Napadnutí odhadu

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Napadnutí odhadu

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Miroslav Kuchtík a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #63451 Reply

  Johana Slunéčková

  Dobrý den,

  prarodiče mého manžela postavili dům,který byl posléze vyvlastněn. Bohužel při pozdějších soudních procesech majetek nebyl vrácen,přes doložené nevýhodné podmínky, nátlaku atd.- vzhledem k okolnostem a době,kdy město majetek prostě "nevracelo". Bohužel to zřejmě byla i chyba našeho právníka. Od té doby nám dům město pronajímá. Po změně zastupitelstva byl po mnoha jednáních schválen prodej tohoto domu. Avšak cena, kterou odhadkyně pověřená městem vypočítala, se nám zdá příliš vysoká vhledem ke stavu domu, kdy do něj město v podstatě 35 let neinvestovalo. Odhadkyně ani nemovitost fotograficky nezdokumentovala, ani nenavštívila všechny místnosti domu ("se sklepů má fóbii…").Je možné odhad napadnout až po podepsání kupní smlouvy? Máme obavy, aby od prodeje město nakonec neustoupilo. Děkuji za odpověď. Slunéčková

 • #63453 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  neznám sice situaci, ale jakákoli koupě je zejména vzájemnou dohodou prodávajícího a kupujícího. Pokud požadujete nižší cenu, je pravděpodobné, že prodávající od prodeje ustoupí a nabídne dům někomu jinému. Zvláště když je prodávajícím město a prodej za určitou cenu schválilo zastupitelstvo.

  Záleží tedy hlavně na vzájemné domluvě.

 • #63454 Reply

  Miroslav Kuchtík

  Dceři jsem daroval rodinný dům po rodičích.Přez moje varovánía po nátlaku manžela jej zapsala jako spoluvlastníka.V současné době jsou rozvedeni a její manžel chce nehorázně vysoké finnanční vypořádání.K tomu ůčelu si najmul právničku a jejího manžela jako odhadce.Je možno takto stanovený odhad napadnout a zpochybnit ?

Odpověď na téma: Napadnutí odhadu
Informace o uživateli: