Méně závažné porušování povinností

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody Méně závažné porušování povinností

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Monika a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #55085 Reply

  Monika

  Dobrý den

  Dnes jsem dostala upozornění na méně závažné porušování pracovních povinností. Ovšem mám jej přijímat, když způsobenou chybou nevzniklo zaměstnavateli žádná povinnost finanční úhrady a nikde v popisu práce či v instrukčních listech, které se mi dostali do rukou nebylo upozorněno, že si zrovna na tuto věc mám dávat pozor, protože doposud jsme to dělali jak já dnes a pouze dnes je to špatně.(A nikde jsem nebyla předem obeznámena, že to mám dělat jinak než obvykle)

  Předem za odpověď děkuji.

 • #55087 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, takové upozornění není o tom, aby jste jej přijímala. Je to jednostranné upozornění zaměstnavatele na něco, s čím není při plnění pracovních povinností zaměstnancem spokojen. Žádné Vaše schválení ani přijetí nemá žádnou účinnost. Bránit se můžete u nadřízeného nebo na přímo na vedení. V úvahu také přichází možnost podnětu na Oblastní inspektorát práce. Ovšem to, co se děje "uvnitř" pracovněprávních vztahů, se poměrně těžko prokazuje (a někteří zaměstnavatelé toho občas zneužívají).

 • #55088 Reply

  Monika

  Děkuji moc za odpověď

  Pouze mě u této výstrahy vyděsilo, že zaměstnavatel mě v jednom odstavci upozorňuje, že pokud se to bude opakovat, může uplatnit mou výpověď a jak to tak vypadá může si záminku pro další upozornění a tudíž i následující výpoveť, najít velmi lehce.

Odpověď na téma: Méně závažné porušování povinností
Informace o uživateli: