Nakup klenoty na objednavku.

Forum Fóra Občanské právo Různé Nakup klenoty na objednavku.

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Igor Golodnyi a poslední změna je stará 10 let.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33812 Reply

  Igor Golodnyi

  Dobry den,

  Pise Vam Igor Golodnyi. Ja sem s Ukrajinu, ale pracuji

  a ziji v Prerove. Ja mam otasku a chtel by ziskat pomoc od Vas.

  14.12.2007 my z manzelkoj objednali prsten a nausnice (stribro + kamen karneol). Reditel sam vyzkouset si velikost (prstenik) a nahral nam cenu 2000Kc (a muze byt max. 2200 Kc). My souhlasili a zaplatili zalohu 1000 Kc.

  29.02.2008 nam pan zavolal a my prisli k nemu v obchod. Nausnice to nam libili a prsten mal velikost az 58 (neni 51). Pan

  Zadal aby my pocekali a uz to za tyden novy prsten byde hotov. Pres tyden my prisli, ale toj prsten absolutne neni podobny originalu jak na obrazeku. Ale nas upozornili, co zbozi my musim zabrat (bo to je objednavka). To bylo dat na slovo. Jiny podiv co my mali – to nam pan reditel nahral uplne jinu sumu v az 2800 Kc. My dosadili penize 1800 Kc.

  Pres 3 dni po zaplaceni a ziskavani mnou noveho prstence, odpada jeden z vyztuzovani prstence. Po uplynuti 7 po zaplaceni a ziskavani mnou noveho prstence dnu my vratili prsten (pan reditele nebyl v obchode a prodavac vzjal prsten na reklamaciji. My ji upozornili, co chteli vratit penize).

  Pres tyden nam zavolal pan reditel a rekl, zo moja manzelka sama zlamala se drzitel kamen a musim jeste zaplatit.

  Ja chci vratit sve penize protoze pozbyl duvery.

  Prosim Vas ukazte mne co mam delat?

  Dekuji Vam.

 • #33814 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  v tomto případě můžete postupovat dle ustanovení § 616 odst. 3 občanského zákoníku a můžete od smlouvy odstoupit. Pokud by byla kupní smlouva písemná, musí být i odstoupení písemné. Pokud šlo jen o ústně uzavřenou smlouvu, může být odstoupení učiněno ústně. Odstoupení znamená, že Vy vrátíte zboží a zároveň Vám prodávající vrátí peníze.

  Pokud by nechtěl prodávající vyhovět, raději se obraťte na advokáta, aby Vám vše sepsal a poradil osobně.

 • #33815 Reply

  Igor Golodnyi

  Dobry den, Mgr. Lucie Jindrová

  Gekuji vam za odpoved a pomoc.

  Hezky vam den.

Odpověď na téma: Nakup klenoty na objednavku.
Informace o uživateli: