nákup přes eshop

Forum Fóra Občanské právo Různé nákup přes eshop

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  tomáš Kubec a poslední změna je stará 4 roky.

• Autor

tomáš Kubec

Dobrý den,

objednal jsem si 15.7. přes e-shop zboží s tím, že v obchodních podmínkách mají uvedené, že jej expedují do druhého dne. Ještě do poznámek jsem uvedl, že jej chci mít doručeno do 19.7. V potvrzovacím e-majlu mi přišlo: "Zboží na dobírku předáváme přepravci druhý den po uskutečnění objednávky. Pokud Vás nezastihne přepravce doma, zanechá Vám ve schránce lístek a bude možné si s přepravcem domluvit opětovné doručení v čase, který Vám vyhovuje."

Firma zboží vyexpedovala 22.7 (bez toho, aby se jej zeptala, zda jej ještě chci – prý měli dovolenou a byl jsem na to upozorněn během objednávky, ale to není pravda!). Zboží jsem nepřevzal (objednáno na dobírku). Firma nyní vymáhá pokutu 500,- (hrozí inkasními společnostmi atd.), což má taktéž uvedeno v obchodních podmínkách. Má na to právo? Přeci když mají uvedeno, že zboží standartně expedují do druhého dne a uvedu v poznámce datum, do kdy to chci a oni to expedují tři dny po datu, tak je to minimálně nefér.Je třeba se bát vymáhání?

Odpověď na téma: nákup přes eshop
Informace o uživateli: