nárok na dovolenou ve výpovědi

Forum Fóra Pracovní právo Dovolená nárok na dovolenou ve výpovědi

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Vendula Pospisilova a poslední změna je stará 7 let, 5 měsíců.

• Autor

Vendula Pospisilova

moje zaměstnankyně podala k 30.4. výpověď, kterou jsem přijala. Poté začala nárokovat dovolenou, kterou ještě měla z loňského roku plus příděl dovolené letošní. Mylně mě informovala, že má nárok na 10 dní, což jsem si neověřila, a dovolenku jí podepsala. Když jsem zjistila, že má nárok pouze na 7,5 dne, poslala jsem jí dopis o tomto ji informující a s požadavkem o opětovný návrat na pracoviště. Toto odmítla s tím, že má ode mě podepsanou dovolenou na 10 dní. Do práce se již nevrátila, po 10 dnech její dovolené jsme podepsaly ( prostřednictvím jejího právníka) výpověď dohodou. Mám jí tedy zaplatit 10 dní dovolené, na které ale ze zákona neměla nárok a to odmítám, mohu jí zaplatit pouze 7,5 dne a zbytek je prostě neplacené volno? Co má v tomto případě větší váhu – dovolená, na kterou má ze zákona nárok, nebo mnou podepsaný papír, že jí uděluji 10 dnů ( byla moje chyba, že jsem si neověřila v tu chvíli, že na ně nárok nemá).

Předem děkuji

Odpověď na téma: nárok na dovolenou ve výpovědi
Informace o uživateli: