Nakup ojeteho vozu

Forum Fóra Obchodní právo Různé Nakup ojeteho vozu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 10 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #36497 Reply

  petr arch

  Dobry den. Chci se zeptat na takovou vec.

  Koupili jsme si auto pres autobazar Lhotka, ktery mel auto v komisnim prodeji. Ujistoval nas, ze auto je v dobrem stavu, ze majitel provedl vymenu oleju a rozvodu. Ze auto proslo technickou kontrolou u nich jako vstupni prohlidku do autobazaru.

  Skutecnost je vsak jina. Nechali jsme auto zkontrolovat od znameho a v autoservisu. Autoservis nam rekl, ze auto je ve stavu sic pojizdnem, ale nepouzitelnem. Sdeleni je nasledujici: shrnuti

  Doporuceni vymeny v kc jsou nad 100tisic.  Tot suma sumarum oprava na aute za 200tisic bude stat nad 100tisic. Dokonce technik z autoservisu rekl, ze jeho subjektivni nazor je takovy, ze auto ma nejeto vic nez ma na tachometru.

  Ve smlouve z autobazaru je napsano ze zakaznik prebira auto ve stavu jekem je v den podpisu teto smlouvy.

  Mam nejaky narok na odstoupeni od smlouvy? Ci narok na nahradu skody? Od byvaleho majitele? Uplatneni skrych vad? Auto jsem dokonce pojistil,coz stalo 30t.

  Dekuji

  Petr Arch

 • #36499 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, nároky z odpovědnosti za vady musíte uplatnit na tom, od koho jste vůz koupili (tedy kdo je uveden ve smlouvě, nejspíše tedy na bývalém majiteli). Ten ručí za vady, které byly na voze již v době převzetí a za ty, které Vám byly zatajeny. Neručí za vady, které Vám byly sděleny, za vady zjevné a způsobené běžným opotřebením. Když nevyřešíte věc dohodou, což je velmi časté, pak si nechte udělat znalecký posudek pro potvrzení vad, za které ručí prodávající, a podejte žalobu.

Odpověď na téma: Nakup ojeteho vozu
Informace o uživateli:
Cancel