nábytek

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #50853 Reply

  Nikola

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s autorským právem např. u nábytku? Když bych chtěla např. do svého katalogu (výroba nábytku) zařadit výrobek, který má ve svém katalogu firma druhá,je to nelegální? A pokud by nebyl zařazen do katalogu, smím ho vyrábět? Děkuji za odpověď.

 • #50855 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, podle autorského zákona (121/2000 Sb.) se autorským dílem rozumí dílo literární a jiné dílo umělecké a dílo vědecké, které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora a je vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě včetně podoby elektronické, trvale nebo dočasně, bez ohledu na jeho rozsah, účel nebo význam (dále jen "dílo"). Dílem je zejména dílo slovesné vyjádřené řečí nebo písmem, dílo hudební, dílo dramatické a dílo hudebně dramatické, dílo choreografické a dílo pantomimické, dílo fotografické a dílo vyjádřené postupem podobným fotografii, dílo audiovizuální, jako je dílo kinematografické, dílo výtvarné, jako je dílo malířské, grafické a sochařské, dílo architektonické včetně díla urbanistického, dílo užitého umění a dílo kartografické. Kromě toho jsou to např. i počítačové programy. Tudíž nábytek nepodléhá autorskému právu! Jde-li o obecnou výrobu nábytku (klasické stoly, židlem skříně atd.) pak ta ochraně nepodléhá. Kdyby však někdo výráběl nábytek pod zaregistrovanou ochrannou známkou a někdo by ho kopíroval, pak by se dopouštěl protiprávního jednání.

 • #50856 Reply

  Nikola

  Děkuji za odpověď! A chtěla jsem se ještě zeptat, kde můžu zjistit, jestli zboží pod ochranou známkou je nebo není? Existuje nějaká databáze? Děkuji.

 • #50857 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, obraťte se na úřad průmyslového vlastnictví.

Odpověď na téma: nábytek
Informace o uživateli: