Mzda

Forum Fóra Pracovní právo Mzdy Mzda

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Ivana Zezulová a poslední změna je stará 7 let.

• Autor

Monika Leitgebová

Dobrý den,

chtěla bych se Vás zeptat, jaká by byla výše čisté mzdy, když hrubá je 6840 Kč, a já jako studentka bych měla mít studentskou daň.. Zaměstnavatel si totiž asi ze mě udělal "legraci", načež já to jako nějakou legraci neberu. A jestli se to shoduje podle jeho čisté mzdy (5085 Kč). Protože já si myslím, že bych měla dostat vyšší mzdové ohodnocení. A jestli se to s jeho částkou neshoduje, dalo by se to nějak právně řešit a jestli by to vůbec mělo cenu?

Děkuji za případnou pomoc

• #59139 Reply

Lenka Konečná

Dobrý den,

podívejte se na http://www.mesec.cz/kalkulacky/vypocet-ciste-mzdy/ , kde si můžete ověřit výpočet čisté mzdy. Ten porovnejte s výplatní páskou, protože nechápu, jak mohl zaměstnavatel dojít k této částce – ať už počítal se slevou na studenta či nikoliv. Také neuvádíte, zda jste podepsala "Prohlášení k dani", ale ani bez něj mi ta částka nesouhlasí.

• #59140 Reply

Monika Leitgebová

Děkuji za radu, jinak už sem také někde zkoušela propočítávat mzdu a bylo mi to divné, proto jsem se obrátila sem..

• #59141 Reply

Ivana Zezulová

Dobrý den,

záleží na tom, jaký typ smlouvy či dohody jste se zaměstnavatelem uzavřela.

Při DPP by čistý příjem činil 5.805 a

při DPČ nebo HPP by šlo o 4.707 Kč (navíc se odvádí zdravotní a sociální pojištění).

Odpověď na téma: Mzda
Informace o uživateli: