NARUŠOVÁNÍ SOUKROMÍ

Forum Fóra Občanské právo Různé NARUŠOVÁNÍ SOUKROMÍ

Zvolené téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Ivana Fajfrová a poslední změna je stará 8 let, 6 měsíců.

• Autor

daniela

OD NAŠICH SOUSEDŮ JE SLYŠET VEĚKERÝ PROVOZ DOMU :PRAČKA ODPADY VEŠKERÝ HOVOR TELEVIZE APOD.LZE TO POPVAŽOVAT ZA NARUŠOVÁNÍ NAŠEHO SOUKROMÍ DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.

• #32601 Reply

Šéfredaktor

Dobrý den, pokud slyšíte opravdu vše, je to spíše technický nedostatek budovy, za který Vaši sousedé zjevně nemohou. Uvědomte si, že zase Vy rušíte je. Narušování soukromí tak, podle mého názoru, v tomto případě nenastává.

Mgr. Lucie Jindrová

• #32602 Reply

Ivana Novotná

Dobrý den,

do našeho panelového domu se nastěhovali noví nájemníci, kteří několik hodin denně hrají na klavír. Jejich byt není nijak izolován, hra na klavír ruší při běžných činnostech – studium, poslech rádia, televize. Aby nebylo možné se s nimi domluvit, zrušili zvonek, na ťukání neotvírají.

Máme v okolních bytech nějaká práva?

Děkuji za odpověď.

• #32603 Reply

petr jarábek

naši sousedé mají k nám do dvorka udelané nové okno a stále nám vyloženě čumí do dvora co děláme když přijedem z nákupu tak čumí co vezem jde to nějak vyřešít?

• #32604 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

tohle vyřešíte jen těžko – nemůžete nikomu zakazovat, aby se díval ze svého (předpokládám legálně postaveného) okna.

• #32605 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

jestliže se jedná o nájemní byt, vyzvěte pronajímatele, aby v této věci zakročil.

• #32606 Reply

Lukáš Martínek

Dobrý den, žijeme v domě, kde jsou 2 plnohodnotní majitelé, jeden z nich nám s nesouhlasem druhého neustále (tzn. denně) v naší nepřítomnosti vstupuje do zamčeného pokoje (druhý klíč) prohrabává a krade věci (žádné cennosti) i přes náš i druhého majitele výslovný nesouhlas. Velmi nám tím narušuje soukromí a běžný život, navíc o nás v současnosti začala rozhlašovat, že užíváme tvrdé drogy. Můžeme se nějakým způsobem domoct svých práv a postihu nemravného majitele? Znovu podotýkám, majitelé jsou rovnocenní, mají stejný podíl na nemovitosti a jeden z nich též nechce takovéto praktiky. děkuji za odpověď a prosím zda-li by nešla též zaslat na e-mail: pixx.pyco@seznam.cz

• #32607 Reply

Karel Dlouhý

Samozřejmě narušování soukromí je protiprávní.

Informace nejsou dostatečné. Z jakého titulu v domě bydlíte – jste nájemníci nebo spolubydlící osoby? S kým je uzavřená nájemní smlouva? Je tam jeden byt nebo více bytů?

Nepomohlo by vyměnit vložku v zámku?

(Odpovědi se na maily neposílají.)

• #32608 Reply

Lucka Valinová

Dobrý den, už opravdu nevím kudy kam. Nikdo mi není pořádně schopný říci co mám dělat s mým bývalým, který mě neustále obtěžuje výhružnými SMS a telefonáty a nejhorší na tom je, že obtěžuje i mé rodiče. Především mou mamku. Jak telefonáty, tak i SMS. Ale hlavně jezdí k mým rodičům a tam bouchá na okna a vyžaduje, aby s ním někdo hovořil.

Jde o to, že jsme si vzali před naším rozchodem na leasing auto. On celé 2 roky našeho vztahu ukládal peníze na můj účet (byl veden na pracovním úřadě). Nelze přesně dohledat koli bylo jeho a kolik mých. Chtěla jsem se sním domluvit, jak mu peníze vrátím, ale bohužel to nešlo. Začala jsem mu je splácet, ale jemu se to zdá málo, ale já bohužel víc nemám. Podala jsem oznámení za obtěžování na policii, ale ti s tím nic moc nezmůžou. Dostala jsem radu od známého, ať podám žalobu na ochranu osobnosti, ale nevím kde tak mám učinit. Chtěla bych Vás požádat o radu co mám s tím člověkem dělat, aby už přestal obtěžovat. Zda existují nějaké prostředky. Děkuji

• #32609 Reply

Zuzana Nováková

Dobrý den,

Bydlíme v podnájmu, máme ručně psanou dohodu, která není napsaná podle občanskýho zákonníka. Je tam jenom dohoda o placení nájmu na její účet. A zmínka o placení energii vúbec neobsahuje. Do tet sme tyhle pladby hradili mi, ale jelikož před vánocema došel nedoplatek za plyn v hodnotě cca 8500,-Kč, sme to neuhradili, ale zavolali revizního technika na kotly a taky techniky jesli nám neuniká plyn. Podle toho co nám řekli není možné v garzonce mít z ničeho nic takovej nedoplatek, vzhledem k tomu, že minulej rok sme tam měli jenom nejakou tisícovku. Bylo nám řečeno, že je tam podezření z krádeži plynu. Majitelka na to skoro vúbec nereaguje jenom po nás chce aby to uhradili. Jsme slovenskí občané a nemáme ani prúchodku kvuli špatné smlouvě. Prí to normálně ani uhradit nemužeme. Posledních 10 dní nás obtěžuje taky v nočních hodinách její syn, který vubec není majitelem a domáha se zaplacení plynu. Hrozí nám odpojení plynu a majitelka se vyhráží vyklizením s policii.Prosíme o radu

• #32610 Reply

Ivana Fajfrová

Vážený pane Jarábku,

mám stejný problém.To koukání je jen to nejmenší, tím to u nás také pouze začalo.Později z toho okna k nám na dvůr začali také klepat hadr od prachu, pak i větší kusy smetí. Jakákoliv návštěva k nám jde, každá je z jejich okna podrobena cenzuře i s hlasitým komentářem. A soused má velmi tvrdý slovník, takže si nečiní násilí nazvat např. moji matku "starou krávou" jenom proto, že jdem k nám na návštěvu. Několikrát jsem volala městskou policii, řešili to vždy takzvaně domluvou, ale výsledek žádný. Jen to naopak sousedy ještě víc podráždí k ostřejším výpadům a vymyslí další "pikantní schválnůstku". Poradit Vám bohužel nedokážu, sama jsem z naší situace bezradná, ale vězte, že nejste sám a přeji Vám velkou trpělivost.

Zdraví Ivana Fajfrová

Odpověď na téma: NARUŠOVÁNÍ SOUKROMÍ
Informace o uživateli: