Mimosoudní vyrovnání

Forum Fóra Trestní právo Trestní řízení Mimosoudní vyrovnání

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Renata a poslední změna je stará 1 měsíc.

• Autor

Marek vybíral

Dobrý den,nedávno mě při jízdě na kole srazilo auto.Jel jsem po hlavní a nedostal jsem přednost.Takže to nebyla má vina.Mám zlomené klíční kosti.Podstoupil jsem jednu operci při níž mi dali dlahu a šroubi.Za dvy měsíce mě čeká ještě jedna při níž mi budou šrouby vyndány.Pracovní neschopnost min.3 měsíce.Vše má již v šetření policie.Ted mi od policie přišel dopis že věc přebírá soudní znalec z oboru lékařství,který má vypracovt skutkovou poctatu trestého činu…Znamená to tedy že to celé jde již k soudu? Řidič mě kontaktoval že by se nějak dohodl (vyrovnal)Pokud by jsme se dohodli,mám nějak sám zastavit trestní řízení? A bude se mě vůbec někdo ptát jestli má být dotyčný řidič stíhán,nebo to půjde k soudu automaticky,a soud proběhnout musí? Děkuji za odpověď.

• #53814 Reply

Marek vybíral

Tak podle příspěvku "výše" jsem pochopil že svolením Dopravnímu inspektorátu PČR do nahlížení zdavotní dokumentace,jsem dal souhlas k trestnímu stíhání řidiče.To jsem nevěděl,a ani mě na to při podepisování nikdo neupozornil.Měla policie povinost mě upozornit že tímto svolením dávám nějaký podmět k trestnímu stíhání…? Viník se chtěl mimosoudně domluvit na odškodnění.Teď když probíhá trestní stíhání,už asi mimosoudní vyrovnání nejde.Nebo jde to nějak z mé strany zastavit.Přece jen jsem tři měsíce na neschopnosti,dvě operace,zpousty problémů a omezení…V mimosoudním domluvě bych byl aspoň nějak odškodněn.Teď se obávám že dotyčný sice vyjde z nějakým trestem,ale já s toho třeba nebudu mít nic.P.S.a nečekám že se pojišťovna na bolestném ze zákonného pojištění řidiče nějak předá.Děkuji.

• #53815 Reply

Jiří Eibl

Bylo se mnou zahájeno trestní řízení, neboť jsem způsobil dopravní nehodu, při níž byly lehce zraněny dvě osoby, které nyní marodí třetí týden s krční páteří. Bylo mi sděleno, že pokud zraněné osoby ukončí PN a upustí od trestního řízení může dojít k mimosoudnímu urovnání. Je toto možné, pokud ano, velmi bych ocenil, jak má vypadat listina kde by poškození upustily od mého trestního stíhaní. Děkuji

• #53816 Reply

Eva Ptáčníková

Dobrý den,

taktéž jsem byla účastnicí dopravní nehody, kde jsem jako poškozená na zdraví. A moje informace od policie jsou tyto:

Trestní stíhání musí dát policie vždy, protože je tam ublížení na zdraví a pak to podstupuje soudu. Vy jako poškozený můžete toto řízení zastavit a to tak, že s viníkem uzavřete dohodu o mimosoudním vyrovnání, kde uvedete jak jste se dohodli mezi sebou např. ve výši 20 000,-Kč. Při výslechu na policii musíte udat, že se k trestnímu stíhání nepřipojujete. Vámi podepsanou dohodu odevzdáte na policii a ta to předá soudu. Soudce na základě této dohody zastaví tresní stíhání. Ale pozor na pojišťovnu!!!!, ta od Vás bude chtít vědět jestli a kolik se s vámi viník vyrovnal. Tam je důležité jim říct, že jim nemusíte tyto informace podávat. Měli by tendenci Vám tu částku strhnout z plnění pojistky viníka. Oni na toto nemají právo a vůbec Vaše vyrovnání s úhradou z povinného ručení viníka nesouvisí. A ještě pozor, nesmí tam být alkohol.

Jinak přeji brzké uzdravení

• #207067 Reply

Renata

Dobrý den, existuje nějaký formulář k dohodě o mimosoudním vyrovnání? Děkuji.

Odpověď na téma: Mimosoudní vyrovnání
Informace o uživateli: