návrat po mateřské dovolené

Forum Fóra Pracovní právo Dovolená návrat po mateřské dovolené

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Karel Dlouhý a poslední změna je stará 9 let.

• Autor

Petra

29.11.08 mi končí MD a mám se vrátit do zaměstnání. Mé původní místo je obsazené a volné je až od 1.1.09. Ale já chci již po dovršení 3 let dcery nastoupit. Jak mám postupovat? Ještě k tomu to je na dvě směny a majitel ví, že nemám hlídání. Připadá mi to, že budu muset místo odmítnout, abych dala výpověď a neměla nárok na odstupné pro nadbytečnost. Děkuji

• #48039 Reply

Karel Dlouhý

Prostě 30. 11. 2008 nastoupíte do práce – zaměstnavatel je povinen Vám přidělovat práci. Pokud pro Vás práci nemá, tak by Vám musel poskytnout náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku.

ALE jistá komplikace je, jak uvádíte "Ještě k tomu to je na dvě směny a majitel ví, že nemám hlídání."

Tedy mi není jasné, zda chcete a jste schopna pracovat (na dvě směny) nebo ne – tedy co vlastně chcete.

Pokud nejste schopna pracovat na 2 směny a jiné vhodné místo pro Vás není, pak můžete skončit pracovní poměr dohodou (třeba k 29. 11. 2008) – výpověď dávat nemusíte, pokud bude zaměstnavatel souhlasit. Samozřejmě odstupné nedostanete.

Pokud by to místo bylo volné od 30. 11. 2008, jak byste řešila práci na 2 směny?

• #48040 Reply

Petra

Dobrý den, moje místo je obsazené a jiné místo na stejné pozici není. Nastoupit do zaměstnání chci 1.12.08.Ostatní volná místa na podobné pozici budou snad od nového roku (staví se nová budova). Jak tuto situaci řešit? Děkuji Petra

• #48041 Reply

Karel Dlouhý

Jak jsem uvedl – nastoupíte do práce – zaměstnavatel je povinen Vám přidělovat práci. Pokud pro Vás práci nemá, tak Vám bude muset poskytnout náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku.

Odpověď na téma: návrat po mateřské dovolené
Informace o uživateli: