Nástup do zaměstnání po skončení MD

Forum Fóra Pracovní právo Výpověď a zrušení pracovního poměru Nástup do zaměstnání po skončení MD

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  ivzez a poslední změna je stará 6 let, 6 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #46444 Reply

  Michal V.

  Dobrý den, 13.10.2011 budou dceři 3roky a přítelkyni tudíž končí MD. Psali jsme zaměstnavateli dopis s žádostí o úpravu prac. doby (původně krátký a dlouhý týden 9-21hod.) na kterou odpověděl záporně, z důvodu že na prodejně (obchod s brýlemi a hodinkami) je vždy jedna pracovnice (před odchodem na MD byli vždy dvě) a že může dojít k nepravidelným změnám prac. místa – více provozoven po Praze (před odchodem na MD pracovala stále na stejné provozovně). Rád bych věděl, jak nejlépe dále postupovat (odstupné, dovolená – pokud na ni má nárok, ukončení HPP)? Za vaši odpověď a radu předem mnohokrát děkuji.

 • #46446 Reply

  ivzez

  Nevyhovuje-li přítelkyni pracovní doba, nejde o problém na straně zaměstnavatele a pracovní poměr bude muset ukončit sama (bez nároku na odstupné). Může zaměstnavatele požádat o rozvázání pracovního poměru dohodou (zaměstnavatel není povinen vyhovět) nebo dát výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou.

  Doručí-li přítelkyně výpověď zaměstnavateli do 30. září včetně, skončí pracovní poměr 30. listopadu. Od 14. 10. až do konce výpovědní lhůty bude povinna pro zaměstnavatele pracovat.

Odpověď na téma: Nástup do zaměstnání po skončení MD
Informace o uživateli: