Klenková

Dobrý den,

můj přítel je rozvedený a platí alimenty na dvě děti. Bojím se toho, že až bývalé manželce skončí mateřská, že bude muset ještě platit i na ni. Dokonce se bojím i vzít si ho a nebo si k němu dát trvalý pobyt abych mu tím nezlepšila životní situaci a nemuseli jsme platit ještě více.

• #26986 Reply

Petr Petr

Na výživné má nárok pouze ten rozvedený manžel, který není schopen sám se uživit, kdy výživné lze přiznat nejdéle na dobu tří let od rozvodu. Pokud ale rozvedený manžel může normálně pracovat a živit se tedy sám, výživné přiznat nelze.

• #26987 Reply

Zuzana

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, Mám přitele, který žije asi 8 let ve Velké Británii ale nemá vízum. Známe se už 4 roky já mám tvalé bydliště v ČR. Dostal by vízum, kdybychom se vzaly ve Velké Británii, když já jsem občanka ČR a on je z Afganistánu? Mockrát děkuji.

Odpověď na téma: manželstvi
Informace o uživateli: