nárok na odstupne ve vysi 3 mezd

Forum Fóra Pracovní právo Různé nárok na odstupne ve vysi 3 mezd

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  CurtisOr a poslední změna je stará 4 měsíce, 3 týdny.

• Autor

P.B.

Dobry den,mam podepsanou smlouvu se zkusebni dobou 3 mesicu a po uplynuti na dobu neurcitou. Pokud dam ja nebo mi zamestnavatel da vypoved po uplynuti zkusebni doby….Mam pravo dostat 3x vysi me mzdy a mam take narok na 2 nebo 3 mesicni vypovedni lhutu?Dekuji za odpoved.

• #37678 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, v případě výpovědi jak ze strany zaměstnance tak ze strany zaměstnavatele platí 2měsíční výpovědní lhůta. Co se týče odstupného, to náleží zaměstnanci pouze v určitých případech a to jen tehdy, jde-li o výpověď danou zaměstnavatelem z organizačních důvodů (tj. ruší-li se nebo přemisťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část, nebo se zaměstnanec stane nadbytečným) anebo v případě pracovního úrazu či nemoci z povolání, které znemožňují konat dále dosavadní práci.

Mgr. Lucie Jindrová

• #37679 Reply

Eva Nováková

Dobrý den, v případě že nejsem ve zkušební době a zaměstnavatel mi nezaplatí mzdu v době splatnosti. Můžu dát okamžitou výpověď. Mám nárok na 3 mzdy? předem děkuji za odpověď. Eva

• #37680 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, budou-li splněny podmínky uvedené v §56 písm. b) ZP, pak můžete. Nárok na odstupné je pro tento případ stanoven.

• #37681 Reply

Eva Petruchová

Dobrý den,

moc bych Vás chtěla poprosit o radu. Firma ve které jsem právě zaměstnána zaniká a bude nás přebírat firma nová. Nová smlouva, která nám bude předložena k podepsání opět obsahuje 3 měsíční zkušební dobu. Mám v tomto případě nárok na odstupné?? Mám strach, že ve zkušební době, může být můj pracovní poměr ukončen a já budu bez práce i bez odstupného. Mockrát Vám děkuji za Vaši brzkou odpověď.

S přáním pěkného dne. Petruchová

Pozn. Smlouva v mém nynějším zaměstnání je na dobu neurčitou.

• #37682 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, pracovněprávní poměry a práva a povinnosti z nich přecházejí v plném rozsahu a beze změn. Smlouvy tedy platí tak, jak jsou, není důvod pro to, aby Vám vystavovali smlouvy nové. Můžete kontaktovat Oblastní inspektorát práce s podnětem na podezření z porušování ZP.

• #106423 Reply

michaellc

It does not matter in cases where Bergeron and Bruins have got 27 time in order to retool, as they simply would amongst Thursday’s last siren as well as Saturday’s cutting open attract. It is not important in cases where Bergeron and then the second line get two that will seven or so minutes to extract following reddish colored light glares to them. [url=http://nhlbostonbruinsproshop.com/customization/9-men-s-reebok-boston-bruins-customized-white-road-authentic-nhl-jersey.html]bruins away jersey[/url] [url=http://nhlbostonbruinsproshop.com/70-tuukka-rask-jersey]tuukka rask jersey[/url]

• #133727 Reply

CurtisOr
Odpověď na téma: nárok na odstupne ve vysi 3 mezd
Informace o uživateli: