Návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody Návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

• Autor

Veronika Ulmanová

Dobrý den, dne 20.4.08 mi končí termín druhé rodičovské dovolené. Písemně jsem zažádala o přijetí na původní pozici a funkci. Pracovala jsem jako vedoucí kadeřnictví, měla jsem na to i smlouvu a jmenování do funkce vedoucí, ale před tím než jsem šla na mateřskou mi zaměstnavatel dal k podepsání (pod nátlakem výpovědi) novou smlouvu jako kadeřnice. Vše zůstalo stejné i hmotná odpovědnost za celou provozovnu a zaměstnance a funkci vedoucí jsem vykonávala nadále a asi 5 měsíců na to jsem odešla na rizikové těhotenství a pak pokračovala z 2 dítětem další mateřskou.Vše navazovalo a nyní mi končí termín RD.Po písemném oznámení, že se chci vrátit mi zaměstnavatel odmítá vrátit mé původní místo a chce mě přeřadit na kadeřnici s platem o 6000kč méně. Poraďte mi, má právo mě přeřadit?

• #55311 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, není pravda, že po návratu z RD musíte dostat zpět své místo (to platí jen při návratu z mateřské dovolené!). Zaměstnavatel je povinen Vám přidělit práci, která odpovídá Vaší pracovní smlouvě. A v té máte, že pracujete jako kadeřnice. Jestliže Vám tedy nabízí místo kadeřnice, pak nic neporušuje. Vaše tvrzení o "nátlaku" budete těžko prokazovat, dodatek jste podepsala a ten platí. Ledaže se u soudu dovoláte, že byl uzavřen v tísni a byla jste k tomu donucena. Ale to by jste musela soudit.

Odpověď na téma: Návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené
Informace o uživateli: