nařízení exekuce ve výpisu z katastru nemovitostí

Forum Fóra Správní právo Katastr nemovitostí nařízení exekuce ve výpisu z katastru nemovitostí

Zvolené téma obsahuje celkem 21 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Pavel Hrabal a poslední změna je stará 4 roky, 3 měsíce.

• Autor

Hana Špalková

Dobrý den, budu velmi vděčná za radu. Bydlíme v bytovém domě kdysi privatizovaném (my jsme byt koupili až po privatizaci). Celý dům je řešen majetkově jako podílové spoluvlastnictví, tj. nevlastníme byt, ale dvanáctinu celého domu a máme užívací právo na byt. Nyní jsme náhodou (potřebovali jsme výpis z katastru nemovitostí) zjistili, že ve výpisu je v položce "Oprávnění k", "povinnost k" vypsána dvě nařízení exekuce a to k jednomu z našich sousedů – spoluvlastníků. Vyplývá z toho něco pro nás, ostatní spoluvlastníky?

Měli bychom usilovat o změnu vlastnictví (tak, abychom vlastnili byt)? Co z tohoto typu spoluvlastnictví pro nás může vyplývat?

Děkuji.

• #51970 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

tento typ vlastnictví je, bohužel, ještě stále dost běžný. Říkám bohužel, protože osobně nejsem toho zastáncem. Doporučuji Vám sepsat dohodu o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví a vymezení bytových jednotek. Jde o to, že za současného stavu de facto nemůžete se svým majetkem nakládat dle svého uvážení tak, jak byste jako vlastníci mohli. Ke všemu potřebujete souhlas ostatních.

K sepisu uvedené dohody však budete potřebovat odbornou pomoc, protože se jedná o poměrně komplikovanou záležitost.

• #51971 Reply

Aleš Saidl

Dobrý den

Se sousedem jsem se domluvil, z důvodu špatné polohy pozemku, na výměně a odkoupení určité části jeho zahrady.Na jeho výpisu z katastru nemovitostí jsem zjistil následující :v bodě C – zástavní právo smluvní u České spořitelny, – Nařízení exekuce z roku 2005, – Zástavní právo soudcovské u Okresní správy sociálního zabezpečení .

Měl bych dotaz zda je v současné době vůbec možné odkoupení části jeho parcely.

• #51972 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, odkoupení možné je, ale se všemi závazky, které na pozemku váznou. Sice to může snížit cenu pozemků, ale tahle zatížení budete muset převzít a řešit. A to pro Vás příliš výhodné není.

• #51973 Reply

Libor Karas

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat.Máme nový byt na hypotéku od KB a před čtrnácti dny nám přišel příkaz k úhradě nákladů exekuce za osum let starý dluh , ten jsem okamžitě zaplatil ale na katastru máme záznam o nařízení exekuce. Hrozí nám něco ? Třeba od banky?Děkuji. Libor K .

• #51974 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, musíte si zjistit v jakém stádiu je Váš dluh. Kontaktujte exekutora a věřitele. Jestliže byly veškeré dluhy zaplaceny, mělo by dojít k vymazání údaje o exekuci. Problém by nastal v případě, že by dluhy nebyly řádně uhrazeny. Pak by se vymáhání nároku mohlo dotknout i nemovitosti.

• #51975 Reply

Libor Karas

Dobrý den, nevíte jestli banky kontrolují katastr ? Děkuji Libor K

• #51976 Reply

Aneta Nová

Dobrý den,potřebovala bych od Vás poradit.S přítelem si chceme koupit domek,jenže na ten, co jsme si vybrali,je nařízená exekuce.Nevíme přesně,co to znamená.Jaký může nastat problém?Co všechno bychom měli mít zjištěno,pokud bychom se rozhodli pro koupi.Je realitní kancelář nám povinna oznámit,že na tento dům je nařízena exekuce?Budu vděčná za jakoukoli radu.Předem děkuji.Aneta Nová

• #51977 Reply

JANA VRABLIKOVA

Dobrý den,prosím o pomoc a radu.Jsem svobodná matka s 2,5 letou dcerou a bydlím v rod.domě svých rodičů.Na tenhle dům byl vyhlášen konkurs a právník který byl ustanoven správcem konkursní podstaty po mě požaduje nájemné 2500 měsíčně a částku 17500 zpětně za měsíce leden2008-červen2008.Má na to právo když dům je vlastně ještě rodičů.Bydlím zde sama s dcerou a tyhle peníze nemám.Můžete mi poradit,prosím.je to pro mě zoufalá situace.Děkuji

• #51978 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, správce konkurzní podstaty se stará o majetek, který je v konkurzu, včetně hospodaření, které by vedlo k nějakým příjmům. Informovat se můžete na soudu, který konkurz nařídil, ale na jeho postupu nejspíš nic závadného není.

• #51979 Reply

Petr Trnka

Jsem spoluvlastníkem 1/6 budovy ve které je s právem užíváni 6 bytů. Na jednoho 1/6 spoluvlastníka je nařízena exekuce a příkaz k prodeji nemovitosti. Chci svůj 1/6 podíl prodat. Mám písemný souhlas od ostatních spoluvlastníků k prodeji svého 1/6 podílu, ale mám obavu, když majitelé spoluvlastnikého podílu na jež je nařízena exekuce nesmí nakládat se svým majetkem, zda katastr nemovitostí provede prodej mého spoluvlastnického podílu. Je možné prodat můj spoluvlatsnický podíl za těchto podmínek? Děkuji za odpověď

• #51980 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

exekuce je nařízena na podíl povinného nikoli na Váš. Vaše vlastnické právo je tak v tomto směru neomezeno a svů podíl můžete bez obav převést.

• #51981 Reply

Plesinger Marek

V roce 2003 byla provedna nedobrovolna drazba na obchodni dum moji mamky.Doslo k odvolani a drazba byla prohlasena soudem za neplatnou.Clovek ktery koupil budovu v nedobrovolne drazbe prisel o penize.Katastralni urad vsak odmitl pripsat nemovitost zpet moji mamce uvedl ze rozhodnuti soudu neni dostacujici.O tom komu ma budova patrit mnel rozhodnout soud v Praze,my 3 roky stale cekame na rozhodnuti z Prahy ,bylo nam receno ze by mnelo prijit v zari.Moji mamce bylo znemozneno podnikani

narostly dluhy ,prerusila se obchodnni cinost.Najemnik ktery si pronajima obchodni prostory plati najem do soudni uschovny kde dnes je vysoka castka kterou nemuzeme

vybrat.(ceka se stale na rozhodnuti od soudu).

Nejvetsi problem je ten ze budova byla opet prodana v drazbe jiz podruhe o cem jsme se dozvedeli jen nahodne.

Kdyz jsem se informoval na soude v Hodonine bylo mi receno ze je jim to znamo ale ne oficialne.

Jak je mozne ze katastralni urad prepsal majetek bez soudniho zaverecneho rozhodnuti.Deku

• #51982 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, to nelze z dotazu zjistit. Musí se projít písemnosti v celé věci, aby se dalo posoudit, jestli katastr postupoval správně. Proč tvrdí, že rozhodnutí soudu, které je závazné, není pro něj dostatečným podkladem, také není jasné. Ledaže rozhodnutí stále ještě nenabylo právní moc, protože se dosud nerozhodlo o opravném prostředku. Doporučuji konzultovat věc na právním oddělení katastrálního úřadu.

• #51983 Reply

Jana Novotna

Dobry den.Po smrti rodicu se stali spoluvlastniky nemovitosti 3 pribuzni.Jednomu z nich pote vznikla zastavni prava soudcovska, zastavni prava soudcovska a exekucni prikaz k prodeji nemovitosti. V teto dobe nastalo soudni vyporadani podiloveho spoluvlastnictvi rozhodnutim soudu k jedne z nemovitostí, tak že jsem se stala výlučným vlastníkem pozemku s povinností vyplatit 2 spoluvlastníkům určené částky. KN však připsal k mému výlučnému vlastnictví všechna zástavní práva zadluženého bývalého spolupodílníka k rozsahu jeho bývalého podílu.Teď jsem našla v KN zápis "Omezení vlastnického práva" = exekuční příkaz k prodeji nemovitosti, nařízení exekuce, zástavní právo soudcovské, zástavní právo z rozhodnutí správního orgánu.Prosím o radu a předem velmi děkuji.

• #51984 Reply

petr Slovák

Dobrý den. V listopadu 2008 jsme z manželkou zjistili, že máme exekuci na nemovitost a tak jsme si na katastrálním úřadu vyzvedli Lv, dle keterého jsme zjistili exekutora a následně ho navštívili. jednalo se o nezaplacenou pokutu za parkování z roku 2004 v částce 1000,-Kč. hotově jsme zaplatili celkem 11.450,-Kč.

Exekutor nám sdělil, že to odešle obvodnímu soudu pro Prahu 4, kde to má nabýt právní moci. Bylo to tam dle sekreteriátu OS doručeno 28.11.2008. Volám tam každý týden zda to nabylo právní moci, ale pokaždé mi sdělí, že to má zastupitelkyně na stole, ale nic se neděje. chtěl jsem se proto optat, jaká je lhůta k vyřízení. Čerpáme totiž úvěr a banka nám díky tomu nechce "pouštět" finance a díky tomu se dostáváme do další prekerné situace, jekilož financujeme z toho firmu, která provádí rekonstrukci a nemáme na proplacení faktur. Už je to vlastně 7 týdnů co soud obdržel od exekutora podklady o zaplacení a stále se nic neděje. Moc vám předem děkuji za radu. Slovák Petr

• #51985 Reply

Jana Znamenackova

Dobry den,chtěla jsem se zeptat.Moje maminka si pred casem vzala uver 5 000.Bohuzel nemohla ho splacet s duchodu tak ji udelali exekuci na rodinny domek ve kterem zije.stim ze pujde do drazby.Celkova dluzna castka je 45 tis.Poradi my nekdo co se stim da rychle delat.Exekutor ji nedal vedet do predu a ted se nechce ani dohodnout na splatkovym kalendari.Do tydne chce zaplatit celou castku jinak dum proda.Dekuji.Jana

• #51986 Reply

Radek Hanke

Dobrý den, po smrti tchána došlo v dědickém řízení k rozdělení nemovitosti v podílovém spoluvlastnictví 5 sourozencům, z nichž každý obdržel 1/5. Nyní by rádi dům prodali a rozdělili si peníze, ovšem problém je v tom, že jeden ze sourozenců s prodejem nesouhlasí. Na majetek tohoto sourozence je uvalen exekutorský příkaz, tedy na jeho podíl. Je možno prodat dům po dohodě zbylých 4 sourozenců a souhlasu exekutora, nebo je stále potřeba souhlas pátého sourozence?

Děkuji za odpověď.

• #51987 Reply

Petra Serbová

DOBRÝ DEN,CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT ZA JAKÝCH PODMÍEK JE MOŽNÝ PŘEPIS NEMOVITOSTI KDYŽ JE NA NI PODÁNA EXEKUCE.JAKÉ JSOU MOŽNOSTI A JESTLI JE NUTNO PO VYPLACENÍ EXEKUČNÍ ČÁSTKY MÍT K PŘEPISU POTVRZENÍ PRÁVNÍKA A JELI NUTNÝ ODHADCE. JEDNÁ SE O PŘEPIS Z BRATRA NA SESTRU

• #51988 Reply

Zdeněk Pozler

Vážení přátelé,

docela rád bych věděl zda-li se někdo z Vás sešel se slušným exekutorem.Zda-li v jednání,šlo s úcto i když je člověk dlužník.

děkuji za odpověď.

• #51989 Reply

rotez 30

Dobrý den, asi před rokem jsem umožnil sousedovi umístit na můj pozemek vzpěry, které měly zabránit vyvalení zdi jeho stodoly s tím, že vzpěry do půl roku odstraní. Mezitím se soused s družkou rozešli a nemovitost byla uvalena exekuce. Na mé výzvy k odstranění vzpěr a uvedení do původního stavu nereagoval před exekucí a nereaguje ani teď. Mám nějakou šanci domoci se svého práva ? Kdo je nyní zodpovědný za danou nemovitost a její stav, když je v exekuci ? J. F.

• #51990 Reply

Pavel Hrabal

Dobrý den, chtěl bych se zeptat k uvedenému problému – bytovů dům, rozdělený na 6/6 mezi 6 spolumajitelů, u jednoho na katastru nemovitostí nařízení exekuce a zástavní právo exekutorské – tento spolumajitel usiluje o společné Prohlášení vlastníků a změnu formy vlastnictví – vlastníci bytových jednotek. Bude možno provést zápis do Katastru nemovitostí ?

Děkuji za informace Hrabal, Olomouc

Odpověď na téma: nařízení exekuce ve výpisu z katastru nemovitostí
Informace o uživateli: