nemoc z povolání při zrušení pracovního poměru

Forum Fóra Pracovní právo Různé nemoc z povolání při zrušení pracovního poměru

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  MICHAL PRCHLIK a poslední změna je stará 8 let, 5 měsíců.

• Autor

Světlana Macková

Dobrý den,

ráda bych se zeptala,jak to funguje,když má moje tchýně přiznanou nemoc z povolání. Normálně dostává měsíční příspěvěk. Jak by to ale vypadalo, kdyby dostala nebo dala výpověď. Je jesné, že její zdravotní stav se nezlepšil a tak výpověď bude nutná. Rádi bychom věděli, jestli ji bude tento příspěvěk, který pobírá za nemoc z povolání, i po výpovědi vyplácen? případně i po zkončení výpovědní lhůty? Nebo zda se ruší společně s výpovědí? Děkuji za odpověď.

• #38087 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, příspěvek za nemoc z povolání zákoník práce neupravuje, patrně se jedná o dobrovolné příplatky ze strany zaměstnavatele. Po skončení pracovního poměru by jí tato kompenzace již nebyla vyplácena. Ideální by bylo, kdyby se zaměstnavatelem uzavřela dohodu o rozvázání pracovního poměru z důvodu nemoci z povolání, eventuálně kdyby jí zaměstnavatel z tohoto důvodu dal výpověď. Pak by měla nárok na odstupné ve výši 12 průměrných výdělků.

• #38088 Reply

MICHAL PRCHLIK

Dobry den dnes jsem dostal vypoved,ale mam nemoc z povolani.Zamnestnavatel mi nabidl 3 mesicni odstupne.Tak bych chtel vedet naco vsechno mam narok.Dekuji Prchlik

Odpověď na téma: nemoc z povolání při zrušení pracovního poměru
Informace o uživateli: