NEDORUČENÁ POŠTA

Forum Fóra Občanské právo Různé NEDORUČENÁ POŠTA

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Mgr. Lucie Jindrová, advokát a poslední změna je stará 9 let, 6 měsíců.

• Autor

ROSTISLAV KUMALA

¨DOBRÝ DEN,MÁM TAKOVÝ PROBLÉM,BYL JSEM ZA PRACÍ V ANGLII POD JISTOU AG.JEJÍ ZÁSTUPCE NÁM KRÁTCE PO PŘÍJEZDU VYBAVOVAL UČET U BANKY ALE BOHUŽEL TŘI Z NÁS VČETNĚ MNĚ DOSTALI KARTU NA VÝBĚR Z BANKOMATU,JEN V ANGLII,JÁ JSEM ALE BOHUŽEL MUSEL ODJET DOMŮ A UŽ NEMÁM NA TO SE TAM VRÁTIT,PENÍZE MI LEŽÍ NA UČTĚ ,TO PROČ ALE PÍŠU JE PROBLÉM ŽE JSEM DO TÉ VÝŠE ZMÍNĚNÉ BANKY POSLAL JIŽ 4 DOPORUČENÉ DOPISI SE VŠEMI NÁLEŽITOSTMI K PŘEPOSLÁNÍ PENĚZ DO ČESKA ČI KARTY ALE JAK JSEM ZJÍSTIL ŽÁDNÝ Z DOPISŮ TAM NEDOŠEL,TO NENÍ NÁHODA ANI SE MI ŽÁDNÝ NEVRÁTIL ZPĚT,JE MOŽNÉ ŽE DOŠLO K ZANEDBÁNÍ ZE STRANY POŠTY A JESTLI ANO A VŠE TOMU NASVĚDČUJE,MŮŽU PO ČESKÉ POŠTĚ VYMÁHAT FINANČNÍ ČÁSTKU,KTERÁ MI VZNIKLA CO SE NAVÝŠENÍ DLUHU U SPOLEČNOSTÍ KDE SPLÁCÍM UVĚRY,Z TOHO DŮVODU ŽE JSEM BYL SCHOPEN ZAPLATVYDĚLANÝCH V ANGLII ALE VINOU POŠTY MI DODNES NIC NEPŘIŠLO PROTOŽE V TOM MAJÍ ,,CHAOS,,? CELKOVĚ MI Z DŮVODŮ NEZASLÁNÍ DVOU MĚSÍČNÍCH SPLÁTEK VZNIKLO PENÁLE ZA PRODLENÍ

• #33818 Reply

ROSTISLAV KUMALA

mám ještě dotaz,jelikož jsem se dostal do tíživé finanční situace a pomalu přestávám zvládat placení dluhu u uvěrových společností,vydím nejspíše jediné východisko jak dluhy posléze zaplatit z větší části,odjezdem za prací do ciziny,je prosím možné,aby mi byla nařízená exekuce na plat či blokace učtu v cizině?,dluhy chci samozžejmně postupně zplatit ale není řešením odjet do ciziny abych si více pomohl finančně a následně zjístil že mám zablokovaný učet,což mi bohužel v brzké době hrozí jestli to nezačnu řešit vyššími měsíčními příjmy.

¨snad je nějaké řešení

• #33819 Reply

ROSTISLAV KUMALA

dobrý den,

¨mám takový problém,moje mamka si před cca 2 lety vzala dva uvěry ,které činí celkem cca 60 000 kč,jelikož je ale v domově důchodců a po zaplacení služeb a ubytování ji zůstává částka 1200 ta ji ale prý musí být ponechána nebo alespon její podstatná část.mamka prostě přestala platit a neustále ji volají z uvěrových společností a vyhrožují exekucí na důchod,to by ale asi v případě mé mamky neprošlojelikož je invalidní a tudíž ji nemůžou vzít větší část důchodu ze kterého platí pobyt v domově,neustále ji volají týden co týden ale vyhrožují aleprý si už zjístili možnosti mé matky a kdyby věděli že jí můžou dát exekuci ,tak už to přeci dávno udělají a nebudou ji pořád volat týdny co týdny už cca 1 rok s opakovanou otázkou–kdy už něco pošlete ?dávají ji vždy ultimáta do jistého data ale pořád se to táhne ,matka je na tom psichycky špatně má hrůzu z každého telefonátu,přitom ji při sepisování smlouvy uvěru nenabídli pojištění pro tyto případy ,chtěl bych matku uklidnit.

• #33820 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

nevím, jak byste chtěl matku uklidnit. Jednou si úvěry vzala, tak by měla nést následky z nezaplacení.

Naopak, matka může být ráda, že jí zatím jenom volají a nepodávají exekuci.

Copak si opravdu všichni dlužníci myslí, že si vezmou úvěr, nebudou platit a pak se nad nimi věřitelé smilují protože jsou nemocní, mají děti, jsou na mateřské, v důchodu atd. Neberte to osobně, ale mně nad obdobnými dotazy (a je jich opravdu hodně) už zůstává rozum stát.

• #33821 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

vážně si myslíte, že je možná taková náhoda, aby všechny dopisy nedorazily? Určitě je můžete reklamovat a zjistit stav doručení. Sice říkáte, že na cestu tam nemáte prostředky, ale z vlastní zkušenosti vím, že dojet do Londýna tam a zpět autobusem je záležitost 1.000,- Kč (celkem), a po pravdě, min. tolik by Vás stál převod peněz na český bankovní účet.

Na Vašem místě bych tedy neváhala a rozjela se tam. Tady to zbytečně protahujete zjišťováním toho,kde se stala chyba.

Odpověď na téma: NEDORUČENÁ POŠTA
Informace o uživateli: