Nechtějí vrátit peníze

Forum Fóra Obchodní právo Internet Nechtějí vrátit peníze

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Stanislav Kolář a poslední změna je stará 6 let, 8 měsíců.

• Autor

Ondřej Neda

Zakoupil jsem na internetovém obchodě náušnice které nebyly tak pěkné jako na obrázku tudíž jsem je po 2 dnech zaslal zpět prodejci s tím ať mi vrátí peníze. Prodejce mi napsal že mu byly náušnice vráceny poškozené (ohlé úchyty do ucha) a tudíž mi nemůže vrátit peníze ale můžu si vybrat jiné zboží ve stejné hodnotě. Na to jsem nepřistoupil s tím že chci vrátit peníze a prodejce mi tudíž zaslal zpět náušnice které mají ohnuté úchyty(s náušnicemi jsem nijak nemanupuloval ani si je nikdo nezkoušel). Jsou na poště a nevím jestli je mám vyzvednout. Prosím o radu jak mám postupovat, chtěl by jsem zpět peníze. Děkuji

• #50215 Reply

Milan Zeman

Pokud se Vám náušnice nelíbí, nejedná se o rozpor s kupní smlouvou, neboť jste je již dříve viděl na obrázku. Na vrácení peněz tedy nemáte nárok. Protože mají náušnice ohnuté úchyty, máte nárok na výměnu věci nebo její opravu.

• #50216 Reply

Stanislav Kolář

Dobrý den, chci se zeptat jakým způsobem mám postupovat, když mi firma nechce firma vrátit peníze za objednávku, kterou jsem zrušil. Této firmě (www.korunka.cz) jsem zaplatil peníze předem, ale než jim došli peníze, tak zboží nebylo na skladě. Teď stále čekám než mi vrátí peníze zpět. Stále jen ujištují, že peníze byly odeslány na můj účet, již je to ale týden a peníze mi nedošli. Jde o částku vyšší 10.000,- Při komunikaci s mou banku mi tvrdí, že do dvou dní by se peníze připsaly. Když jsem firmu žádal o poskytnutí potvrzení o provedení transakce, nic neposlala. Děkuji za odpovědi.

Odpověď na téma: Nechtějí vrátit peníze
Informace o uživateli: