Mimořádná směna

Forum Fóra Pracovní právo Různé Mimořádná směna

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Vladimíra Nováková a poslední změna je stará 4 roky, 6 měsíců.

  • Autor
    Příspěvky
  • #41109 Reply

    Libor Stloukal

    Mám dotaz: Může zaměstnavatel v sobotu ve 14 hodin napsat SMS, že v neděli je nařízená mimořádná směna? Děkuji za odpověď.

  • #41111 Reply

    Vladimíra Nováková

    Dobrý den,

    podle § 81 zákoníku práce pracovní dobu rozvrhuje zaměstnavatel a určuje začátek a konec směn. Z § 84 zákoníku práce ale současně vyplývá, že: "Zaměstnavatel je povinen vypracovat písemný rozvrh týdenní pracovní doby a seznámit s ním nebo s jeho změnou zaměstnance nejpozději 2 týdny a v případě konta pracovní doby 1 týden před začátkem období, na něž je pracovní doba rozvržena, pokud se nedohodne se zaměstnancem na jiné době seznámení." Z tohoto pohledu tedy postup Vašeho zaměstnavatele v pořádku není.

Odpověď na téma: Mimořádná směna
Informace o uživateli: