mzda za práci v noci

Forum Fóra Pracovní právo Mzdy mzda za práci v noci

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 1 měsíc.

• Autor

Renáta Víšková

Dobrý den,pracuji ve 2-směnn. provoze.Zaměstnavatel po mě vyjímečně žádá odpracovat jednu směnu v noci.Já s tím souhlasím,ale odmítá mi zaplatit příplatek za práci v noci,s tím,že nemám lékař. potvrzení a že práci v noci nemám ve smlouvě.Má zaměstnavatel pravdu?Děkuji za odpověď.

• #58523 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže budete pracovat v noci, pak máte nárok na příplatek za noční práci a zaměstnavatel to nemůže ničím podmiňovat.

• #58524 Reply

Markéta Svobodová

Dobrý podvečer, začala jsem počítat mzdy od ledna a až teď jsem si přišla na chyby, které spočívají v tom, že jsem příplatky za víkend a za svátek počítala i za hod., které jim nenáleží. Např. za-nec, který začíná pracovat v Ne od 21:00 do Po 5:00, odpracoval o víkendu 3 hod + 5 hod v prac. den., příplatek jsem počítala za celých 8 hod. namísto těch 3 hod. Prosím o radu, zda opravit (je to docela nereálné k počtu zaměstnanců) nebo neopravit a jestli s tímto postupem pokračovat a začít správně až od roku 2009, a jestli v případě kontroly z inspekce práce, to bude velký problém, když jsem vlastně zaměstnanci ještě "přilepšila", ale zase zaměstnavatele "oškubala". Moc děkuji za názory

• #58525 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, postup by jste měla opravit a zaměstnavateli "škodu" oznámit. Na počtu zaměstnanců nezáleží, není pravda, že je to nereálné. Jen Vás to bude stát mnoho času navíc, který musíte věnovat nápravě Vašich chyb.

Jak by věc posoudil inspektorát, to záleží na jejich posouzení, nelze to předem odhadnout.

Odpověď na téma: mzda za práci v noci
Informace o uživateli: