Nákup přes intenret

Forum Fóra Obchodní právo Internet Nákup přes intenret

Zvolené téma obsahuje celkem 149 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Evelina a poslední změna je stará 4 roky, 1 měsíc.

• Autor

Harašta

Dobrý den. Prostřednictvím internetového obchodu jsem si objednal boty v hodnotě 2699 Kč a v balíku jsem po zaplacení dané částky obdržel úplně jiné boty. Jak mám postupovat ?

• #49812 Reply

Nováková

Zakoupila jsem v internetovém obchodě mobilní telefon.K jeho zaplaceni využila možnosti zaslat částku předem na účet prodávajího.

Bohužel prodávající výrobek nedodal.Stále mi tvrdí,že výrobek již poslal.

Jak mám takovou situaci řešit?

Za odpověď děkuji.

• #49813 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže Vám prodávající nevyjde vstříc a nedohodnete se (nedodá zboží nebo nevrátí peníze), nezbyde Vám nic jiného než podat žalobu. Kromě toho můžet podat podnět i na Českou obchodní inspekci.

• #49814 Reply

Laura

Dobrý den, objednala jsem si od operátora po 2 letech mobilní telefon za zvýhodněnou cenu přes internetovou samoobsluhu. Objednávka nešla dokončit. Zavolala jsem na operátora, prý to vidí, objednávku zruší a vyhotoví novou. Přišly 2 stejné telefony, každý za zvýhodněnou cenu. Je to již 2 měsíce a operátor se neozval. Nevím,jak to řešit dál, nechci platit žádné náklady s vrácením. Koneckonců bych si je klidně nechala oba (pro syna). Je nějaká lhůta, do kdy to má prodávající řešit nebo do jaké doby může požadovat doplacení do plné ceny? Co když je budeme používat oba a třeba po roce se operátor ozve a telefon bude použitý? Děkuji za odpověď.

• #49815 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, nevím na co celé dva měsíce čekáte. Až se Vám operátor ozve sám od sebe, omluví se a požádá Vás ať telefon navíc pošlete zpátky? Tuhle věc musíte řešit aktivně Vy sama. Spojte se s firmou a věc projednejte, a to klidně i opakovaně, dokud nedojde k vyřešení. To, že by jste telefon užívala a pak ho jen tak vrátila (již použitý) s tím, že jste ho nechtěla a byl navíc, Vám těžko bude někdo akceptovat. Normální úvahou dospěje každý k tomu, že když mu přijde něco, co si neobjednal, tak to neprodleně vrátí. A jestli Vám jde o poštovné, tak ho "vymáhejte" po firmě.

• #49816 Reply

Filip Linhart

Dobry den.Prodali jsme se ženou kočarek přes mimibazar 31,1,2008.v inzeratu bylo napsano co kněmu je a ze je používaný,ale velmi pěkný se slovy jako nový.posílali jsme jí mail s otázkou jestli už kočárak dorazil a v pořádku.Odpověd přísla v úterý 5,2,2008,že si ho vyzvedli už v sobotu 2,2,08 nenapsali nic o stavu kočárku.No a pak nám v sobotu 9,2,08 přišel mail,že kočárek myla a že je ve strašném stavu,nějaké dirky,vyšisovaná boudička,ojetá kolečka,odřená konstrukce a že jako nový nevypadá a tim jsme na ní udělali podvod a chce vrátit peníze a nebo nás dá k soudu.Nevíme nic o dirkách,ale kolečka jsou použitá navic na mimibazarku máme napsáno,že prosíme o zkontrolování hned,že potom nebudou vraceny peníze.Myslíme si,že si to rozmyslela a tim to chce penize na jiný.Předem děkuji za odpověd a omlouvam se délkou,ale nemám zkušenosti s psaním takových to zpráv.docela nás to vzalo

• #49817 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, takové riziko při obchodování na internetu existuje. Je však pravdou, že pouze na základě tvrzení, že je kočár "jako nový", k odstoupení od smlouvy dojít nemůže. Kupující dobře věděla, že kupuje používanou věc. A běžné opotřebení není důvodem pro vrácení peněz. Na druhé straně Vaše prohlášení o tom, že nebude-li věc zkontrolována ihned po převzetí, nemá žádný právně významný dopad na Vaši odpovědnost za vady prodané věci. I tak by ale podle toho, co píšete, měla nárok možná na přiměřenou slevu, ale ne na úplné vrácení peněz. Můžete se obrátit také na regionální poradnu Sdružení obrany spotřebitele.

• #49818 Reply

Dita Bendová

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu. 1.4. jsem si objednala kočárek pro panenky na internetu. Byl to dárek pro dceru k narozeninám. Do poznámek jsem uvedla, že mám zájem o kočárek,pouze pokud přijde nejpozději do 11.4.2008. Zvolila jsem platbu předem a ihned jsem zaplatila.4.4. mi volala od nich paní, že kočárek na skladě není. Po telefonu jsem objednávku zrušila, chtěla jsem nahlásit č.účtu, kam mají peníze vrátit, prý si vše zjistí. Bohužel od té doby se nic neděje, na mé maily nikdo neodpovídá, dnes jsem podle stavu objednávky zjistila, že mi snad kočárek posílají. Já ale jsem si sehnala jinde a chci peníze. Když mi PPL přiveze kočárek, jak mám postupovat dál.

Děkuji moc za Vaši radu, jsem velmi smutná z jejich nezájmu.

Bendová

• #49819 Reply

Veronika Kučerová

Dobrý den,

pracuji v internetovém obchodě(prodej kavovarů a jiné..),nedávno jsem na jedné internetove adrese našla článek,který mě dost pobouřil ohledně napadení černého dobozu určitého produktu,který prodáváme.Článek znil takhle:(Upozorňujeme, že na český trh se dostává tvz. černý dovoz neautorizovaných obchodníků ,kteří se snaží prodávat za cenu výrazně nízkou.Takový „obchodník“ doveze přístroj, který není určený pro český trh, ale už Vám neřekne, že Vám nikdo jiný než on v ČR neprovede záruční servis ZDARMA a neposkytne ani žádné jiné rady. Když se na něj pak obrátíte s problémem, odkazuje Vás na jiné prodejce. Pokud Vám Váš dodavatel neposkytne třeba český návod obracejte se na živnostenský úřad)…

Jen by mě zajímalo,zda-li si muže někdo dovolit něco takového tvrdit…přesto že je naše firma autorizovaná a poskytuje veškeré prodejní podmínky..Mohu takového prodejce nějakým způsobem žalovat??Děkuji moc za radu Nashle Kučerová

• #49820 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, mohla by se zvážit možnost ochrany dobré pověsti (dobrého jména) firmy před neoprávněným zásahem, za který lze požadovat satisfakci. Zásah však musí směřovat jmenovitě vůči Vaší firmě, obecné konstatování bez konkrétních názvů firem budete napadat těžko. Prokazování v těchto sporech ovšem bývá obtížné, takže doporučuji, aby jste si sjednala advokáta.

• #49821 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, smutná být můžete, ale to věc to nevyřeší. Pokud nekomunikují, budete se muset vrácení peněz domáhat soudně. Nejprve jim zašlete ještě předžalobní upomínku, a když nebudou reagovat zajděte za právníkem. Zásilku nepřebírejte. Můžete také kontaktovat Českou obchodní inspekci. Příště raději volte možnost platby teprve při dodání zboží. Sice to bývá o něco dražší, ale takové potíže při tom nehrozí.

• #49822 Reply

katerina dlouha

Dobrý den, objednala jsem si ušití šatů přes internet, na mojí postavu. Byla jsem upozorněná, že není možné je vrátit ani vyměnit, protože je šijí na moje konkrétní požadavky. Je možné je vrátit…odstoupit od smoulvy v té zákonné lhůtě 14dní i za těchto podmínek? Mooc děkuji za odpověd. Kateřina Dlouha

• #49823 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, při koupi na dálku sice platí odstoupení od smlouvy do 14 dnů, avšak i zde existují výjimky. Podle §53 odst.8 písm. c)občanského zákoníku se tato možnost nevztahuje na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu. A to je právě Váš případ. Pokud o odstoupení od smlouvy nemáte jiné ujednání s dodavatelem, pak nemůžete tímto způsobem odstoupit. Máte-li k dodané věci nějaké výhrady, musíte uplatnit řádnou reklamaci.

• #49824 Reply

Eva Čechová

Dobrý den,

mám takový dotaz. V inzerci na internetu prodávám zboží určité značky. Kontaktoval mě údajně výhradní distributor této značky, že pokud zboží nekupuji od něj, tak ať ho stáhnu z prodeje. Nenakupuji ho u výrobce, ale ve velkoskladu, kde je spousta různých značek. Podotýkám,že prodávám velmi malé množství jen v inzerci, nemám pro to zřízen e-shop. Má na to právo? Nepodal mi žádný důkaz o tom,že je výhradní zástupce,jsem živnostnik, řadně platim daně:-) Děkuji moc Eva Č.

• #49825 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, mezi Vámi a "výhradním" distributorem není žádný právní vztah. Ani ve velkoskladu Vás nikdo nepoučil o tom, že s daným zbožím nemůžete dále obchodovat. Pokud tedy nedoložil, že zde existuje skutečnost, která Vám brání v prodeji této značky, pak vůči Vám nic nárokovat nemůže. Pokud by si byl jistý, že došlo k nějakému porušení zákona, mohl by se bránit žalobou. Ale to by musel dokázat z čeho mu takové právo plyne.

• #49826 Reply

Lenka R.

Dobrý den,

poměrně často nakupuji na internetu. Nedávno jsem se u jednoho prodejce setkala s oznámením, že pokud si výherce aukce zboží nepřebere (nazaplatí za něj) je prodejce oprávněn vymáhat částku soudně, popř. vynáhat pohledávku některou z firem, které se tímto zabývají. Prý je to stejné, jako kdyby někdo nezaplatil např. za telefon. Zajímalo by mě, zda je něco takového možné. Samozřejmě, nezaplatím – li za telefon, je logické, že bude peníze někdo vymáhat – nezaplatila jsem za již poskytnuté služby. V případě, že ale za zboží nezaplatím, tak jej ani neobdržím a pak tedy nechápu, co chce prodejce vymáhat. Také na svých stránkách vyhrožuje zveřejněním adresy a tel. kontaktu na kupujícího. Mně osobně tento prodejce rovnou odradil, zajímalo by mě však, zda by takovéto jednání bylo v souladu se zákonem.

Moc děkuji

Lenka

• #49827 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, neznám obchodní podmínky serveru. Ale jde nejspíš o to, že do aukce o určité zboží by se měl přihlásit pouze ten, kdo o něj má vážný zájem. "Výherce" aukce se akceptováním podmínek zavazuje k tomu, že zboží zaplatí a odebere a pokud ne, porušuje tím povinnosti, k nimž se zavázal a ty je možné vymáhat. Je to obdobné jako když někdo vydraží věc v klasické dražbě. Také jde o vážný a závazný úkon a nezaplacení a nepřevzetí vydražené věci lze vymáhat.

• #49828 Reply

Eva K.

Dobrý den,

prosím o radu – na inzerát jsem zakoupila mobilní telefon, který byl ještě v záruce (prvotně koupený

v internetovém obchodě). Tento telefon jsem v dubnu

v internetovém obchodě reklamovala. Telefon mi poslali nazpět opravený. Po 14 dnech jsem ho reklamovala znovu. Vzhledem k tomu, že se po 35 dnech od zaslání nic nedělo, volala jsem na reklamační oddělení, kde mi bylo sděleno, že pro navrácení peněz ode mě potřebují ofocený podací lístek České pošty. Tento jsem před týdnem e-mailem poslala. Dnes jsem znovu volala na reklamační oddělení, tentokrát mi bylo řečeno, že potřebují dobropis od zákazníka, na kterého byla vystavena faktura. Přesto, že se mnou bez problémů komunikovali ohledně vyřízení první reklamace, teď – v případě vrácení peněz – se se mnou odmítají bavit. Prý mi nepošlou ani peníze, ani telefon. Dotyčnému pánovi, od kterého jsem telefon koupila, jsem několikrát volala, ale telefon mi nebere.Momentálně jsem v situaci, kdy nemám ani telefon ani peníze.

Děkuji

• #49829 Reply

Vladimír Roček

Dobrý den,

začátkem února 2008 jsem obdržel oznámení pošty, že si mám vyzvednout balík na dobírku v ceně cca 1000,- Kč. Jelikož jsem si nic neobjednal, balík jsem nepřevzal. Za přibližně 3-4 měsíce jsem obdržel doporučený dopis od jisté firmy, ve kterém mně oznamuje, že odkoupila pohledávku za mojí osobou od firmy zabývající se internetovým prodejem a požaduje do pěti dnů zaplatit cca 1400,- Kč (smluvní pokuta a další náklady) jinak bude pohledávku vymáhat soudní cestou. V dopise jsem je požádal o zaslání kopie mé údajné objednávky, kterou mi následně zaslali. Z objednávky jsem zjistil, že bylo použito mé jméno, adresa a telefonní číslo. Dále byla uvedena e-mailová adresa, která ale mé neodpovídá. Prosím poraďte mi, jak se mohu bránit a jak mohu dokázat, že jsem si nic neobjednal a že mé údaje byly zneužity.

• #49830 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže je prodána věc v záruce, pak z původní záruky je oprávněn předchozí vlastník a měl by nového vlastníka zplnomocnit k řešení reklamací. Ale pokud to nikdo neřešil, tak to není hlavní problém. Reklamace musí být vyřízena do 30 dnů. Když ne, může se zákazník domáhat vrácení peněz. Takže jim zašlete upomínku na vrácení peněz s tím, že pokud do určitého termínu nezaplatí, podáte žalobu o zaplacení.

• #49831 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jděte na Policii a podejte trestní oznámení. Pak seznamte firmu s tím, jak se celá věc má. A pokud budou trvat na svém a nedohodnete se na řešení, podají žalobu a Vy se budete bránit přímo u soudu.

• #49832 Reply

Eva Svobodová

Dobrý den,

objednala jsem si světla z internetového obchodu. Když jsme si balík vyzvedávala na poště, byl neporušený, ale chrastilo v něm. Doma jsem zjistila, že u jednoho ze světel je zcela rozbitý kryt. Mám fakturu, vše se událo před několika dny. Co mám nyní dělat? Firmu jsme kontaktovala, ale ona svaluje vinu na poštu a hrubé zacházení s balíky. Předem děkuju za radu!

• #49833 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, vztah z přepravy mezi prodávajícím a poštou je pouze mezi nimi. Vám došlo zboží poškozené, tak ho reklamujte a odešlete ho firmě zpět. Případnou náhradu škody ať si vymáhají na České poště. A pokud budou odmítat reklamaci uznat, kontaktujte Českou obchodní inspekci.

• #49834 Reply

Drahomíra Hilgartová

Dobrý den, prosím o radu. V listopadu minulého roku jsem si po internetu zakoupila telefon. Obratem jsem ho posílala zpět, protože byl odřený.Po 5 měsících mi spadl display. Posílala jsem ho tedy znovu zpět.Byla jsem domluvena, že ho pošlu na dobírku. Bohužel si ho obchod nevyzvedl a telefon mi přišel zpět. Po telefon. domluvě jsem ho opět poslala do firmy, ale už jen doporučeně. Přišel mi telefon používaný někým jiným, dost opotřebovaný. Poslala jsem ho tedy znovu zpět, že bych chtěla telefon se svými daty a pokud to není možné tak telefon nový či vrácení peněz. Do dneška nemám ani telefon a ani peníze. Volala jsem na firmu,ale pan mi řekl, že paní tam není, která má na starosti reklamace a položil mi telefon. Telefon jsem tam posílala v březnu a je konec července. Můžete mi, prosím, poradit, co dělat? Děkuji

• #49835 Reply

Iveta Trlicová

Dobrý den,

dne 30.6. 2008 jsem si zakoupila mobilní telefon u frimy Mobilky s.r.o. Kupní smlouva byla uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku (internet). Po obdržení telefonu, jsem jej aktivovala, ale zjistila jsem, že telefon byl nefunkční, obratem jsem telefon zaslala zpět, do týdne mi přišel s tím, že je funkční, po denním užívání telefonu se situace opakovala. Využila jsem právo spotřebitele od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění. Firma si vyžádala fakturu a po týdnu mi telefon zaslala zpět s tímto: Výrobek brali jako reklamaci s vyjádřením: Nefunkčnost SW telefonu zapříčiněna nespecifikovaným neautorizovaným software. Neoprávněná reklamace. Zdarma proveden pozáruční servis – update SW. Telefon nesplňuje podmínky pro odstoupení od kupní smlouvy. Přístroj nese známky provozu, volání , fotografie, rozbalené přístlušenství. Odstoupení od kupní smlouvy se tímto zamítá. Mají na to právo?

• #49836 Reply

Kamila Voříšková

Zakoupila jsem přes internet mobilní telefon.Všimla jsem si že je určen pro trh AR,EG,ale byla tam i naše abeceda, telefon byl funkční,tak jsem to dál neřešila.Navíc když jsem balíček převzala,dovnitř jsem neviděla.Teď se mi telefon několikrát denně sám vypíná, tak jsem ho reklamovala.Po týdnu mi přišla reklamace zpět jako neoprávněná-stahován nelegální sw a používání internetu,narušení původního sw telefonu.Sw přeinstalovali a vše je v pořádku.Telefonicky jsem požádala o vysvětlení-mi bylo neznámými pojmy řečeno,že s kontaktem telefonu se staženými soubory z internetu mám smůlu.Telefon mi vrátili a dál se vypíná. Hned jsem to poslala zpět.Obchod mlčí.Dnes jsem byla jinými odborníky na telefony informována, že je-li telefon určen pro arabský trh(nebo jiný než český), měli by i tam provést reklamaci. Obchod to tam ale nepošle,protože je to náročné a zdlouhavé,raději zboží nenápadně poškodí,aby mohli vadu svést na zákazníka a reklamaci neuznat.

Jak se mohu bránit?

Jak se mohu brán

• #49837 Reply

Marek Janek

Dobrý den,

rezervovali jsme si prostřednictvím německé cestovní kanceláře zájezd na internetu . Jelikož ale nastaly problémy a nemohli jsme odcestovat ,zájezd jsme nehradili, po obdržení faktury jsme zaslali storno objednávky a nepodepisovali jsme žádný dokument/ cestovní smlouva atd./ Jediné co jsme uváděli jsou naše iniciály a číslo kreditní karty bez CVC kódu. Přez to po nách chce nyní cestovní kancelář 90% z ceny zájezdu. Má na to právo i když jsme nepodepsali žádný dokument, který by souvisel s tím, že je zájezd pevně rezervován a letenky objednány?

• #49838 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, zašlete jim písemnou výzvu k uvedení věcí do pořádku, resp. výzvu k opravě věci nebo její výměně (včetně zachování osobních dat). Pokud ovšem nebudou reagovat nebo reklamaci neuznají, nezbude než se obrátit na soud a k tomu ještě podat stížnost na ČOI. Podává se žaloba o uložení povinnosti věc opravit nebo vyměnit.

• #49839 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, odstoupení od smlouvy je jednostranný právní úkon, který vůbec nevyžaduje, aby ho prodávající nějak posuzoval nebo schvaloval. To je zcela nesprávný postup. Adresujte jim výzvu (společně s vrácením telefonu), že jejich postup je neoprávněný, jejich "zamítnutí" odstoupení není právně možné a trváte na odstoupení, které bylo učiněno platně v souladu s občanským zákoníkem s tím, že pokud Vám nevrátí peníze, budete věc řešit právní cestou.

• #49840 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, reklamaci musí prodávající vyřešit do 30 dnů a pokud to neučiní, může zákazník od smlouvy odstoupit. Pokud reklamaci neuznají, pak je možné obrátit se na znalce, nechat si vypracovat posudek, který potvrdí, že jde o vadu, za kterou odpovídají a znovu je vyzvat k nápravě. Pokud však nechtějí věc řešit, pak se lze bránit jedině žalobou. Můžete také osobně navštívit regionální poradnu Sdružení obrany spotřebitelů a věc tam projednat.

Takové firmy kazí jméno všem ostatním internetovým obchodům a snižují důvěru v online nákupy. Je tedy třeba se jim bránit a podávat stížnosti na ČOI.

• #49841 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, tak tenhle dotaz přesahuje rámec zdejší poradny. Zájezd jste totiž koupili u německé firmy a řídí se tedy německým právem, kterým se zde nezabýváme. V ČR je k platnosti cestovní smlouvy nutné, aby byla písemná (nejen elektronická) a potvrzená oběma stranami, pak teprve může CK při splnění podmínek požadovat storno poplatky.

Jaké jsou ovšem náležitosti cestovní smlouvy a podmínky její platnosti podle německého práva, to nevím.

• #49842 Reply

Gabriela Strnadová

Koupila jsem koupelnový radiátor a chci ho vrátit bez udání důvodu,obchod mi ale sdělil že podle obchodních podmínek mi naůčtují zabalení výrobku 400,-korun a 7% z ceny.Kupují výrobky od firmy RAVAK a prý co jim naůčtují,naůčtují i mě.Mají na to právo,nebo mi musí dle zákona vrátit celou částku za radiátor.

Děkuji za rychlou odpověď

Strnadová

Email: StrnadovaG@seznam.cz

• #49843 Reply

Zuzana Dvořáková

Přes internet jsem si koupila určitý výrobek, ke kterému byl zároveň přidán dárek zdarma. Nicméně v den, kdy byla objednávka vyřízena, byla cena výrobku vyšší a dárek už přidán nebyl. Zajímalo by mě, jestli je platná cena v době objednání nebo v době vyřízení objednávky? Podobná otázka platí i k dárku zdarma – mám nárok ho dostat nebo ne?

• #49844 Reply

Marcela Konderlová

Dobrý den,

manžel objednal u společnosti Klass Distributions s.r.o., mobilní telefon. Ten mu byl dodán na dobírku. Jakmile však telefon rozbalil, byl k němu přiložen dopis s reklamací. Jak jsme se z dopisu dověděli, uvedený telefon jistá paní reklamovala již podruhé. Telefonoval tedy do s.r.o. paní Schovánkové, která mu telefon zaslala, s tím, že ji a její společnosti nedůvěřuje a žádá vrácení peněz. Pro ztrácení důvěry požaduje aby paní telefon převzala na dobírku. Emailem ji rovněž sdělil, že odstupuje od kupní smlouvy. Přestože paní Schovánková na vše přistoupila, telefon, který jsem ji na dobírku zaslala nepřevzala. Telefonicky jsem se s ni skontaktovala ale bohužel nedá se s ni slušně domluvit, ona nehodla nic řešit. Poraďte mi, prosím jak mohu dále postupovat, abychom dostali peníze za nefunkční mobil zpět.

Děkuji

• #49845 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Na tohle jste již odpověď dostala v jiné diskuzi. Dotaz jste proti pravidlům vložila opakovaně.

• #49846 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, zboží Vám má být dodáno za podmínek a cenu, za nichž byla uzavřena objednávka. Potvrzení objednávky Vám ostatně byli povinni zaslat. To, že v době od uzavření objednávky do dodání zboží došlo ke změně ceny, je na odpovědnosti prodávajícího. Zboží Vám tedy měli zaslat za sjednanou cenu včetně bonusu. Vyzvěte je tedy k tomu, aby uvedli věci do pořádku, jinak podáte podnět na ČOI.

• #49847 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jak již zde bylo řečeno mnohokrát, lze podat podnět na ČOI. Ale pokud jde o nároky, ty za Vás nikdo vymáhat nebudete, to závazně rozhodne výhradně soud, eventuálně je možné se pokusit o mimosoudní řešení v rozhodčím řízení. Zašlete ji předžalobní upomínku, ať vrátí peníze jinak podáte žalobu o zaplacení.

• #49848 Reply

Magda Poslušná

Dobrý den,

asi před 14 dny jsem v internetovém obchodě zakoupila myčku nádobí MIELE za 22 990,- Kč. Za týden jsme jí přivezli, ale jiný typ než jsem měla zaplacený. Firma tedy v pondělí pro ni přijela a zaároveň mi předali dobropis na uhrazenou částku. Bohužel, dnes je sobota, ale peníze na účet (přes telefonické urgence) stále nezaslali. Jak mám postupovat a co dělat? Moc děkuji

• #49849 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pokud peníze nezašlou a nebudou reagovat ani na upomínky, budete je muset vymáhat žalobou o zaplacení dlužné částky optimálně s návrhem na vydání platebního rozkazu. Dobropis jako důkaz pohledávky máte.

• #49850 Reply

Kateřina Nováková

Dobrý den,

v internetovém obchodě jsem zakoupila studenstkou verzi Photoshopu.(Tento program funguje pouze, pokud zaslete potvrzeni o studiu společně s kodem vyrobku, a poté vám zašlou seriové čislo- jinak je program na nic) Na prodejně jsem ji vyzvedla v pátek.Bohužel jsem si zakoupila verzi pro windows, a já mám operační systém Mac OS X 10.5. Na to jsem přišla až doma, když jsem program vytáhla z tašky, a přečetla si nálepku na obalu dvd. Bohužel už bylo pozdě, a proto jsem to nemohla jít vrátit.V sobotu jsem napsala dotaz na jejich stránky, zdali je možné to vyměnit.Žádná reakce, proto jsem hned v pondělí prodejnu navštívila.Pan u reklamace byl velice nepříjemný, bohužel k mé smůle prý na obale chybí plomba, která tam ani nebyla (mám svědka, který to kupoval semnou). Takže výrobek posílal dál k posouzení. Toto jednání se mi nelíbilo. Už teď je mi jasné, že reklamaci zamítnou, jak je možné se bránit. Navíc teď může dostat do rukou tento program někdo, kdo ho může zneužít.Děkuji Novák

• #49851 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, je jen Vaše chyba, že jste si nezjistila operační systém předem. Samo o sobě to důvodem pro reklamaci není. Za to, že jste si koupila nesprávný software (který nefunguje na Vašem PC), prodávající odpovědnost nenese. Je to podobné jako při koupi zboží ve špatné konfekční velikosti. Koupíte-li si malé boty, není to problém obchodu, ale Váš.

Takže to, jestli Vám zboží vymění, bude záležet hlavně na ochotě prodávajícího, protože nárok na výměnu Vám nevznikl.

• #49852 Reply

Pavel Žurek

Reklamoval jsem v internetovém obchodě zakoupenou chladničku.Reklamace nebyla ve třicetidenní lhůtě vyřízena,přestože jsem ji uplatnil písemně(doporučeně) u prodejce,nikdo na ni nereagoval.Jak postupovat dál? Mám nárok na výměnu zboží nebo vrácení peněz,ale jak donutím prodejce,aby si vadný výrobek odvezl a peníze mi vrátil?

• #49853 Reply

Petr Brousek

Zakoupil jsem v internetovem obchode baterii do mobilniho telefonu,ktera nefunguje.Tu jsem doporucene poslal zpet i z dopisem,ve kterem zadam o vymenu nebo navraceni penez.Ve 30ti denni lhute se mi nikdo neozval.Muzete mi prosim poradit,jak postupovat dale?Dekuji.

• #49854 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jestliže nereagují na výzvy, pak není možné nalézt mimosoudní řešení. Adresujte jim ještě jednu předžalobní upomínku, uveďte požadavek na vrácení peněz pro nesplnění jejich povinností a stanovte lhůtu pro zaplacení s tím, že nezaplatí-li, bude podána žaloba o zaplacení. Kromě toho lze také podat podnět na Českou obchodní inspekci.

• #49855 Reply

VlSp

Tak presne s touto blbosti mi pred par dny vratili take telefon. Byl 1 mesic "novy". Zadny SW,tapety,hry apod sem do toho nedaval.Data mam u operatora zakazany.

V Praze na pobocce mi rekli, ze sem si ho mohl zavirovat nakopirovanim MP3 na pametovou kartu (to sem nevedel jestli brecet nebo se mu vysmat).

Pan Wimmer na reklamacnim se my vysmal do telefonu, ze to byla/je chyba firmwaru telefonu, ale za ten oni neruci! Na moji namitku, ze FW je dodavan s telefonem,takze se na nej vztahuje zaruka, mlcel.

Nakonec se mi vysmal do telefonu, ze si klidne stezovat muzu,ale oni vsechno smazali,takze uz jim nic nedokazu. Ze pry si nemam kupovat takovej telefon,kdyz s nim chci "jen" telefonovat!

Kdyz jsem stal ve fronte na pobocce,tak s do pismene stejnou "neopravnenou" reklamaci a textem na papire odchazeli 3 lidi.

Meli by jsme se domluvit a podat na ne hromadnou zalobu!

• #49856 Reply

Jakub Zelinka

Dobrý den. Dohodl jsme se s jendou nejmenovano společností, o pronájmu serveru bez papíru (faktury).

Byla to vzájená domluva přes email. Po čase jsem, ale jejich služby přestal využívat. Asi po pul roce mi přišel mail, že jsme někdy v tom obdobý zapoměl zaplatit jednu službu. Když jsem snima nemě žádnou elektronickou smlouvu, či jinou dohodu, mohou mi něco uďelat přes inkasni agenturu ? Děkuji

• #49857 Reply

Karel Dlouhý

Dobrý den,

pokud tomu rozumím, dohodli jste se (výměnou dopisů el. poštou), že oni Vám pronajmou server a Vy jim za to budete platit určitou částku.

I když nedošlo k podpisu smlouvy, lze mít za to, že byla uzavřena konkludentně (jednáním, činěním) – oni Vám poskytli místo na serveru a Vy jste ho využíval a platil jste jim.

V tom, že jste jim zapomněl zaplatit jednu službu – mají pravdu nebo ne?

Pokud pravdu mají, tak podle mého názoru to vymáhat mohou (popř. tuto pohledávku postoupit). Pokud neuhradíte dobrovolně, budou muset podat žalobu k soudu.

I pokud by soud neuznal platnost smlouvy, mohlo by se řešit jako vydání neoprávněného majetkového prospěchu.

• #49858 Reply

Jakub Zelinka

Já mluvím za 3. osobu.

Jednomu adminovi od nás, které mu bylo myslím, že 16 let uzavřel takzvaný regulerní obchodní vztah po mailu. Žádné adresy či podpisy nebyly ani uvedeny.

Ale o službách, které mě ted zaslali o uhrazení jsme ani nevěděl, že jsme je požadoval.

• #49859 Reply

Jakub Zelinka

Dobrý den. Dohodl jsme se s jendou nejmenovano společností, o pronájmu serveru bez papíru (faktury).

Byla to vzájená domluva přes email. Po čase jsem, ale jejich služby přestal využívat. Asi po pul roce mi přišel mail, že jsme někdy v tom obdobý zapoměl zaplatit jednu službu. Když jsem snima nemě žádnou elektronickou smlouvu, či jinou dohodu, mohou mi něco uďelat přes inkasni agenturu ? Děkuji

—————————————————

Já mluvím za 3. osobu.

Jednomu adminovi od nás, které mu bylo myslím, že 16 let uzavřel takzvaný regulerní obchodní vztah po mailu. Žádné adresy či podpisy nebyly ani uvedeny.

Ale o službách, které mě ted zaslali o uhrazení jsme ani nevěděl, že jsme je požadoval.

• #49860 Reply

Lenka Krátká

Dobrý den,chci se zeptat,objednávala jsem si zboží přes internet.Přišla mi odpověď,že děkují za obj. zboží,a že mně budou telef. informovat,kdy zásilka přijde ,a že mi firma pošle číslo přepravní zásilky podle kterého budu moci zásilku sledovat od chvíle vyskladnění po celou dobu přepravy.Psali také,že mně bude kontaktovat řidič.Nic takového se nestalo,řidič volal,až už byl na cestě.Zásilku jsem po telef. odmítla,nyní firma chce,abych uhradila dopravu.Musím dopravu uhradit?__

• #49861 Reply

Martin Gebor

Dobrý den

prosím o radu.

pres internet jsem si domluvil od pana N. mob. telefon

ktery mi zaslal postou na dobirku za 4890kč, kterou jsem zaplatil a v baliku byla cihla. co mam delat dekuji za odpoved Frič.

• #49862 Reply

Martin Gebor

prosim o radu, co mam delat, jestli muzu podat tresni oznameni nebo jestli mam nejakou sanci dostat penize zpet. dekuji

• #49863 Reply

zuzana

dobr den potrebovala bycj poadit popr. zastoupit, jak je to s vazbou kdy m mohou do ni vzit jsem na materske bohuzel jsem dostala podminku na rok misto 4MESICU udela jsem pojistnou smlouvu fiktivni a ted jsem udelala bohuzel podvod pres internet protoze jsem nemela na jidlo pro deti tak jsem si nechala poslat penize na ucet a neposlala jsem zbozi, skoda je v celkove hodnoste asi dvacet tis, ale vsem to vracim a donce tydne to budou mit vsichni vraceno ale je jiz proti me trestni oznameni jak se mohu obhajovat popripade jk docilit nejnizsiho trestu? nebo ted noveho domaciho vezeni ci verejnych pracim mam deti ve veku 4es a 2roky a nechci o ne prijit lituji toho. prosim o odpoved co delat nejlepe na mail, dekuji

• #49864 Reply

Petr Petr

Pokud se nebudete vyhýbat řízení, nebudete pokračovat v páchání trestné činnosti a budete spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení vazba vám za tuto "drobnost" zcela jistě nehrozí.

• #49865 Reply

Petr Petr

Trestní oznámení podat můžete, ale zda to k něčemu bude vám neřeknu. Ovšem zdleka rychleji se svých pohledávek domůžete podáním žaloby u příslušného soudu.

• #49866 Reply

zuzana

a jak docilit nejnizsiho trestu? nebo co mi tedy hrozi?

• #49867 Reply

katrina

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda existuje v zakoně vyjímka na odstoupení od smlouvy a vrácení v rámci 14denní lhůty na oděvy určené k dané příležitosti – svatební nebo plesové šaty. Jde mi o to, zda je možné je v rámci této lhůty vrátit, pokud si je na ples nevezmu. Prodejce mi trvdí, že v tomto vpřípadě odstoupení od smlouvy není možné, že by takto si lidé dělali zdarma z prodejen půjčovny. děkuji za odpověd

• #49868 Reply

Karel Dlouhý

§ 53 obč. zák.:

(7) Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění. V případě, že dodavatel nepředal spotřebiteli informace, které je povinen předat písemně nebo jiným obdobným způsobem podle ustanovení odstavců 4 a 6, činí tato lhůta pro odstoupení 3 měsíce od převzetí plnění.

(8) Kromě případů, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno, nemůže spotřebitel odstoupit podle odstavce 7 od smluv

b) na dodávku zboží nebo služeb, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli dodavatele,

c) na dodávku zboží upraveného podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu, jakož i zboží, které podléhá rychlé zkáze, opotřebení nebo zastarání,

Předpokládám, že ty šaty vracíte nepoužité.

Tedy ať Vám prodejce řekne, podle kterého paragrafu to tvrdí. Myslím si, že pravdu nemá.

• #49869 Reply

Jaromír Hořejší

Dobrý den,

co se stane, když si na internetu objedná službu nebo zboží nezletilá osoba, která vyplní nepravdivé údaje?

• #49870 Reply

Tomáš Nevěřil

Dobrý den,

Na internetových stránkách jsem si objednal zboží v ceně 1292,70Kč. Poslal jsem objednávku a obratem mi na email přišel vzkaz o přijetí objednávky s údaji o objednaném zboží(název,množství,cena celkem i s dopravou) a s mými kontaktními údaji. Po třech hodinách mi z daného obchodu volali, že cena je špatná(rekonstrukce stránek), stím že mi výrobek nabízí za cca 3100,-Kč. Řekl jsem jim, že za 3100,- výrobek nechci, že jsem si ho objednal za 1292,70Kč. Dostala se mi odpověď že za tu cenu ho nemůžou prodat a na základě tohoto práva (že ho nemůžou prodat levněji než ho koupily) mi objednávku stornují. Jak mám dále postupovat? Mám nárok na dané zboží v ceně 1292,70Kč?Děkuji

• #49871 Reply

Kateřina Frühaufová

Dobrý den,objednala jsem si i-pod na ebay.com z ameriky,zaplatila obyčejnou embosovanou kartou, jako již několikrát při internetovém nakupování a přišlo mi vyúčtování.Na něm byla e-adresa na kterou se mám při případných potížích obrátit.Po týdnu jesem ji využila k dotazu ohledně dodání zboží.Dotyčný mi obratem odepsal,že bych zb.měla do 10dnů obdržet.To se nestalo.S dotyčným jsem si pak dopisovala asi 2měsíce.Prý že by zásílka měla být doručena, že se snaží vše vyřešit a že problem bude nejspíš v poště.Už jsem neměla trpělivost a tak jsem na dotaz dostala zprávu,že mi peníze vátí.Nic se nestalo a od té doby neodepsal.Poté jsem se přihlásila na svůj účet ebay a tam byla zpráva,že má zakázka byla stornována již po 14 dnech od objednání.Psala jsem přímo prodejci,ovšem přišla mi opět jen zpráva o strornu. Je mi ještě nějak pomoci? Jsem studentka a 7 pracně vydělaných tisíc je mi "docela" líto…

• #49872 Reply

Radka Heřmanová

Dobrý den, německá CK se dožaduje zaplacení storna za zájezd. Já jsem si žádný zájezd neobjednávala a na jimi zasílaných dokumentech jsou uvedená i jiná jména cestujících a adresa. Jen má mailová adresa je správně.

Nejprve se jsem nereagovala, jelikož jsem předpokládala, že jde o omyl a neumím německy.Po opakovaném zasílání dokoumentu, jsem anglicky odpověděla, že jsem nic neobjednávala. Odpověděli, že pro ně je závazná mailová adresa vyplněná v přihlášce a tudíž peníze narokují ode mne.Nemají ani mou adresu

bydliště.Argumentují, že pokud nesouhlasím musím si sehnat advokáta.Mám se obávat, že částku budu muset zaplatit?

• #49873 Reply

Hana Vysloužilová

Dobrý den, mám problém s reklamací. Před internetový obchod jsem si objednala vestavnou myčku a vestavnou troubu. Přivezla to 15.1.firma TopTrans. Řidič mi zboží naskládal do bytu, krabice na sebe. Otevřít zboží mi nechtěl, protože firma prý odpovídá pouze za obal. Ten byl v pořádku.Přepravní list si odvezl. Nyní jsme koupili kuchyňskou linku a v dobré víře jsme rozbalili spotřebiče. Na troubě je rozbité vnější sklo a kolem madla je promáčklina. V internetovém obchodě mi reklamaci zamítli s tím, že nebylo na přepravním listě poznačeno, že zboží poškozeno. Chtěla bych tedy vědět, zda mám na opravu nárok. Vzhledem k tomu, že krabice měli asi 100kg dle faktury a řidič mi zboží nechtěl vybalit, já jako ženská jsem krabice neměla šanci sama sundat a rozbalit. přepravní list si řidič odvezl ihned po zaplacení.

Děkuji za radu.

• #49874 Reply

Marcela Netrvalová

Před několika týdny jsem prodala použitou airsoftovou zbraň přes internet kupující se rozhodl odstoupit od smlouvy souhlasila jsem s vrácením peněz.Zbraň mi poslal po 3týdnech a z vyměněnými díly které jsou částečně poškozený na dotaz odpověděl ,že to asi omylem vymněnil a,že nám zašle zpět ty naše, ale bohužel jsme zjistili ,že i zbraň rozebíral ,protože jsou vymontované některé šroubky což se prý též stalo nedopatřením obáváme se, že některé věci uvnitř zbraně mohou být vymněněny mužeme se vůbec takovému jednání nějak bránit musíme mu v takové situaci vrátit peníze a převzít zboží.

• #49875 Reply

Alena Polášková

Dobrý den

Prosím o radu koupila jsem před měsícem od pána DVD mechaniku ale když přišla tak nefungovala díval se na ni i můj bratr který se v těchto věcech vyzná lépe a nic. Poslala jsem mu ji zpátky on mi poslal dost pochybný videotest na kterém jde vidět funkční mechanika ale nejde vidět, že by se jednalo o tu moji. Ale přesto sem si ji nechala poslat spět po příchodu jsem zjistila, že nefunguje poslala jsem mu videotest papír s PC servisu o nefunkčnosti a mechaniku spět on ale stále trvá na tom, že funguje a odmítá mi peníze vrátit. Co mám dělat je nějaká možnost získat peníze. Taky chtěla bych zabránit tomu aby podvedl další lidi on si na internetu obchoduje dál a dokonce nabízí i mechaniku kterou jsem koupila já. Předem děkuji za odpověď.

Polášková

• #49876 Reply

Milan

Dobry den.

Mel bych takovyto problem-pred 2mesici jsem zakoupil zbozi v e-shopu na internetu a zvolil platbu predem,zbozi me po dvou mesicich neprislo a po telefonickych dotazech me pan vysvetluje ze ma dodaci lhutu 20dnu coz uz davno uplynulo,na meily nereaguje a penize zpet ani zbozi nemam.Na strankach e-shopu ma kontakt pouze meilovou adresu a telefon.Jak takovou zalezitost resit? Dekuji Milan

• #49877 Reply

Helena Fořtová

Stalo se mi něco podobného. Koupila jsem mobilní telefon přes internet a zjistila, že není nový. Bylo v něm uloženo spousta fotek a celý telefonní seznam. Zavolala jsem na některá čísla a zjistila, že původní majitel telefon vrátil kvůli poruše a ti šmejdi mi ho opět prodali jako nový a nechtěli vrátit peníze. Kontaktovala jsem ČOI a ti to s nimi vyřídili. Peníze jsem dostala zpět.

• #49878 Reply

Sona K.

Dobry den, jedna se o dotaz dodani zbozi, prodaneho na Aukru. V popisu aukce jsou jasne uvadeny moznosti predani zbozi – postou (1 nepojistena a 3 pojistene moznosti). Zakaznice si i pres dalsi dve upozorneni ve zprave kupujicim, ze obycejne zasilky se ztraci a neni zadna moznost reklamace na poste, zaplatila obycejne odeslani.

Zbozi neobdrzela a nyni se domaha nahrady. Nevim, dle me, ona je zodpovedna za sve rozhodnuti obycejneho odeslani. Par.594 rika, ze predani poste se ma predani zakaznikovi. (Doklad o predani poste je.)

Aukro, na ktere se kupujici obratila vsak tvrdi, ze "Předává-li prodávající zboží prostřednictvím pošty či jiného dopravce, po celou dobu přepravy nese nebezpečí nahodilé zkázy a nahodilého zhoršení věci prodávající" a na zaklade techto podminek je prodejce povinen zbozi nahradit, ci vratit penize. Nejedna se snad jen o pripad, kdy dojde o znehodnoceni zbozi spatnym zabalenim apod. Kdy skutecne dochazi k "PREDANI ZBOZI" kupujicimu?

Dekuji za veskere nazory

• #49879 Reply

Jan Bílek

Dobrý den, mám telefon zakoupený v obchodu, nedavno jsme ho daly do reklamace, vrátil se v pořádku a funkční, ale byli na něm cizí sms. Má obchod právo používat telefon který jsem dal do reklamace k osobním potřebám ? Nebo to mám ( či můžu ) nějak řešit. Děkuji

• #49880 Reply

Václav Horáček

Dobrý den,

mám dotaz ohledně využití voucheru v jedné restauraci v Praze.

Zakoupil jsem 2 vouchery na konzumaci, a po zakoupení (víc než 14 dnů) jsem se na základě recenzí z různých zdrojů rozhodl restauraci nenavštívit.

Je nějaká cesta na základě které voucher vrátit?

• #49881 Reply

Martina Hankova

Dobry den, chtela bych poprosit o radu.Objednala jsem si pres aukro zbozi, zaplatila jsem ho a cekala az dojde.Zbozi vsak neprislo v dodaci lhute tak jsem napsala prodavajicimu, ten me ujistil ze zbozi je odeslane a ze prijde v nasledujicich dnech.Kdyz ubehl mesic napsala jsem mu ze chci vratit penize protoze nesplnil podminky prodeje,prodejce s vracenim penez souhlasil, ale nesplnil to.Je to uz vic jak 4 mesice co jsem mu poslala penize a prodavajici mi nechce poslat penize zpet.Kazdy tyden se ho ptam jestli penize uz poslal, ale jen se vymlouva a protahuje to.Kdyz napise ze penize poslal cekam par dni a kdyz mu pak napisu kde jsou penize, napise ze to nestihl poslat a je to porad do kola, jen se vymlouva a k placeni se nema.Zjistila jsem ze zbozi zaplatili i jini lide a penize ani zbozi nemaji, tak bych se chtela zeptat jestli bych mela sanci s trestnim oznamenim nebo jak postupovat dal?Dekuji

• #49882 Reply

David Mlha

Dobrý den,

Nejsem platce DPH a chci prodat zboží přes aukro.

Jaké doklady musím dodat se zbožím.Fakturu nebo účetní doklad?

Mám na doklad napsat,že zboží už bylo zaplaceno převodem?

Jak je to s dodacím listem,abych měl potvrzení,že zákazník zboží dostal?

Musím uvádět něco o záruce?

Prosím o odpovědi a děkuji

Mlha

• #49883 Reply

Marek Nos

Dobry den, koupil jsem pres internet letenky. Rad bych se ujistil, ze je lze bez udani duvodu vratit pokud byly koupeny na internetu.

Stejne tak napr. vstupnky na festivaly, apod.

• #49884 Reply

Karel Dlouhý

Nelze.

Pro kupní smlouvy platí: "yla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění."

Tzn. když si přes internet objednáte třeba rádio, …

ALE toto se nevztahuje na "mlouvy o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času, pokud dodavatel poskytuje tato plnění v určeném termínu nebo době"

a to je podle mého názou případ letenek, vstupenek

• #49885 Reply

Martina Hlavinkova

Dobrý den,nezlobte se,že vám píšu,ale chtěla bych se vás na něco zeptat.Dopadla jsem jako vy a poslala předem na učet panu Karbulovi do Nejdku peníze za zboží 7.12.2011 a do dnešního dne jsme se zbožího nedočkali a ani peněz a pan přestal komunikovat.Vy jste měl taky takový problém,jak jste ho prosim vás vyřešil?Děkuji za odpověd Martina Hlavinková

• #49886 Reply

Honza90

Dobrý den,

před týdnem jsem si objednal přes internetový server bazos.cz mobilní telefon za 3000,-. Dotyčné osobě jsem věřil a tuto částku jsem poslal předem na účet (jednalo se o bazarové zboží). Ihned po převedení částky mi měla poslat číslo zásilky abych ji mohl sledovat po různých pobočkách české pošty. Ovšem po odeslání částky prodávající přestal komunikovat a na opětovné výzvy nijak nereaguje. Po víkendu jdu vše nahlásit na polici ČR. Nevím, jaké jsou mé vyhlídky na navrácení peněz, když se nejedná o trestný čin. Co všechno bych si prosím měl pro policii připravit? Děkuji za odpověď

• #49887 Reply

Martin Filinger

Dobrý den, nejedná se náhodou o tento prodej http://mobil.bazos.cz/inzerat/14860024/SONY-ERICSSON-ST18-Xperia-Ray-Black.php ?

Poslal jsem peníze a také mám problémy s reagováním prodejce. Prosím pokud se o tento inzerát jedná napište mi na e-mail Filingerm@seznam.cz

• #49888 Reply

Jana Nguyenová

DOBRÝ DEN PŘEJI.

I JÁ JSEM TAKTO ZAKOUPILA MOBILNÍ TELEFON S PŘESNĚ STEJNÝMI ÚDAJI,ŽE PO ODESLÁNÍ PENĚZ MI BUDE ZASLÁNO SLEDOVACÍ ČÍSLO.INZERCE Z SBAZAR.NÁKUP Z 8.3.2012.

REAGUJI NA VÁŠ MEIL PROTO,ŽE SE TAKÉ JEDNALO O ŽENU-ALESPON TAKTO JSEM POCHOPILA VÁŠ DOPIS,ŽE PRODÁVAJÍCÍM JE ŽENA.PŮSOBILA DŮVĚRYHODNĚ,DOKONCE JSME I KOMUNIKOVALY PŘES MOBILNÍ TELEFON.NO BOHUŽEL JSEM NALETĚLA.

PENÍZE VYBRALA A JIŽ SE NEOZVALA.

ZÁLEŽITOST JSEM JIŽ OZNÁMILA NA PČR.POKUD BY SE PŘIŠLO NA TO,ŽE SE JEDNÁ O STEJNOU OSOBU,TAK BYCHOM MOHLI SNÁZE SVÉ PENÍZE DOSTAT JELIKOŽ SE ČÁSTKY NEOPRÁVNĚNÉHO OBOHACENÍ NASČÍTAJÍ A UŽ BY TO BYL TRESTNÍ ČIN.

MOJE PROZATIMNÍ ZTRÁTA PENĚZ JE 2500KČ ZA SONY ERICSON XPERIA MINI PRO,PLUS 99KČ ZA ODESLANOU ČÁSTKU.

V PŘÍPADĚ DAŠÍ KOMUNIKACE SE MI MŮŽETE OZVAT NA:

janang@seznam.cz

JINAK U OZNÁMENÍ Z MOŽNÉHO PODVODU JSEM DONESLA VYTISKNUTOU KORESPONDENCI Z MEILŮ MEZI MNOU A DOTYČNOU A NÁSLEDNÉ MÉ KORESPONDENCE NA JEJÍ MEIL JIŽ BEZ JEJÍ ODEZVY,TEL.KONTAKT A ADRESA KAM JSEM POSÍLALA.

• #49889 Reply

Jana Nguyenová

dobrý den.

sice je mé psaní možná s křížkem po funuse,ale měla jste se obrátit přímo na aukro,kde by vše za Vás dořešili a v případě poškození uhradili Vám zmíněnou částku za zboží které od prodejce nepřišlo.

mají tam garanci pro nakupující.

vím,že po 2měsících aukro maže nákupy a prodeje ale předpokládám že máte vše ve Vašich meilech.

já takto řešila obdobně a tak jsem všechny meily okopírovala do jednoho včetně datumu a ten celistvý jsem odeslala na portál aukra.

pokud máte již dořešené tak se omlouvám za můj příspěvek.

s pozdravem Jana Ng.

• #49890 Reply

Linh

Dobrý, den. Kupoval jsem notebook na "http://pc.bazos.cz/inzerat/15621195/Notebook-Acer-Aspire-5750G.php.". Zaplatil jsem prodejkyni přes PayPal předem, protože na dobírku to poslat nechtěla (Podařilo se mi ji přimět si založit PayPal účet, protože normálně jsem to platit nechtěl). Po týdnu jsem ji požádal o podací číslo balíku, abych ho mohl sledovat kdy přijde. 3 dny se vymlouvala, že není doma, ale jak jsem ji uviděl, že si na stránku podala další inzerát, tak jsem rychle zareagoval (dal stížnost na PayPal a ji dal negativní ohodnocení). Následně mi napsala toto:

Takže popdívejte se, za prvé,požádal jste o vrácení peněz,dřív než uplynula zákonná lhůta pro dodej zboží prostřednictvým internetu,za druhé toto:

(zde okopírovala moji stížnost z http://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail=MP5lo21uozSNL2IhqUW1oF5wrt==&telefon=776811537&jmeno=Romana%20Dolej%C5%A1%C3%AD)

• #49891 Reply

Linh

je trestný čin,stejně jako to první.

Takže po konzultaci s mým manželem,jsem došla k závěru,že na Vás pane Nguyene podám trestní oznámení pro porušení obchodních podmínek,pro trestný čin porušení zákonu o internetovém obchodu,pro trestný čin krádeže prostřednictvím internetového obchodu,pro trestný čin klamání obchodního partnera,pro trestný čin pomluvy…můžete si být jistý,že budu důsledná,a také,že Vaši pozici ve Vašem bydlišti bude prověřovat Celní správa společně s Policií ČR,jistě nejsem jediná koho jste podvedl,mám pocit,že se najde spoustu věcí,které budou org&aacu te;ny činné v trestním řízení zajímat,pokud k tomu máte co říc,klidně můžete napsat něco na svou obhajobu,budu to brát v potaz.

Na to jsem ji zareagoval, že vůbec není v právu, že nejde o krádež, když já u sebe nemám ani notebook ani peníze. Mě by zajímalo, jestli mám pravdu. Jestli to na mě jenom zkouší nebo mě opravdu může žalovat.

• #49892 Reply

Linh

Ještě okopíruji jednu emaily, které mi zaslala.

Tady, když jsem ji řekl, ať si podá jakýkoliv trestní oznámení, jaký chce, že si uškodí sobě jen.

"právě jste dal písemný souhlas k prověrce ze strany celní správy"

A tady, když jsem ji řekl, že pokud nějaký souhlas potřebuje, tak by tam měl být můj podpis.

"Věřte tomu,že podpis k tomu potřeba neni,stačí,že jste se zmýlil,netuším proč si myslíte,že Vás nějak straším nebo nechci aby jste se bránil,já Vám jen říkám svůj postup,Policie jistě bude právem na straně české bezúhonné ženy důstojníka složky policie"

• #49893 Reply

Jana Nguyenová

rozhodne jste v pravu LINH,udelala bych jeste oznameni z podezreni z podvodu na policii cr.

je velmi dobre ze jste zareagoval na paypal-aspon takto penize mozna pozdrzeli a ji nevyplatili.

jeste ma tu drzost Vam vyhrozovat,no to je opravdu neslychane!!!

jestli si mysli ze je manzelka nejakeho policejniho dustojnika,tak at si to mysli.

rozhodne Vy jste v pravu bez pochyb.

nic se nebojte a tvrde na takove smejdy.

je mi z takovych lidi blivno,obcas jim to vyjde ze se po nich slehne zem,ale kazdopadne se nebojte bojovat.

ja nedavno podala trestni oznameni na taky jednu vykutalenou podvodnici ,penize chtela hned s tim ze mi hned odesle mobil a pak vymluvy a nakonec zadna odezva,tak jsem sla na policii.

kupodivu mi po vice nez mesici poslala penize zpet,tak jsem na tom trosku lip nez Vy.

ale kdybych nic neudelala a trestni oznameni pro podezreni z podvodu nepodala,tak mozna by ji nic nenutilo mi vratit penize za nedodane zbozi.

preji hodne stesti.

sin chao,Jana Nguyenova

• #49894 Reply

Jana Nguyenová

zdravim.

pred nedavnem jsem tady psala rovnez o internetove podvodnici na mobilni telefon.

zrejme zapracovala policie ackoliv mi jeste nic od nich odpovedne neprislo,ale svete div se-dotycna mi odeslala penize zpet,tak mohu mluvit o stesti.

rozhodne vy kteri jste podvedeni,tak necekejte a vec oznamte na organech statni spravy-policie ma chranit a pomahat,ne?

taky se nezaleknete lidi jako je povedena PODVODNICE-UDAJNE MANZELKA POLICEJNIHO DUSTOJNIKA,ktera ma jeste tu drzost vyhrozovat podvedenemu/ne LINH-viz.meily od LINH-NOTEBOOK.

pratele,moc vsem podvedenym preji uspesne zakonceni s vracenim penez nebo s dodanim slibeneho zbozi.

Jana

• #49895 Reply

Linh

Děkuji za odpověď. Zažádal jsem PayPal o vyřešení problému a myslím si, že se mi peníze do měsíce tak vrátí. (uživatelka tam nemá ověřený ani bankovní účet a to mi i nahrává)

Po negativním komentáři na si smazala všechny inzeráty ( http://www.bazos.cz/hodnoceni.php?mail=MP5lo21uozSNL2IhqUW1oF5wrt==&telefon=776811537&jmeno=Romana%20Dolej%C5%A1%C3%AD ), prý se dokonce nejedná o její jméno. Nevím, jestli by trestní oznámení něčemu pomohlo, když neznám její jméno ani bydliště.

• #49896 Reply

Jana Nguyenová

ROZHODNE NECEKEJTE A PODEJTE NA ZMINENOU SPOLECNOST TRSTNI OZNAMENI A TAKY PODNET NA ČOI.

takovymto praktikam obchodniku ze neodeslou zbozi ackoliv je zaplacene musime celit neustale.

zrovna ja resim podobny pripad a davam tomu lhutu do pondeli a pak zacnu jednat.

hodne stesti a hlavne odvahu bojovat za sve penize ktere v dnesni dobe nejsou vubec lehke si je vydelat.

s pozdravem Jana

• #49897 Reply

Jana Nguyenová

rozhodne nevahejte a podejte trestni oznameni z podezreni podvodu na policii cr.

pripravte si popripade okopirovane doklady jako korespondence mezi vami a prodejcem,potvrzeni o platbe apod..

hodne stesti

Jana

• #49898 Reply

Jana Nguyenová

V PRIPADE JAKO EN vAS JE FIRMA V PRAVU PROTOZE JSTE ZMARILA TZV.ODMITNUTI ZASILKY AZ KDYZ BYLA NA CESTE.I KDYZ SE VAM NEOZVALI PREDEM TAK PRESTO VY MATE POVINNOST ZBOZI PREVZIT TEN DEN CI V JINY NAHRADNI TERMIN.

JEN KVULI TOMU ZE VAM NEDALI VEDET TAK ZASILKU JEN TAK ZRUSIT.

TOT MUJ NAZOR ACKOLIV PRAVNIK NEJSEM.

HEZKY DEN.

JANA

• #49899 Reply

Jana Nguyenová

NA VASI REAKCI S:

prý se dokonce nejedná o její jméno. Nevím, jestli by trestní oznámení něčemu pomohlo, když neznám její jméno ani bydliště.

———————————-

STACI KDYZ BUDETE MIT OD PAY PAL NEJAKE UDAJE O TE DOTYCNE-NEJAKYM ZPUSOBEM SI PRECI MUSELA UCET ZALOZIT.

VERIM ZE DOSAHNETE USPECHU.

VYTISKNETE SI VESKERE JEJI KORESPONDENCE I S TIM VYHROZOVANIM KTERE VAM PSALA.

CIM VICE TOHO BUDETE MIT TIM LEPE.

HODNE ZDARU.

JANA

• #49900 Reply

Ladislav Kroupa

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co mám dělat když jsem si koupit na steamgames.cz dvě hry v hodnotě 800kč. Tato stránka vypadá, že je v pořádku,ale čekám už druhý den a žádná odezva od majitele ani mi neodpovídá přes mobilní telefon.A pokud tato stránka nejde tak by měl majitel dát vědět a ne, že si lidé budou dále kupovat a budou pořád čekat na svoje věci.

• #49901 Reply

Ladislav Kroupa

Vše proběhlo nakonec v pořádku jen bylo delší pozdržení které mě vyvedlo z míry stránky dále fungují.

• #49902 Reply

Jana Nguyenová

zdravim Vas a dekuji za prispevek.

drive nez jsem Vas stacila povzbudit aby jste se zbytecne nedesil tak vse probehlo v poradku.

to jsem rada.

vite,nekdy se stava ze firma je mimo sve stanoviste,ci ten ktery ma na starosti kontakt se zakaznikem je momentalne nepritomen at jiz navstevou lekare,ci jiny duvod.

pokud se stava ze do tydne nereaguji tak to jeste neznamena ze je stranka podvodna.

mame v nasi firme take kontakt se zakazniky a obcas nam vypadne portal kam chodi meily od zakazniku a my se nedostaneme k objednavkam v pravy cas,tak proto vim ze ne vzdy funguje vse jak ma.

no a nekdy i prodejci nereaguji na zadne odezvy protoze jsou treba vytizeni,ci mimo republiku a nezbyva jim cas a navic mozna ani nemaji potuchy kdo co ma objednano protoze to ma na starosti jiny clovek.

duvodu muze byt vice.

kazdopadne ve Vasem pripade to dopadlo dobre.

prijemny den a zdravim.

Jana

• #49903 Reply

Markéta

Dobrý den, mám dotaz. Na bazos.cz jsem zakoupila mob.telefon samsung galaxy s2 za 5400,-. Paní chtěla peníze předem na účet. Vypadala velice věrohodně. Komunikovali jsme přes e-mail a dále i telefonicky. Peníze jsem jí hned ráno poslala. Tvrdila, že hned ten den balíček obdržím od jejich kurýra který mě bude kontaktovat. Nestalo se. Nereagovala na e-mail a telefon vypnula. Odpoledne mi jen přišel e-mail, že je telefon na cestě.Uběhl víkend a nic se nedělo na e-maily neodpovídala.Dnes dopoledne mi volala její exped.služba, že mi dnes telefon dovezou. Chtěli po mě údaje z kreditní karty( číslo karty, splatnost karty a kod karty) pro bezpečnost. Do teď telefon nemám. Opět mají hlasovou schránku na všech telefonech a na e-maily neodpovídá. Jak se můžu bránit a může díky údajou z kred.karty udělat nějaký podvod? Poraďte mi prosím. Děkuji předem za odpověď.

• #49904 Reply

Jana Nguyenová

ZDRAVIM PANI MARKETO.

VSE CO POPISUJETE JE HODNE ZVLASTNI A NEBOJIM SE RICT ZE DOTAZY EXPEDICNI SLUZBY NA PLATEBNI KARTU MI VHANI MYSLENKU TOHO,ZE VAS CHCE NEKDO OBRAT MOZNA I O USPORY V BANCE.RADILA BYCH TU KARTU ZABLOKOVAT NENI-LI POZDE.

JE DIVNE KDYZ JSTE TELEFON UHRADILA ZE VUBEC NEKDO VOLA A POZADUJE PO VAS TYTO INFORMACE.

CELOU ZALEZITOST NEPRODLENE OZNAMTE NA POLICII ČR VCETNE TEL.CISEL,KONTAKTU MEILOVYCH A TAKE OKOPIROVANE KORESPONDENCE S PRODAVAJICI.

JA ZAZILA UPLNE PODOBNY PRIPAD S TELEFONEM ZE PANI CHTELA HNED POSLAT PENIZE S TIM ZE OBRATEM POSLE MOBIL A SKUTEK UTEK.

NEREAGOVALA NA MEILY A TELEFON VYPNULA.

MELA JSEM TO STESTI ZE MI OD NI NAKLONEC PENIZE PO VICE NEZ MESICI PRISLY ZPET VCETNE UHRADY POSTOVNEHO KTERE JSEM HRADILA,ALE BYLA TO MA NEUSTALA KORESPONDENCE A TAKY OZNAMENI CELE ZALEZITOSTI NA POLICII.

NEVAHEJTE A URCITE RADIM ZABLOKOVAT KARTU-KDYZ ZAJDETE DO BANKY A POPISETE CELOU SITUACI TAK VAM REKNOU.

A KAZDOPADNE OZNAMIT POLICII.HODNE STESTI ABY SE PENIZE VRATILY

• #49905 Reply

Hana Kudrfalcová

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu ohledně reklamace. Zakoupila jsem si voucher na let letadlem od firmy GOOD SERVICE s.r.o. a vzhledem k tomu, že jsem na objednaný termín dorazila a let se z důvodů ze strany poskytovatele neuskutečnil (porucha na letadle při vzletu), rozhodla jsem se voucher reklamovat s tím, že požaduji vrácení peněz zpět. Peníze požaduji z důvodu, že je místo konání letů pro mne velmi daleko a nechce se mi znovu podnikat tak dalekou cestu za možná funkčním letadlem. Volala jsem tedy na firmu GOOD SERVICE s.r.o., kde mi řekli, že musím reklamovat emailem a oni ho přepošlou majiteli firmy. Po měsíci ticha jsem poslala urgující email, kde jsme žádala okamžité řešení – bezvýsledně. Dnes jsem telefonovala znovu. Dovolala jsem se i majiteli, ale byl hrubý, odbyl mne a položil telefon.

Všichni víme, že se má reklamace vyřídit do 30ti dnů, ale co dál? Kdo mi pomůže reklamaci dále řešit v případě, že se k tomu firma nemá?

Děkuji za pomoc.

• #49906 Reply

Jana Nguyenová

dobry den.

nejsem sice pravnik,ale rozhodne bych se domahala spravedlnosti.

s vouchery je to krapet osemetne,nicmene pro koupi a vyuziti do urciteho terminu jste se rozhodla tento voucher obstarat a neni Vasi chybou ze nemaji v poradku letadla.

pokud se Vam dalsi termin nahradniho letu nehodi,tak by mela spolecnost ktera vouchery prodavala uhradit vzniklou skodu.

zkusila bych se obratit na obchodni inspekci,kde by Vam poradili jak dal postupovat.

rozhodne to nevzdavejte pokud jste v pravu.

neznam podrobnejsi informace a take nevim zda nahodou neni zminka o tom ze firma neruci za pripadne potize.

take bych se obratila o radu na policii Čr,protoze pokud se zodpovedna firma stavi k problemu odmitave,tak muzete na ni podat trestni oznameni pro obohaceni ci podezreni z píodvodu.

vim,jsou to starosti navic,ale holt uz se neda nic delat a tak jen preji aby jste poridila co nejlepe.

at to dopadne jakkoliv,tak bude dobre,kdyz svou zkusenost tady na portale uvedete pro ostatni.

hodne stesti.Jana

• #49907 Reply

Jana Vozníková

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Před měsícem jsem si objednala u jedné slečny bižuterii, kterou dováží z ciziny. Zaslala jsem peníze a čekala. Slečna píše, že čekací lhůta je asi tak 2 a více týdnů. Po měsíci jsem si řekla, že ji napíšu, jak je to s mou objednávkou. Slečna mi odpověděla, že zboží před měsícem odeslala a že prý co to na ni zkouším atd. když jsem si sní psala, že jsem nic nedostala, tak mi řekla, že se to asi někde ztratilo na poště a že její vina to není. S mým jménem však na poště nic nebylo a slečna prý už nemá ani stvrzenku z pošty, nenapsala na balík ani svou zpětnou adresu a spusty dalších nejasností. Už se mi ani neozývá. Prý že mi nemůže vrátít peníze a ani poslat náhradní zboží, že vlastně ve výslednu ona by byla ztratná. Ale já přišla o peníze. Je to 800 kč, pro někoho málo ale pro mě dost peněz. Co mám dělat? mám se smířit s tím, že už jsou peníze fuč a nebo se dá nějak postupovat. Moc děkuji za jakkoukoliv radu

• #49908 Reply

Jana Nguyenová

dobry den pani Jano.

rozhodne to nevzdavejte a i kdyz se nejedna o velkou castku,tak vec oznamte na policii ČR pro podezreni z podvodu.je mozne ze tahle podvodnice toho bude mit na ucte vic.

ze svych zkusenosti vim,ze policie zalezitosti nizsich castek predava prislusnemu uradu v miste bydliste kde prodavajici bydli-pokud dohleda.

mate-li nejakou korespondenci mezi Vami a tou podvodnici,tak vse okopirujte.

jinak balik bez adresy na poste NIKDY neprijmou,takze to je kec.

pokud dotycna ztratila podaci listek tak jeji problem,nikoliv Vas.

na tyto stranky bych uvedla cele jeji jmeno,popripade jeji cislo uctu ci odkaz stranek,kde prodava.

jestlize jste zbozi koupila pres portal AUKRO,tak se obratte se stiznosti na tento portal.

bohuzel jine portaly asi negarantuji neseriozni prodej,ale z Aukra by jste po prosetreni vseho dostala penize zpet.

jak rikam,nic neni ztraceno i pri nizsich castkach.

pokud vec prevezme urad kde slecna podvodnice bydli,tak ji ceka jeste pokuta od uradu.

HODNE ŠTĚSTÍ

• #49909 Reply

Jana Nguyenová

PANÍ JANO JEŠTĚ DODATEK.

POKUD JSTE OBJEDNALA ZBOŽÍ PŘED MĚSÍCEM A ČEKACÍ LHŮTA JE 2-VÍCE TÝDNŮ A SLEČNA PODVODNICE TVRDI ŽE PŘED MĚSÍCEM ZBOŽÍ ODESLALA,TAK JE TO KRAPET DIVNÉ,NEMYSLÍTE?

JUKNĚTE PŘESNĚ NA DATUM OBJEDNÁVKY A TAKÉ NA DATUM ÚHRADY.

ROZHODNĚ TE DOTYCNE PAK OZNAMTE ŽE CELOU ZALEZITOST JSTE OZNAMILA na policii z DUVODU PODEZRENI Z PODVODU.

OBCAS SE STAVA ZE SE TITO VYKUKOVE ZALEKNOU A SAMI VSE DAJI DO PORADKU JAKO V MEM PRIPADE.

DEJTE PAK TADY NA STRANKY VEDET JAK JSTE DOPADLA.

NEJEN PRO VAS JE CASTKA 800KC VELKA.

AT JE TO CASTKA VELKA CI MALA TAK ROZHODNE NAS STALO NEJAKE USILI TY PENIZE VYDELAT A NEBUDEME PRECI PODPOROVAT PODVODNIKY.NO NÉÉ?

DRZIM PESTI.

PRIJEMNY DEN:-)

JANA

• #49910 Reply

Hana Kudrfalcová

Dobrý den,

děkuji za radu a podporu. Dnes jsem opět volala majiteli firmy. Upozornila jsem ho na možnost pokutování od ČOI. Nasliboval mi náhradní termín na bližším letišti. Dokud to nebudu mít černé na bílém tak si mohu myslet co chci… Slíbila jsem mu, že ještě týden počkám na vyjádření emailem, že slibům po telefonu moc nevěřím.

Až budu vědět více zase napíši.

A pro všechny ostatní – nevzdávejte se a i když Vám třeba nikdo peníze nevrátí tak pokuta od ČOI či od přestupkové komise může být také nepříjemná. Nehledě na to, že opravdu může být více podobně podvedených lidí a tím se škoda může načítat a přesáhne výši hranice pro trestný čin.

• #49911 Reply

Jana Nguyenová

dekuji pani Hanko za odpoved.

mam radost z postupu a rozhodne jsem s Vami zajedno ze pokud to nebudete mit podlozene papirove tak zatim neni nic jisteho.

rada pro ostatni je velmi dobra.

stale totiz spoustu takovych obchodniku doufa ze se lidem nebude chtit domahat nahrady a kdovi kolik takovych lidi je ve stejne situaci jako Vy zrovna s timto majitelem.

malinka sance ze mel ochotu nabizet nahradni termin z blizsiho letiste,na druhou stranu urcite to o necem svedci ze se ČOIKY obava.

kazdy novy poznatek ci konecne doreseni tady napiste.

jednak tem zoufalym podvedenym zlepsite motivaci aby nevzdavali nic a taky i z duvodu varovani pred takovymi vykuky kteri naslibuji,vyinkasuji ale pak se snazi neplnit.

prijemny den a mejte se.

Jana

• #49912 Reply

Hana Kudrfalcová

No ona první věta v telefonu od pana majitele zněla – není nic lehčího než s.r.o.-čko zrušit a založit nové ……..

Takže jsou i lidé, kteří se nějakým postihům jen vysmívají :-(

• #49913 Reply

Jana Nguyenová

DEKUJI VAM PANI HANKO ZA DALSI PRISPEVEK.

VITE,JE SPOUSTA LIDI,KTERI TAKTO JEDNAJI.

JSOU TO PROSTE SMEJDI S CILEM SE OBOHATIT NE PRILIS CISTYM ZPUSOBEM,ALE JEDNOU KLEC SPADNE NA KAZDEHO.

JAK SE RIKA"BOZI MLYNY MELOU POMALU ALE JISTE"

KAZDOPADNE SPOLEHAJI I SVYM DRZYM JEDNANIM V TO,ZE TO MNOHO LIDI ODRADI.

NICMENE TUHLE VETU v telefonu od pana majitele zněla – není nic lehčího než s.r.o.-čko zrušit a založit nové …….. BYCH KAZDOPADNE UVEDLA JAK NA POLICII TAK TAKE NA PRISLUSNEM URADE,NO A SNAD BY SI URAD POSVITIL NA PTACKA VYKUKA.

NEVZDAVEJTE NADEJI A JDETE DO TOHO.

TAKOVE LIDI JAKO ZMINENY MAJITEL MUSIME ZLIKVIDOVAT,,JINAK ONI BUDOU LIKVIDOVAT S VYSMECHEM NAS OBYCEJNE.

TAKY UVEDTE TADY NA STRANKACH,CO TO JE ZA FIRMU A I JMENO KYZENEHO RADOBY PODNIKATELE,ABY SI LIDE DAVALI POZOR.

HODNE STESTI..

JANA

• #49914 Reply

Ahojky Ahojky

Dobrý den,

zakoupili jsme v internetovém obchodě zboží, které vůbec neodpovídalo obrázku (11 ks). Jeden ks jsme otevřeli a zbylých 10 ks chceme reklamovat/vrátit peníze. Bohužel prodejce je velmi arogantní, psal nám smsky typu "že není půjčovna zboží". Balík s reklamovaným zbožím jsme odeslali zpět na jeho adresu! Prodejce však schválně od nás balík nepřevzal. Jak mohu donutit prodejce aby mi převzal balík? Neuplyne mi doba 14 dní kdy mám nárok na vrácení zboží bez udání důvodu? Vše dělá prodejce naschvál a nenechám to tak, aby mu to prošlo, už jen díky jeho chování vůči nám! Moc budu vděčná za každou vaši radu.

• #49915 Reply

Jana Nguyenová

dobry den.

bohuzel stale je mezi nami spousta nepoctivych obchodniku ,kteri chteji prodat zbozi za jakoukoliv cenu a pokud je problem tak nic neuznavaji,natoz pozadavek vraceni zbozi oproti penezum.

S temito radoby obchodniky musime bojovat a nenechat záležitost jen tak pokud jste v právu.

Doporučuji se obrátit na obchodní inspekci ČOI ,kde předložíte veškeré doklady-třeba i o odesílce a následném vrácení zásilky zpět k Vám,dále případně korespondenci mezi Vámi a prodejcem i byť je to psané smskou.

Hodně štěstí a dejte potom vědět jak jste dopadla.

Bude to přínosem pro ostatní kteří zavítají na tento server s obdobnou záležitostí.

Příjemný den a jsem s pozdravem.

Jana

• #49916 Reply

Hana Kudrfalcová

Dobrý den,

takže majitel firmy GOOD SERVICE s.r.o. pan Knetl nedodržel další slíbené podmínky a do konce minulého týdne neodpověděl.

Myslím, že nás bude více, protože koncem srpna vypršela i prodloužená platnost voucherů. Prodávali strašně moc voucherů na lety letadlem a nejsou schopni v daném termínu všechny uspokojit. Již jednou prodlužovali platnost a nyní již na stránkách žádné info není. Takže voucher je propadlý a nikdo nekomunikuje ohledně jakékoli náhrady.

Nevíte jak je možné vyhledat více postižených zákazníků?

Děkuji za pomoc. Hana K.

• #49917 Reply

Jana Nguyenová

ZDRAVÍM PANÍ HANKO.

TENTO PROBLÉM MŮŽETE NAPSAT TADY NA PORTÁLE A NEBO MOŽNÁ I PŘES FACEBOOK-TŘEBA SE VÁM OZVOU DALŠÍ LIDÉ.

VOLBU VEŘEJNÉ ŽÁDOSTI PROSÍM VOLTE TAK ABY NEBYLA NAPADNUTELNÁ ZE STRANY MAJITELE firmy GOOD SERVICE s.r.o.

JINAK BYCH SE URČITĚ OBRÁTILA TAKÉ NA OBCHODNÍ INSPEKCI.

POKUD SE VÁM PODAŘÍ SEHNAT DALŠÍ LIDI KTEŘÍ SE DOMÁHAJÍ SPLNĚNÍ ZÁVAZKŮ TÉTO FIRMY http://www.goodservice.cz/,TAK TO V ZÁVĚRU MŮŽETE PAK PODAT HROMADNÉ TRESTNÍ OZNÁMENÍ.

INFO O FIRMĚ.

http://rejstrik.penize.cz/28462289-good-service-s-r-o

HODNĚ ŠTĚSTÍ A HLAVNĚ TRPĚLIVOSTI.

JANA

• #49918 Reply

Jana Nguyenová

ZDRAVÍM PANÍ HANKO.

TENTO PROBLÉM MŮŽETE NAPSAT TADY NA PORTÁLE A NEBO MOŽNÁ I PŘES FACEBOOK-TŘEBA SE VÁM OZVOU DALŠÍ LIDÉ.

VOLBU VEŘEJNÉ ŽÁDOSTI PROSÍM VOLTE TAK ABY NEBYLA NAPADNUTELNÁ ZE STRANY MAJITELE firmy GOOD SERVICE s.r.o.

JINAK BYCH SE URČITĚ OBRÁTILA TAKÉ NA OBCHODNÍ INSPEKCI.

POKUD SE VÁM PODAŘÍ SEHNAT DALŠÍ LIDI KTEŘÍ SE DOMÁHAJÍ SPLNĚNÍ ZÁVAZKŮ TÉTO FIRMY http://www.goodservice.cz/,TAK TO V ZÁVĚRU MŮŽETE PAK PODAT HROMADNÉ TRESTNÍ OZNÁMENÍ.

INFO O FIRMĚ.

http://rejstrik.penize.cz/28462289-good-service-s-r-o

HODNĚ ŠTĚSTÍ A HLAVNĚ TRPĚLIVOSTI.

JANA

• #49919 Reply

Aneta

Dobrý den,

byly mi popsány vady použitého sedla, které jsem si v té době chtěla koupit, požadovala jsem tedy slevu a když mi přišlo, zjistila jsem vadu která je zásadní a nebyla jsem o ní informována ani písmem ani fotkou. Teď se druhý den snažím o reklamaci, ale jsem odmítána nejdříve s tím, že to tam bylo a nyní s tím, že to tam nebylo, že má slečna svědky jak doma na poště, kde jí to pomáhali balit. Já mám svědka na to, že když jsem to vyndavala z krabice tak už to bylo. Poštou to nebylo, krabice byla neporušená.

Poslední slova co jsem o její rodiny slyšela bylo, ať to dám na policii.

Jak je to když jsou na obou stranách svědci? Má cenu podat trestní oznámení?

• #49920 Reply

Jana Nguyenová

dobry den.

nevim zda tento spor budete moci resit pres policii.

urcite by Vam poradili co lze v teto zalezitosti delat,pokud se na ne obratite.

spise se ale obavam ze to bude jako obcansko pravni spor mezi Vami a prodavajicim,kde dolozite i vypoved svedka ktery byl u vybalovani sedla z krabice.

pokud mate fotky s popisem vad sedla od prodavajici ,tak se lze do tohoto sporu pustit,ale nebude to urcite jednoduche.

ze by mela prodavajici svedky na poste o stavu sedla,tak o tom pochybuji.

i kdyby ji tam pomahali s balenim tak rozhodne by nekoukali kde se jaka vada nachazi,to jsem si jista.

kazdopadne veskerou korespondenci s prodavajicim je nutne take dolozit,takze mate-li moznost si opatrit kopie,tak to udelejte.

hodne stesti preji.

at jiz dopadnete jakkoli tak prosim zaver daneho obchodu zde napiste pro ostatni.

s pozdravem Jana

• #49921 Reply

Lucie Holečková

Dobrý den, mám také doma zaplacený a nevyužitý voucher od firmy Good service. V srpnu jsem měla domluvený let, ale až při potvrzení rezervace se zmínili o tom, že se letí ultralightem, nikoli akrobatickým letadlem, to jsem odmítla, rezervaci zrušila a chtěla toto reklamovat, nicméně na maily (ani na maily od slevového portálu amplion.cz, přes který jsem voucher kupovala) nikdo nereagoval. Poté, co jsem napsala výhružný dopis, že podám stížnost na ČOI pro nekalé obchodní praktiky a nedodržení vyřízení reklamace, se ozval pan Knetl a nasliboval nápravu, letadlo ZLín, že je již k dispozici a voucher platí dokud ho neproletíme. 3 dny na to mi přišel tento mail:"Společnost Good service s.r.o. se dostala do druhotné platební neschopnosti. Není tudíž schopna pokrýt náklady na lety.Do odvolání se veškeré lety ruší a veškeré vouchery zůstavají v platnost do doby, než se lety budou moci uskutečnit."

V obchodním rejstříku je uvedena společnost Good Service s.r.o. v likvidaci. Co teď? Děkuji

• #49922 Reply

Hana Kudrfalcová

Dobrý den,

jsem ráda, že se ozval ještě někdo. Koukám, že pan Knetl je "slibotechna", ale ve skutečnosti jen potvrdil to co řekl mě do telefonu – není nic snazšího než firmu zrušit a založit novou!

Pokud s tím nebudeme dělat nic tak jsme mu jen přispěli na jeho prima život.

Obrátím se stejně jako vy na ČOI bez zbytečných odkladů a zkusím kontaktovat policii. Podle mne jde o podvod, protože od začátku věděl, že nemůže takové množství letů vůbec uskutečnit.

Prosím pokud máte facebook zkuste najít více lidí – já bohužel nemám – a stejdnotíme se v postupu ať ten člověk už konečně jednou dostane přes prsty. Čím vyšší bude škoda tím horší postih mu snad hrozí a také by mohla být vyšší šance, že se nám něco vrátí.

Případně se mi ozvěte na email bloodyf@seznam.cz

• #49923 Reply

Petra Kesha

Dobrý den,

na internetu jsem si vybrala zboží za konkrétní cenu, za kterou jsem ho i objednala. Objednávka se mi potvrdila i e-mailem ale poté, během dne mi přišlo do mailové schránky od eshopu upozornění, že došlo na e-shopu k chybě a zboží za danou – objednanou cenu nedostanu. Naopak mi psali, že zboží mi mohou doručit za o mnoho vyšší cenu a jako omluvu mám údajně od nich slevu 10%. Má na to daný e-shop právo a jakým paragrafem se případně hájit, pokud tomu tak správně není? Dle mého když je zboží za určitou cenu uvedeno na prodej a dojde k objednávce, měla bych ho za tu cenu i dostat, nebo ne?

• #49924 Reply

Jana Nguyenová

dobry den preji.

stejny problem byl u mne a samozrejme mi taky nabizel jako kompenzaci slevu 10%,ale kdyz jsem se koukla na stranky znova tak tu slevu klasicky nabizeli vsem.

upozornovala jsem prodejce na to,ze cena za kterou jsem nakupovala mi byla rovnez potvrzena v objednavce meilem.

prodejce se branil tak,ze udajne ma vyssi ceny nakupu a tudiz musi zdrazit.

ja jsem mu odpovedela ze nema na svych strankach zadne upozorneni ze cena bude od zbozi z dovozu vyssi a jelikoz si stal za svym a ja take tak jsem od nakupu upustila a objednavku zrusila k jeho kode protoze nebyla mala.

myslim si ze pokud by clovek mel cas tak takove prodejce poukaze na prislusnou kontrolu.

nejlepsim utokem aby se ti neslusni poucili je prestat u nich nakupovat.urcite konkurence zvitezi pokud je na rozdil od takovychto radoby prodejcu solidni.

na zaver:od takovychto radeji dal a nebo je predat čoi.

Cena by se po uzavření smlouvy měnit neměla.

mate-li cas,chut se pustit do boje,tak bezte na českou obch.inspekci.

• #49925 Reply

ivan poet

Dobrý den, můžete někdo poradit co se stane v situaci, kdy je v obchode poškozeno zboží, které bylo následně zaplaceno. Tudíž nebyla privolana policie, ale hyparmarket pouze sepsal protokol. V protokole bylo ale uvedeno správně jméno, ostatní údaje včetně telefonního čísla byly nepravdive.

• #49926 Reply

Anni Ngo

Dobrý den,

před pár dny jsem si zakoupila prostřednictvím sbazar.cz Burberry šálu od prodejce, potom, co jsem zaplatila a šálu obdržela přes poštu, byla jsem v Burberry obchodě zeptat se na originalitu zakoupeného zboží( šály) a usoudila jsem, že šála není originál, jak prodejce uvedl. Prodejce jsem zkontaktovala a žádala o vrácení peněz s tím, že zboží zašlu zpět, ale prodejce odmítl a vymlouval se, že není možné ted šálu vrátit nebot‘ je mimo ČR a nebude až dokonce měsíce. V popisu zboží, ale jasně uvedl, že za originalitu ručí vrácení peněz, ale ted‘ odmítá už komunikovat. za šálu jsem dala 4000kč.

• #49927 Reply

Jana Nguyenová

Dobry den.

je to k vzteku,ale muzete se branit tim,ze podate na zmineneho prodejce trestni oznameni pro podvod.

Pokud je to v zajmu podnikani,tzn.ze zmineny prodejce vlastni firmu ktera se zabyva prodejem dle nej znackovych veci,tak rovnez muzete dat podnet ke kontrole na ceske obchodni inspekci.

Pokud je prodejce pouze soukromy ,tak jen ta policie.

Obavam se ale zda uspejete ,kazdopadne nevzdavejte boj a jdete do toho.Pockala bych ale do konce tohoto mesice jak Vam prodejce rekl ze bude mimo cr.Pokud se bude vyhybat plneni jake uvedl,tak nevahejte pak ani den.

Hodne stesti preji.

• #49928 Reply

Lukáš

Stalo se mi včera něco podobného, s tím rozdílem že jsem zaplatil 1500,- a v balíčku, který jsem rozbalil jsem našel místo telefonu bezcenné díly na auto. Balíček jsem si rozbalil hned na poště ale až po zaplacení.. Paní u okénka mi řekla, že za obsah neručí.. Asi celou věc nahlásím na policii, ale mám obavu že je 1500,- málo na trestný čin.. Nevim půjdu se tam zeptat, minimálně mám poučení pro příště… :(

• #49929 Reply

Lukas Dostal

Dobrý den,

na internetu jsem si vytvořil objednávku: Fréza sněhová Cub Cadet 526 SWE za cca 26.000kč konkurence nabizí cca 30.000kč. Nyní mě přišla omluva, že zboží již není skladem, ale koukal jsem se a lze stále objednat. Jak mám nyní postupovat.. mám si pod jinými iniciály objednat stejny kus (EAN i kód položky je stejny) za vyšší cenu a následně podat stížnost na ČOI na nekalé praktiky obchodníka? Je mi jasné, že to mohla být chyba systému, ale to už není moje vina. Bylo mi nabídnuté zboží a to jsem si závazně objednal.

Jak by jste postupovali Vy.. děkuji velice za vaši ochotu a čas s pomoci

• #49930 Reply

Anni Ngo

Jeste jsem nepodala trestni oznameni, nebot nevim zda mam zavolat nebo rovnou zajit. Mam obavy, aby se mi policie nevysmala a na tento podvod mavla rukou. Jde o castku 4000kč, a prijde mi ale dulezity, aby internetovy obchod sbazar.cz proveroval vic sve prodejce. Po zakoupeni jsem zkousela kontaktovat nakupujici, kteri psali recenzi a neslo to. Ani napsat recenzi neslo. Prijde mi to dost slaby. Aukro a ebay by urcite reagovali jinak.

Jde o fyzickou osobu, nikoliv pravnickou. Jak se mam tedy zachovat?

• #49931 Reply

Jana Nguyenová

Zdravim a dekuji za reakci.

urcite nemejte obavy z nejakeho vysmechu.

ja resila podvodny prodej v cene 2500kc a zdarne jsem obdrzela zminene penize zpet.

policie totiz ty nizsi castky predava k reseni na urad do mista bydliste prodavajiciho,tedy pokud je sance to zjistit.

jinak davam za pravdu ze sbazar neni tak zajisten jako treba aukro ci ebay,ale mohu z vlastni zkusenosti rict ze v pripade ze Vam na aukru nezaplati nakupujici za zbozi tak cekate docela dost dlouho na to vyreseni.a nakonec vam napisou ze nakupujicimu odstavili ucet az do doby dokud nezaplati a vy ze neuhrazeni za zbozi muzete resit v obcanskopravnim sporu.takze taky nic moc pro zmenu pro prodejce.

jako nakupujici maji mozna lepsi podminky,nemam zkusenost.

• #49932 Reply

Jana Nguyenová

Dobry den.

pokud Vam prisel potvrzovaci meil ze Vasi objednavku prijali k vyrizeni a posleze Vam odpovedeli tohle tak se neda nic delat.

Muzete zkusit objednat jeste jednou a vyckat na vysledek.

Vubec bych nesmyslela jine jmeno,napiste treba manzelku.

u ČOIKY by jste nepochodil protoze pisete ze firma nabizi 26000 kc a konkurence za 30tisic.

jedinym minusem je pouze to ze nabizi zbozi ale v prodeji ho nema,takze spise binec na jejich strankach ze to nestahli z prodeje.

omluvili se Vam a tak je mozne ze to je nejaka chyba v systemu u nich.

no kdyz tak pisnete jak jste poridil.

• #49933 Reply

Michaela Sladkova

Dobry den, zakoupila jsem pres aukro.cz piskoviste, kde inzerce psal o 100% kvalite, 1. jakosti, zahoblovanych prknech, byla rada fotografii piskoviste s krytem… Jake bylo me prekvapeni, kdyz po zaplaceni prisel balik, obsahujici jen sukovana, nekvalitnibyla nezahoblovana, urizla krive, cerstva-mokra, praskajici, bez der pro srouby a panty… To cele obnasi nakoupeni nezbytneho naradi a nekolik hodin prace, vlastne jsem koupila jen draha nekvalitni prkenka… Prodejce (polska firma) mi odepsala, ze jsem srandovni, ze toho prodali uz radu a nikdo si nestezoval. V popisu inzeratu vsak nebyla zadna zminka o tom, ze si budu muset vse vymerit, udelat vrtackou diry, natrit, zahoblovat a vse dodelat za cca. 8 hodin…, vlastne z tech prken muzu udelat psi boudu nebo ptaci budku, cokoliv. Jak se k tomu postavit, kdyz aukro to nechava na nas, ja nechci riskovat dalsi ztratu penez nizsi o postovne, kdybych predmet poslala zpet, navic prodejce psal, ze postovne (300 Kc) mi nevrati? Dekuji. M.Sl

• #49934 Reply

Katka Scirankova

Dobry den,aj ja som si zial zakupila dve vouchery na let lietadlom od Good Service, od unora co mam vouchery zakupene mi nebolo umoznene ich vyuzit, bud malo lietadlo poruchu alebo mi vobec nereagovali na e-majly, po viacerych telefonatoch mi lety predlzili na buduci rok, pripada mi to strasne smiesne cakat na to co som si zakupila rok a kto vie ako to bude dalej, odmietam uz cakat a stale dufat v zazrak,pisala som im, ze to reklamujem a ze ziadam vratenie penazi zial neuspesne, opat ma ignoruju.

• #49935 Reply

Denisa Humpalova

Dobry de,mam problem z hyperslev jsem si objednala zbozi,za ktery jsem pozadovala vraceni penez,bylo mi sdeleno,ze mi penize vrati do 1-2 tydne na ucet,uz to bude skoro 4 tyden a porad mi nic nevratili nevim co mam delat a na koho se obratit muzete mi prosim poradit predem dekuji Humpalova

• #49936 Reply

Hana Kudrfalcová

Dobrý den,

už se mi prostřednictvím tohoto fóra ozvali 4 lidé a dohromady jde tedy o 6 voucherů. Ovšem přesto, že jsme si rozdělili úkoly a obešli pár institucí, od kterých jsme očekávali pomoc nebo radu, nikde jsme nepochodili. Policisté řekli, že se o podvod nejedná, protože minimálně v mém případě měli snahu let uskutečnit. ČOI poslala zprávu, že se situací zabývat nebude a ombudsman zatím neodpověděl. Víc mě nenapadá a postupem času přestávám věřit, že by se něco změnilo.

Každopádně Vám chci ale doporučit, abyste kontaktovala slevový portál, na kterém jste voucher koupila. Jedné paní se podařilo peníze ze slevového portálu získat zpátky. Ovšem já např. koupila voucher na seznam tipu a tam přímo píší, že za takovéhle škody neruší.

Přeji mnoho štěstí a pokud budete potřebovat kontakty na více poškozených v případě, že byste chtěla podávat žalobu tak se ozvěte. Možná by i stálo za to žalobou (a konkrétním počtem lidí pod ní podepsaných) alespoň pohrozit. Třeba se ledy pohnou…

• #49937 Reply

efas

Dobrý den prodala jsem kočárek přes bazoš. cz paní mi napsala, že má zájem, poslala peníze a že si objedná přepravu přes PPL…balíček byl nachystaný a paní mi napsala, že si pro něj přijede o víkendu sama,že poštovné je drahé. Nakonec to dopadlo tak, že si to rozmyslela,,já rezervovala kočárek téměř 14dní a paní nakonec řekla že chce peníze vrátit, že si uvědomila, že na to nemá ted. Tak nevím zda být tak solidární a peníze vrátit či čekat až si pro kočárek dojede. Jde o 3 000Kč.

• #49938 Reply

Karel

Dobrý den

chci se zeptat jak se mohu bránit proti falešným nákupům přes internet.

Někdo už delší dobu na moje jméno objednává zboží na dobírku z různých eshopů v české republice. občas mi přijde email ale většinou si email vymýšlí, nedávno mi i z jednoho eshopu volali jestli ta objednávka platí či ne. Jak se proti tomuto mohu bránit.

Ještě jeden dotaz, prodávám na jednom nejmenovaném aukčním serveru a (myslím si že je to tentýž člověk) někdo občas zkoupí moje věci k prodeji, okamžitě mi napálí negativní hodnocení a samozřejmě nezaplatí, já se pak musím složitě domáhat náhrady ze strany aukčního serveru a žádat je o stažení negativního hodnocení.

zajímalo by mě jestli je proti tomuto nějaká obrana, pokud ano jak se mohu bránit? děkuji za odpověď.

• #49939 Reply

Vilém Heřmánek

Dobrý den!

Mám podobné zkušenosti s firmou GOOO SERVICE s.r.o. a mám 6 voucerů na vyhlídkový let, nakoupené na slevovém portálu Nákupy-slevové.cz, který již pravděpodobně neexistuje. Uplatnění voucherů bylo od jara tohoto roku velmi problematické, pořád samé sliby a odkládání neurčitých termínů, výmluvy na kapacitu, neodpovídání na emaily ani volání, k letišti jsme se ani teoreticky nepřiblížili, žádný let se neuskutečnil a firma ani jednatel Jan Knetl již vůbec nekomunikuje. Domnívám se, i po přečtení úplného výpisu z obchodního rejstříku https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isor%3a100098465&typ=full&klic=vh9yli, kde jsou již roku 2009 exekuce na majetek firmy, že se jedná o cílený podvod. Rád bych se připojil ke společnému podání trestního oznámení. Prosím piště na vilemhermanek@seznam.cz Děkuji! Vilém Heřmánek

• #49940 Reply

Jan Manet

Jo taky jsem se spálil za 5000 Kř. Tyhle inzertní servery jsou rájem pro podvodníky. A nevysoudíte nic, nemáte nic v rukou. Používám teď raději inzerci na http://www.jaberu.cz. Jsou tam ověřené fotky, vytvoří vám podepsanou smlouvu a ještě právní pomoc za 30 Kč. Tam by s tou šálou neuspěl.

• #49941 Reply

Jan Manet

Je vysoce pravděpodobné, že tomto případě nedostanete své peníze nikdy zpět. Tato sorta lidí jako GOOO SERVICE s.r.o si obvykle najme podlé právníky na to aby jim poradili jak to udělat, aby vše bylo v mezích zákona. tedy nepodařil se podnikatelský záměr, peníze se rozkutálely na nákladach. Pokud na sebe firma podá insolvenci a neprokáže se, že peníze byly odlity jinam /v čem jim vydatnč pomáhají právníci bez morálky/ je firma, jednatel i vlastník z obliga a nelze nic vysoudit. Nehledě kolik času, nervů, tím ztratíte. Jediné co můžete smysluplného udělat je podat trestní oznámení s tím, že jednatel a valná hromada museli v okamžiku prodeje voucherů vědět, že firma je předlužená a své závazky nemůže splnit. Mohou někoho odsoudit, pokud se to podaří prokázat/ udělali nějakou chybu/ ale peníze zpět to nemusí přinést. Inzertní portály se obvykle jakékoi pomoci, nebo zodpovědnosti zprošťují. Osobně teď fandím http://www.jaberu.cz, kde se snaží alespoň hejna podvodníků omezit a poskytnout pomoc.

• #49942 Reply

Dita Stechmilerova

Dobrý den, objednala jsem si zboží ze zahraničí mimo EU, zaplatila jsem přes 400 dolarů předem na účet a zboží nedorazilo a z eshopu nikdo nekomunikuje. Je nějaká šance, že peníze dostanu někdy zpět? Děkuji za rady.

• #49943 Reply

Miroslav Hanzl

Dobry Den

mam dotaz ohledne nakupu zbozi na internetovem obchodu ABCdeal.cz. Zde jsem si objednal zbozi a predem poslal penize. Obchodnik me psal a ujistoval, ze jakmile penize prijme, ze zbozi bude privezeno z HongKongu a pote jej prevezme firma provadejici prepravu. Po zaplaceni mi bylo vzdeleno, ze zbozi obdrzim do 14 dni. To se nestalo. Psal jsem Meil kde mi bylo napsano at setrvam. Cekal jsem 30 dni a stale zbozi neprislo. Po napsani, ze rusim objednavku a ze chci vratit penize jse mi pan jiz neozval. Co delat da se nejak jednat? Prosim o info radu na novavcelnice@seznam.cz

• #49944 Reply

Miroslav Hanzl

Dobry Den

mam dotaz ohledne nakupu zbozi na internetovem obchodu ABCdeal.cz. Zde jsem si objednal zbozi a predem poslal penize. Obchodnik me psal a ujistoval, ze jakmile penize prijme, ze zbozi bude privezeno z HongKongu a pote jej prevezme firma provadejici prepravu. Po zaplaceni mi bylo vzdeleno, ze zbozi obdrzim do 14 dni. To se nestalo. Psal jsem Meil kde mi bylo napsano at setrvam. Cekal jsem 30 dni a stale zbozi neprislo. Po napsani, ze rusim objednavku a ze chci vratit penize jse mi pan jiz neozval. Co delat da se nejak jednat? Prosim o info radu na novavcelnice@seznam.cz

• #49945 Reply

Tomáš

Dobrý den, objednal jsem si mobil přes bazos.cz za 6800, s prodejcem jsem udělal menší kupní smlouvu, na které jsme se dohodli, že až zaplatím první poloviční splátku (3400), tak mi pošle druhá strana telefon poštou bez dobírky . Poté, co mi přijde balík, který následně zkontroluji, tak teprve pošlu na účet prodejce druhou částku. Ale háček je v tom, že po první splacené částce se mi prodejce neozývá a nebere mi telefon, dohodli jsme se na Skypu, že po odeslání balíku mi prodejce napíše SMSkou číslo podací, ale nestalo se, napsal mi na Skype jen, že ho odeslal. Jak dlouho mám čekat na balík/nebo odezvu od druhé strany/než s tímto případem půjdu k PČR? Nemám žádný důkaz od prodejce, že balík odeslal. Nebo, je zde jiný způsob řešení? Mám kdyžtak nějakou šanci na vrácení peněz, když mi druhá strana neodpovídá? Děkuji

• #49946 Reply

Karolína Jašková

Dobrý den. Mám zcela totožný problém zaplatila jsem polovinu a nic nepřišlo. Můžu se zeptat jaký měl dotyčný mail se kterým jste to sjednával?

• #49947 Reply

Tomáš

Dobrý den, prodejce se vydával pod jménem Jiří Šebek. Komunikovali jsme přes skype. E-mail má JiriSeb@centrum.cz

• #49948 Reply

Karolína Jašková

Já s ním komunikovala přes mail který byl bluenwhite@email.cz takže ke jménu jsem se vlastně vůbec nedostala a na inzerátu bylo uvedeno jen Karviná. Každopádně je to až nápadně stejný scénář také polovinu chtěl uhradit předem, také řekl že se na balík budu moci nejdříve podívat a poté uhradit zbytek a že pošle obratem číslo zásilky a napsal pouze že balík odeslal a nyní už nekomunikuje vůbec. Tu půlku peněz jsem vkládala přímo na účet, který byl na jméno nějaké paní. Každopádně pokud balík nepřijde do 14 dnů tak se chystám obrátit na policii jen se obává, že bude problém s tím že jde o "příliš malou " částku.

• #49949 Reply

Michaela Slaba

Dobry den,

tak vidim, ze je nas vic, co naletelo stejnemu podvodnikovi. Take s nim mam smlovu. Zajimalo by mne, jak budete dal postupovat? Muzete mi prosim poslat na Jiri Sebka tel. cislo? Nemela jsem sanci si ho ulozit.

Dekuji.

• #49950 Reply

Michaela Slaba

Pokud mate zajem, bylo by dobre podat hromadne oznameni. Ja zaplatila celou castku a udelam pro to vse, aby mi tyto penize vratili.

muj email: misaslaba@volny.cz

• #49951 Reply

Jarmila Dvořáčková

Dobrý den,

přesně u toho samého pána jsem si přes bazoš objednala telefon, Samsung galaxy s3, pán se mnou komunikuje, ale není mi schopný poslat číslo zásilky…. taky jsem mu uhradila předem 2000,- a mobil stále nikdy…. už jste to nějak řešila?? Můžeme kdyžtak podat hromadné trestné oznámení….jestli je to nějak možné… můžete se mi kdyžtak ozvat na email syc01@centrum.cz

• #49952 Reply

Jan Matějka

Dobrý den,

zboží bylo doručeno.

Zásilka dodána dne 08.01.2013 poštou 378 42 – Nová Včelnice.

Omlouváme se za zpoždění.

Jan Matějka

ABCDeal.cz

• #49953 Reply

Jan Matějka

Dobrý den,

zboží bylo doručeno.

Zásilka dodána dne 08.01.2013 poštou 378 42 – Nová Včelnice.

Omlouváme se za zpoždění.

Jan Matějka

ABCDeal.cz

• #49954 Reply

Zdeněk Novák

Na serveru http://www.bazos.cz jsem si od prodejce objednal na dobírku zadní světla na automobil škoda superb za 4000Kč + 200Kč poštovné a balné. Světla jsem převzal a po následném rozbalení jsem zjistil, že jsou poškozená. Ihned jsem kontaktoval prodejce, že mi zboží přišlo poškozené a důvodem bylo nejspíš špatné zabalení, protože nepoužil žádné ochranné prvky ale pouze černý igelit, kterým světla omotal. Prodejce, mi na to odpověděl že zboží takto balí pokaždé a chyba je v poštovní službě, která prý za to může. Následně jsem zašel na poštu a dal světla na reklamaci, kde už při prvním pohledu na špatně zabalený balíček říkali, že moc šancí na úspěch nemám. Po pár dnech mi přišlo vyjádření od pošty, že balíček byl opravdu špatně a nedostatečně zabalen a navíc nebyl zařazen do kategorie "křehké" proto reklamaci neuznávají. Poraďte mi prosím jak dál postupovat, prodejce stále tvrdí, že takto posílá zboží stále a nikdy s tím problém nebyl a odmítá přiznat vinnu. Díky

• #49955 Reply

Veronika Lengalová

Dobrý den,na můj inzerát na Bazos,cz se mi ozval pán,který chce ode mě koupit telefon a poslat na Ukrajinu.Existuje nějaká společnost nebo pobočka,do které on vloží peníze a já až pošlu balík tak se mi částka připíše na účet?Nikdy jsem o tom neslyšela.

• #49956 Reply

Petr Kohot

před 2 týdny jsem přes inzerat na bazos.cz koupil dalniční znamku prodejce napsal při poslani na dobírku cenu a při platbě na učet o 100kč levneji . poslal jsem peníze na učet a od te doby prodejce nereaguje na email a nezveda telefon. jak mám postupovat děkuji .

• #49957 Reply

ivan rakaš

Dobrý den měl bych takový dotaz,thruba před 2 měsíci, sem si nechával opravit telefon v nezáruční opravě,ovšem,autorizovaný servis.V papírech sem měl napsaný termín do jednoho měsíce, jsou už tomu 2měsíce a stále nic.Když sem jim řekl proč to není jeden měsíc, tak mi odpověděly že je to pouze orientační, a na víc je to nezáruční oprava což bych chápal,ale každý týden poslední měsíc mi říkaj jedno a to samý,přístí týden už se vrátí,spravený nebo nespravený,a stále nic.Měl em vadný konektor na napájení, při dotyku nenabíjel, a prý že ve vnitř je problém s nějakýma obvodama, já si prostě myslím že ten telefon dorazily.Co můžu dělat?

• #49958 Reply

Martin Říha

Dobrý den, před zhruba týdnem jsem si u jednoho pána kupoval použitý Iphone 4 bílý za 4 tisíce. Prodával ho jen za 4 tisíce bez baterie, sluchátek, příslušenství, atd. Mailem se prezentoval jako rosta33677@seznam.cz, z Karviné. Po domluvě jsem mu složil peníze přímo v bance a objevilo se mi tam jméno MICHAL KUŘE, což jsem mu pak i napsal a on byl úplně v klidu. V pondělí údajně poslal telefon českou poštou-balík. Dnes je pátek a ještě nic nepřišlo, od té doby mi samozřejmě neodpověděl. Chci se zeptat a požádat o pomoc, jak mám dále postupovat? Samozřejmě bych byl rád kdyby telefon dorazil, ale tomu už moc nevěřím, o peníze rozhodně přijít nechci. Děkuji.

Martin

• #49959 Reply

Andrea Mokrášová

Dobrý den. Prosím o radu. Na e-shopu Futurus.cz jsem objednávala 2.5.2013 lino a platila jsem předem a to převodem na účet. Uváděli termín dodání druhý den, max. 2 dny prodleva. Měla jsem s nimi domluvených několik termínů dodání, avšak zboží nikdy nedorazilo a ani se nikdo neozval, co je za problém. Neustále jsem tam musela volat a urgovat další termíny. Ani po měsíci a půl však nebyli schopni zboží dodat a tak jsem 25.6. objednávku mailem zrušila a požadovala vrácení peněz (asi 4500Kč). Poslali mi potvrzení zrušení objednávky, ale já se chci poradit, jak dlouhou dobu mají na vrácení peněz v tomto případě a jak pořípadě postupovat dál. Předem moc díky za odpověď.

• #49960 Reply

Evelina

Dobrý den,

mohu se zeptat jak to dopadlo? Mě totiž fa. Futurus s.r.o, také dluží peníze, tak proto se ptám….

Děkuji předem za odpověď.

Odpověď na téma: Nákup přes intenret
Informace o uživateli: