nadměrné větrání ve společných částech domu

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti nadměrné větrání ve společných částech domu

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  jarka a poslední změna je stará 9 let, 10 měsíců.

• Autor

jarka

Jsem majitelem bytu 3+1 pod střechou v osobním vlastnictví v panelovém domě ve společném vlastnictví jednotek. V roce 2005 investovalo Společenství do plastových oken z fondu oprav. Rozhodlo se osadit je i na chodbách, kde se nacházejí vždy 2×2 okna vedle sebe , které se skládají z jednoho velkého okna a jednoho malého.

Ve 12/2006 se do bytu o velikosti 2+kk s námi sousedícím nastěhovali majitelé (vstupní dveře obou bytů umístěny v jednom rohu, odděleny pouze skříní s elektroměry) , kteří v tomto období otevřeli okna na větrání a malé okno, které je sousedící s jedním z našich pokojů dokořán. Na prosbu o zavírání, z důvodu průvanu a chladu mě nebylo z jejich strany vyhověno.Nesouhlasili ani s uzavřením malých oken v zimním období přes den a s uzavřením aspoň jednoho velkého na noc. Tato situace trvá a pokud klesají teploty v noci pod 5˚C a jsou velká a 1 malé okno na větrání a druhé malé dokořán, je v ranních hodinách na chodbě i u nás v bytě zima. Pokud okna zavřu , nebo přehodím na větrání ihned je malé okno opět dokořán.Dům obchází i po 23.00 hod a otevírá okna. Již nevím jakým způsobem se bránit. Samozřejmě ,ža klasické vyvětrání považují za samozřejmost a nutnost.

Děkuji za radu

• #59939 Reply

jarka

Nevím zda je z mého příspěvku dostatečně patrné, že sousedi požadují 24 hodinové větrání – t.j. od 1/2007 jsou okna, až na malé výjimky stále otevřená. Dokonce při

uzavření okna , které je otevřené úplně , dochází již ke slovním útokům ze strany sousedů na moji osobu.

Moc děkuji za radu

• #59940 Reply

Mgr. Petr Juráň, advokát (info@advokat-juran.cz)

Obraťte se se stížností na společenství vlastníků bytových jednotek (výbor, pověřený vlastník). To by mělo zjednat nápravu.

• #59941 Reply

jarka

Na výbor Společenství jsem se již obrátila, bohužel ani jim se nepodařilo nic udělat. Stav se snad ještě zhoršil a to díky slovním urážkám.Proto nevím jak již dál.

Odpověď na téma: nadměrné větrání ve společných částech domu
Informace o uživateli: