Návrat po rodičovské dovolené

Forum Fóra Pracovní právo Pracovní smlouvy a dohody Návrat po rodičovské dovolené

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Oldřich Topka a poslední změna je stará 9 let, 11 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #55186 Reply

  Renata

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jak správně podle zákona postupovat.

  Po skončení rodičovské dovolené se budu vracet na místo které jsem vykonávala, ale do jiného oddělení. Na mou žádost mi bude poskytnuta zkrácena pracovní doba. Jak se vše musí smluvně upravit? Dostanu novou pracovní smlouvu a budu mít zkušební dobu? Nebo postačuje pouze dodatek se změnou. Zkrácený úvazek budu moci změnit ze své vůle kdykoli, nebo s tím bude muset souhlasit zaměstnavatel.

  Synovi budou tři 12.4., tento den připadá na sobotu. Bude tedy pracovní poměr od 12.4. nebo až od 14.4.?

  Děkuji za odpověď.

 • #55188 Reply

  Mgr. Oldřich Topka

  Dobrý den, kratší pracovní dobu ošetříte v dodatku. To, že by jste si však mohla libovolně rozhodovat o tom, kdy a jak si upravíte úvazek, je nemyslitelné. To lze vždy jen po dohodě a se souhlasem zaměstnavatele. Žádná nová smlouva se sepisovat nemusí, pracovní poměr trvá tak, jak byl sjednán. Pokud den nástupu připadne na víkend, tak do práce logicky nastoupíte až první pracovní den po víkendu. Nástup projednejte se zaměstnavatelem předem, ať je s tím srozuměn.

Odpověď na téma: Návrat po rodičovské dovolené
Informace o uživateli: