Nabytí vlatnického práva darovací smlouvou

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Nabytí vlatnického práva darovací smlouvou

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Miloslava a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Miloslava

Dobrý den, moje maminka a můj nejstarší bratr jsou spoluvlastníky nemovitosti, každý idelání polovinou. V současné době chce maminka formou darovací smlouvy darovat svoji polovinu mě a mým 2 zbývajícím sourozencům. Stáváme se majiteli nemovitosti v okamžiku sepsání darovací smlouvy mezi námi a maminkou, nebo až po provedení právnívh úkonů u notáře a vkladem do katastru? Jde o to, že nejstarší bratr,druhý spoluvlastník v současné době jedná o prodeji části nemovitosti a my bychom chtěli být také účastníky tohoto jednání, ať již co se týká možnosti o tomto prodeji spolurozhodovat, tak i v otázce následného finančního vypořádání, vyplývajícího z tohoto prodeje. Domníváme se, že v případě, že nabydeme vlastnictví nemovitosti od maminky, bude nám náležet podíl na prodeji ve výši našeho spoluvlastnického podílu. Bude se v budoucnu po smrti maminky darovaná část nemovitosti projednávat v dědickém řízení i ve vztahu k nejstaršímu bratru?

Děkuji Vám za odpověd.

Odpověď na téma: Nabytí vlatnického práva darovací smlouvou
Informace o uživateli: