nájemce versus nájemník

Forum Fóra Občanské právo Různé nájemce versus nájemník

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 12 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33873 Reply

  Václav

  Dobrý den.Bydlíme v nájemním bytě, s panem domácím jsme vedli spor, který jsem vyhráli. Nyní si pan domácí usmyslel, že chce provést kompletní prohlídku celého bytu, s čímž nesouhlasíme. Pan domácí se ohání §665 OZ, který ho opravňuje požadovat přístup. Je tedy oprávněn o to požádat.Domníváme se ale, že zákon nám NEUKLÁDÁ TENTO PŘÍSTUP UMOŽNIT jen tak proto, že se mu zachtělo.Údajně chce sepisovat závady, které ale žádné nejsou. Spíš to je "kapric" za to, že prohrál soudní spor o přechod nájmu. Domníváme se tedy, že vstup do bytu mu můžeme odmítnout. Děkuji za váš názor.

 • #33875 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  komentář k občanskému zákoníku považuje za šikanózní např. domáhání se vstupu v nočních hodinách, nebo časté kontroly apod. Tedy, pokud je to např. poprvé, zřejmě je to z pohledu práva v pořádku. Musíte si uvědomit, že kontrola je právem pronajímatele a pokud mu ji neumožníte, může se bránit u soudu, což bych i (s ohledem na prohraný spor) očekávala.

  Na Vašem místě bych spíše "zatla zuby" a jednou mu tu kontrolu umožnila.

Odpověď na téma: nájemce versus nájemník
Informace o uživateli: