Natáčení na kulturní akci…

Forum Fóra Občanské právo Různé Natáčení na kulturní akci…

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

 • Autor
  Příspěvky
 • #33311 Reply

  Petr Žák

  Dobry den,

  chci se zeptat, jake mam moznosti na obranu, pokud jsem filmovan pri navsteve kulturni akce (koncert, party), a to zcela zamerne (vim, ze se nejedna o nahodny zaber), a zabery se objevuji na ruznych serverech. Mam pravo pozadovat po autorovi techto snimku o to, aby je prosel a odstranil moji osobu, nasledne se videa nahradila novymi bez me osoby? Ma autor povinnost mi vydat vsechny snimky k prosetreni, zdali tam nejsem ja, nebo ma povinnost prosetrit to sam? A kdo pak nese financni naklady na upravu, stazeni a nahrazeni dokumentu (ovsem za predpokladu, ze mam pravo domahat se nejakejho stazeni)?

  Dekuji za odpoved…

  PS: omlouvam se, ze to mozna ctete podruhe, napsal jsem to do spatneho formulare.. :-)

 • #33313 Reply

  Mgr. Lucie Jindrová, advokát

  Dobrý den,

  občanský zákoník v ust. § 12 stanoví, že: … obrazové snímky … týkající se fyzické osoby .. smějí být pořízeny jen s jejím svolením. Toho není třeba použijí-li se k účelům úředním, pro účely vědecké, umělecké a pro tiskové, filmové.. zpravodajství. Ani to však nesmí být v rozporu se zájmy té osoby.

  Požádejte autora, aby tyto snímky stáhl a upozorněte ho, že zřejmě porušuje ustanovení o ochraně osobnosti. Pokud by to bylo závažné porušení Vašich práv, uvažovala bych o podání žaloby soudu.

Odpověď na téma: Natáčení na kulturní akci…
Informace o uživateli: