Nájemní smlouva po uzavření sňatku

Forum Fóra Občanské právo Různé Nájemní smlouva po uzavření sňatku

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Notářské Služby a poslední změna je stará 4 roky, 5 měsíců.

• Autor

Kateřina

Dobrý den,

chtěla jsem se informovat o změnách nájemce v nájemní smlouvě v případě uzavření sňatku.

V současné chvíli jsem uvedena v nájemní smlouvě (nájemní obecní byt ) jako nájemce pouze já a v případě sňatku se podle Občanského zákoníku stane nájemcem i budoucí manžel – je tomu tak? Pokud ano, bude nutné provést písemnou změnu v nájemní smlouvě a je nutné, aby budoucí manžel měl trvalé bydliště na adrese nájemního bytu, aby se stal rovněž nájemcem ?Ostatní náležitosti smlouvy zůstávají nezměněny – např. doba trvání nájemního vztahu na dobu neurčitou?

Předem děkuji z a odpověď.

• #36032 Reply

Notářské Služby

Podle § 704 občanského zákoníku platí, že stal-li se některý z manželů nájemcem bytu před uzavřením manželství, vznikne oběma manželům společný nájem bytu uzavřením manželství. V tomto smyslu je třeba dodatkovat nájemní smlouvu. Doba trvání nájemního vztahu na dobu neurčitou se tím nemění. Trvalé bydliště je evidenční údaj a k zápisu změny se nevyžaduje. Postačí oddací list.

Odpověď na téma: Nájemní smlouva po uzavření sňatku
Informace o uživateli: