Není sepsaná smlouva

Forum Fóra Obchodní právo Smlouvy Není sepsaná smlouva

Zvolené téma obsahuje celkem 36 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Hana Štefkova a poslední změna je stará 4 roky, 5 měsíců.

• Autor

Jitka Prokešová

Dobrý den,prosím naléhavě o radu.U truhláře(doporučeného přes známou)jsem si před cca 14dny zadala výrobu kuchyně.U mě doma vše vyměřil a pouze ústně jsme dohodly podrobnosti,poté mi sms sdělil předběžnou cenu a termín.Nastala,ale nepředvídaná situace a sice,že se budu do 14dní stěhovat do nového bytu,který je mj.vybaven novou kuchyní.Okamžitě jsem mu toto sdělila,ale on mi odpověděl,že již nakoupil a nařezal materiál a musím mu to zaplatit ať chci nebo ne! Nemáme nic sepsané ani jsem neplatila žádnou zálohu.Jak mám postupovat?Musím to zaplatit?Děkuji!

• #48932 Reply

Martina Paulusová

Dobrý den,měla bych prosbu.Od Června chci pronajímat byt a chtěla jsem se zeptat,zda by jste mi neporadil ohledně sepsání smlouvy,abych byla chráněna proti neplacení bytu,nebo jeho poničení.Nemám s tímto žádnou zkušenost tak bych byla velmi ráda za Vaší radu.Předem děkuji Paulusová

• #48933 Reply

linda plačková

Dobrý den, před nedávnem mne telefonicky oslovila firma Courlux International SA, s nabídkou spodního prádla pouze za úhradu poštovného s tím, že ho mohu po shlédnutí bez jakýchkoli závazků vrátit.Po nějakém čase jsem balíček obdržela, avšak ne doporučeně, pouze byl celý zmačkaný a napůl strčený v poštovní schránce.Řekla jsem si, že je to zajímavý způsob doručení a balíček jsem raději obratem vrátila i s dopisem, že s firmou již nechci mít nic společného.Nyní cca po 4 měsících jsem obdržela 2 upomínky na zaplacení balíčku, který jsem vrátila, avšak ještě jednoho, který jsem ani nikdy neobdržela.Proto Vás prosím o radu.Vím, že nejsem jediná, kdo má s touto firmou problém, což jsem se dočetla na internetu.Kontaktovat tuto firmu telefonicky nebo e-mailem bohužel nelze.Proto už si s tímto problémem opravdu nevím rady.

Předem děkuji a jsem s pozdravem, Linda Plačková.

• #48934 Reply

Iva Jeníčková

Také jsem byla kontaktována touto společností, zajímá mě jak jste situaci vyřešila.

• #48935 Reply

Jiří Palčík

Dobrý den, také jsem byl kontaktován firmou Courlux vevay jako paní Jeníčková a další předemnou, zajímá mě, jak řešit situaci neustálého posílání balíčků teto firmy se zbožím a slozenkami do poštovní schránky.Děkuji

• #48936 Reply

Jara Jarošová

Dobrý den jsem v podobné situaci jenže já jsem u této společnosti zboží odebírala a byla spokojená.Odjela jsem na dovolenou a v této době(neobvyklé pro dovolenou v přelomu ledna a února)mi měl být zaslán balíček a já ho měla převzít.Tak jsem si řekla dobře NARVALI mi to do schránky ztratilo se to musím to zaplatit.Jenže tato firma už vymahačskou firmu neobeslala že je to zaplacené a OBTĚŽUJÍ MĚ DÁL.Prosím nemáte nějaký kontakt nebo radu jak jste to vyřešila?Děkuji mohla by jste mě prozvonit já vám zavolám zpět. tel.604278597

• #48937 Reply

Jara Jarošová

<Marketa.Cejkova@vevay.cz>

pro všechny nešťastné kteří naletěli jako já toto je email který mi pomohl vyřešit můj problém

• #48938 Reply

Josef Martin

Dobrý den, chci Vám poradit ohledně nevyžádaných balíčků, které tato firma posílá.

Vysvětlím Vám princip podnikání této "firmy". Vzhledem k tomu, že Vám přijde balíček do poštovní schránky, tak firma, která tento balíček poslala nemá žádný doklad o tom, že jste si jej převzali. Též s Vámi nemá žádnou smlouvu, a tudíž s vámi nemůže vést případný soudní spor.

V podstatě je to to samé, jako kdybyste zabalili prázdnou krabici, poslali ji na určitou adresu a za týden byste na tu samou adresu poslali poštovní poukázku s výzvou k zaplacení určité částky. Jak jednoduché!!! Spoustu lidí si řekne,radši to zaplatím, ať nemám problémy. A na toto právě tato firma spoléhá. a věřte, funguje to!! Chování této firmy je velice nekorektní a dá se říct, že balancuje na hraně zákona.

Pokud vám tedy balíček přijde, klidně si ho nechte. Berte to jako dárek. :-) Nemusíte ho posílat zpět, ani na něj jakkoliv reagovat. A hlavně – NIC NEPLAŤTE. NIC VÁM NEHROZÍ!!

• #48939 Reply

Ivana Lišková

Dobry den,

pred dvoma rokmi sme zakupili polnohospodarsky stroj a zlozili platbu.

Ustne bolo zjednane, ze po dodani potrebnej technickej dokumentacie doplatime este 50 000 Kc.

Nebol podpisany ziaden dodatok ku kupnej zmluve.

Predavajuci nejavil zaujem dodat potrebnu dokumentaciu, tak sme boli nuteni obstarat si ju sami.

Dnes, teda po dvoch rokoch sa ozval, ze ma pre nas pripravene papiere a chce pozadovanu ciastku doplatit.

My uz niesme ochotny zaplatit to, berieme to, ze je tato dohoda premlcana.

Zaujimalo by ma, ci mame z pravneho hladiska pravdu.

• #48940 Reply

Josef Martin

Dobrý den,

dohoda o koupi či prodeji platí, i když je to pouze dohoda ústní. Pokud byste se s prodejcem dohodli na přesně stanovené časové lhůtě, do kdy Vám musí zboží předat, bude vše mnohem jednodušší.

Nicméně, pokud prodejce nejeví zájem s vámi po tak dlouhou dobu komunikovat, a to i přes Vaši snahu, máte právo od takovéto smlouvy odstoupit. Tudíž mu nemusíte platit vůbec nic.

• #48941 Reply

Lenka Zimová

Dobrý den, jsem další kdo se hlásí k firmě Courlux. Dnes mi přišel dopis od Intrum Justitia s.r.o.která po mě chce zaplatit pohledávku 630,50 Kč.

Kdysi mi volala slečna z Courluxu a nedala se odbýt až jsem jednou ve schránce našla v balíčku troje pánské ponožky se složenkou na 76,-

Uznávám, že jsem to měla zaplatit, ale ta kvalita se mi nezdála až tak rozdílná od těch vietnamských, tak jsem to pustila z hlavy.Přísahám, že je mám dodnes v tom samém obalu v jakém přišli. Můžou si pro ně kdykoliv přijet.. Od té doby chodily samé složenky a upomínky a dnes ten dopis od vymahačské firmy. Mám celkem obavy co se bude dít dál…

• #48942 Reply

LÍDA

RADA!!!

NIC NEPLATTE, U SOUDU BY STEJNĚ PROHRÁL. dŮKAZNÍ BŘEMENO NESE VŽDY ŽALOBCE…

• #48943 Reply

Vašek

Dobrý den, byl jsem kontakrován paní, která mi nabízela holící strojek jen za cenu poštovného a balného. Chtěl bych se zeptat, když se mi stane co jiným lidem, co mám dělat, musím balík převzít, když byl hovor monitorován? Děkuji za odpověď. Vašek

• #48944 Reply

svetlana glaserova

Před časem oslovila mého syna zástupkyně výše jmenované firmy s nabídkou zaslání zkušebního balíčku se žiletkami ZADARMO. Syn souhlasi. Balík dorazil. Žiletky byly v podstatě šmejd. Syn zavolat podle dohody, že další nechce. Po nějakém čase mu ale přišel další balíček se žiletkami a složenkou na 425 Kč!!! Syn trouba zaplatil a znovu volal, aby další neposílali. Operátorka ho ujistila, že žádný balíček už nepříjde. A taky že nepřišel. Za to přišlo psaní od soukromé Vymahačské firmy Intrum Justitia s požadavkem platby na 685 Kč! Na internetu jsem zjistila, že ovšem Courlux není ani zapsaný v obchodním rejstříku!!!! Jak je tedy možné, že vůbec v ČR podniká???? S podvodníky se v naší zemi roztrh pytel! A zajímavé je, že jejich Jména často končí na LUX (odvozeno ale nikoli od latinského Světlo, ale od Luxovat) Proluxují Vám totiž peněženky, ani nemrknete!Pro boj s podvodníky zakládáme občanské sdružení STOP

http://stop-prolux.webnode.cz/cerna-listina-dalsich-podvodnych-firem

• #48945 Reply

Karel Dlouhý

Domnívám se, že evropský trh je liberalizovaný, tzn. v ČR mohou podnikat i zahraniční firmy – čili v tom problém není.

• #48946 Reply

Martina Čechová

Mě se stalo totéž.Volala slečna,neodbytná až hrůza,tak jsem nakonec souhlasila..Včera přišla obálka se strojkem a složenkou na 79Kč.Vtipné je,že slečna mě ke koupi opravdu přemluvila a já teď strojek stejně nemám jak využít,takže bude ležet doma :-) Co mi ale vůbec nepřipadá vtipné je,že z Vašich příspěvků si teď začínám dělat obavy,co se bude dít dále a jak se popřípadě bránit…

• #48947 Reply

Tomaš Hrabal

Mě se stalo totéž.Volala slečna,neodbytná až hrůza,tak jsem nakonec souhlasila..Včera přišla obálka se strojkem a složenkou na 79Kč.Vtipné je,že slečna mě ke koupi opravdu přemluvila a já teď strojek stejně nemám jak využít,takže bude ležet doma :-) Co mi ale vůbec nepřipadá vtipné je,že z Vašich příspěvků si teď začínám dělat obavy,co se bude dít dále a jak se popřípadě bránit…

• #48948 Reply

Lukáš Beránek

Dobrý den

chci se zeptat jak mnoho lidí předemnou jak postupovat s firmou Corlux a jejich podvodným jednáním.Také mi přišla upomínka od vymahačské firmy na 460Kč,ale je mi záhadou jak mi mohlo něco přijít,když již delší dobu nebydlím na území ČR.Platbu jsem raději uhradil a kontaktoval vymahačskou firmu,kde p.Klikar,který vše vyřizuje byl hodně nepříjemný a je zázrak se mu vůbec dovolat,také po upozornění,že vím o jejich jednání z internetu mi rozzuřený zavěsil.Prý stačí když někdo cizí souhlasí se zasláním balíčku na mé jméno i adresu.Jak mám nyní postupovat prosím?Také mi je záhadou kde vezmou číslo přímo na mě a moc dobře vědí na koho je toto číslo registrováno!

• #48949 Reply

Lukáš Beránek

mohl bych se zeptat jak vše dopadlo,já kontaktoval vymahačskou firmu a pán,který vše vyřizuje mi pokládal otázky,že jsem ho usměrnil a on mi po sléze zavěsil telefon,jak mám teď postupovat?Děkuji

• #48950 Reply

Robin Hood

Dobrý den.

Mému bratrovi se stalo před časem totéž. Budu se to snažit nějak řešit. Mohu se zeptat, pokud si pamatu-

jete , jak probíhal hovor s operátorkou? Zda Vás upo-zornila, že budete muset platit poštovné a zda také informovala, že tímto souhlasíte s jejich obchodními podmínkami + že Vám budou posílat v dohodnutých intervalech další zboží ( a sdělila cenu) ???????

Jak jsem totiž pochopil od bratra, pouze ho telefonicky kontaktovala operátorka, která mu sdělila, že mu ZDARMA zašlou na vyzkoušení žiletky na holení…..Toť vše…Nic o placení poštovného , ani nic o dalším zasílání….Po čase se ozvala vymahačská firma, které zaplatil cca 500Kč neboť se bál exekuce…a nyní mu došel nový balíček žiletek…!!!! Prosím KOHOKOLI o odpověď sem nebo na mail bearforest@centrum.cz. Pokud naleznu právně schůdné

řešení, sdělím ho všem na této diskuzi. Děkuji.

• #48951 Reply

petr mucka

dobry den a co když je mi 14let a pres telefon sem to odsouhlasil i když sem toho litoval.? co mám dělat až mi přijde balíček? prosím pomozte DĚKUJI

• #48952 Reply

Michal Klusák

Nevím co tu řešíte za problém, ale jak se tak dívám tak tu máte všichni jeden společnej problém. To, že se necháte nalákat na věci skoro zadarmo a pak nezaplatíte ani tu základní složenku. Já osobně nemám jedinej problém s touto firmou. Složenky za zboží které chci platím včas a pokud o zboží nemám již zájem odhlásím si odběr na webu http://www.underwearbycourlux.com kde po přihlášení můžete ovládat svůj účet u této firmy. V podstatě to funguje jako všechny běžně dostupné online shopy.

• #48953 Reply

Renata Jelínek

Dobrý den… Všem postiženým touto společností musím říct, že jsem tam pracovala jako ta milá telefonni operátorka….. Sama jsem si strojek a podobné produkty nechala zaslat…. Jen chci říct, že Vám nikdo nedokáže, že uskutečněný hovor může s operátorkou provést kdokoliv a nadiktovat rovněž iniciály jakékoliv…. NIKDO upozornuji NIKDO vám nemůže dokázat, že to byl právě Váš hlas, či Vaše objednávka, takže není strachu… Tato firma Vám sice pošle spoustu výhružných dopisů o nezaplacení atd… Ale to je tak vše co může…. Jinak nejlepší rada pro Vás nachytané je ta, že napíšete na uvedený mail, že jste nic neobdrželi a nebo jste s operátorkou vůbec nehovořili, napsat vše do mailu- své jméno, adresu, popř. jestli Vám přišel dopis o přijetí strojku atd, tak tam bude zákaznické číslo…. to vše poslat na mail třeba se slovy, že nic platit nebudete- chce to napsat důrazněji. ten mail je- cz@courlux.com je to písemně, tak máte důkaz!!

• #48954 Reply

Renata Jelínek

Dobrý den… Všem postiženým touto společností musím říct, že jsem tam pracovala jako ta milá telefonni operátorka….. Sama jsem si strojek a podobné produkty nechala zaslat…. Jen chci říct, že Vám nikdo nedokáže, že uskutečněný hovor může s operátorkou provést kdokoliv a nadiktovat rovněž iniciály jakékoliv…. NIKDO upozornuji NIKDO vám nemůže dokázat, že to byl právě Váš hlas, či Vaše objednávka, takže není strachu… Tato firma Vám sice pošle spoustu výhružných dopisů o nezaplacení atd… Ale to je tak vše co může…. Jinak nejlepší rada pro Vás nachytané je ta, že napíšete na uvedený mail, že jste nic neobdrželi a nebo jste s operátorkou vůbec nehovořili, napsat vše do mailu- své jméno, adresu, popř. jestli Vám přišel dopis o přijetí strojku atd, tak tam bude zákaznické číslo…. to vše poslat na mail třeba se slovy, že nic platit nebudete- chce to napsat důrazněji. ten mail je- cz@courlux.com je to písemně, tak máte důkaz!!

• #48955 Reply

Renata Jelínek

• #48956 Reply

barka

mám problém. Dnes mi volali z jednoho pražského čísla, zvedla jsem to a nějaká milá paní mi nabídla jakýsi náhrdelník… Nechtěla jsem to, ale byla neodbytná, s tím, že mi během 14. dnů přijde nejprve dopis, kde budou obchodní podmínky, a také mé klientské číslo, a pokud nebudu náhrdelník chtít, do 8 dnů mohu vše zrušit na telefonu, nebo po e – mailu. Pokud tak neučiním, přijde mi do 8 týdnů od firmy courlux ten náhrdelník, a já zaplatím 89 korun za poštovné. Neumím říct ne, tak jsem to vzala, ale teď mám děsnou hrůzu z toho, že mi nejspíš nikdo dopis nepošle, a kdyby ano, tak telefon bude nefunkční, nebo email neexistující,neůjde mi to odhlásit, a já budu muset platit. Jsem na rodičovské, a doma se teď z toho hroutím. Co mám, prosím, dělat??? Ta paní mi tvrdila, že je hovor monitorován a uložen, je to pravda??? Mám děsnou hrůzu z toho, že mi přijde pak exekuce atd…

• #48957 Reply

Filip Tušjak

To je divný.Vsichni tady pisou at nikomu nevolame a nepiseme emaily a vy pisete at napiseme na tento mail.Kdo to je?Nejaka pravnicka nebo kdo?Odpovezte prosim.

• #48958 Reply

barka

Kontaktovala jsem tento email, a bylo mi z jiného odepsáno, že tato paní je již delší dobu na MD, a tudíž že se mám obátit na ni. Právnička to asi nebude…

• #48959 Reply

Dagmar Vítová

IČO této firmy je 62417916

a dle OR jsou na ní kontaktní údaje zde: http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/index?sysinf.@typ=or&sysinf.@strana=searchResults&hledani.@typ=subjekt&hledani.podminka.subjekt=&hledani.podminka.ico=62417916&hledani.podminka.obec=&hledani.podminka.spisZnacka.oddil=&hledani.podminka.spisZnacka.vlozka=&hledani.podminka.spisZnacka.soud=0&hledani.format.pocet_polozek=50&hledani.format.trideni=netridit&hledani.format.typHledani=x*&hledani.format.obchodniJmeno=platne&hledani.podminka.pravniForma=-1&hledani.podminka.ulice=

• #48960 Reply

Petr

Dobrý den, pro všechny co mají problém s firmou Courlux International SA – FLEXIFRONT – VEVAY Czech Republic, spol. s r.o nebo Formica Group, s. r. o. mám následující. Na vrcholu tohoto uskupení je Courlux International SA. Pro ni dělá firma VEVAY Czech Republic, spol. s r.o (Jednatel: Tomáš Kouřil) a to tím způsobem, že si najala "call firmu FORMICA". Ta vás oslovuje s nabídkou. Pro případ, že budete chtít odstoupit od smlouvy (pozor je uzavřená již telefonním hovorem) zvolte písemnou formu. Nebo požádejte telefonicky na čísle 283 933 972 – VEVAY s.r.o. o vymazání vašich kontaktních údajů z databáze. Dále můžete kontaktovat firmu Formica Group, s. r. o.(firma obstarávající telefonní kontakt) tel. 226 538 513 nebo 724 567 160.

• #48961 Reply

Zákaznický servis v ČR

Vážení,

k uvedenému příspěvku bychom rádi sdělili následující vysvětlení a upřesnění. Švýcarská zásilková firma Courlux International SA má v České republice a v jiných zemích EU desetitisíce spokojených zákazníků. Pro tuto firmu poskytuje v České republice smluvní zákaznický servis společnost Vevay Czech Republic s. r.o., a společnost Lion Teleservices CZ,a.s. Sjednávání nových objednávek zajišťují externí telemarketingové společnosti(Formica, Atento),na základě smlouvy s firmou Courlux International SA. V případě,že si zákazník rozmyslí svou objednávku a požaduje její stornování, vymazání svých osobních údajů z databáze firmy Courlux, nebo s jakýmkoliv jiným požadavkem, je třeba se obrátit na zákaznický servis v ČR,a to telefonicky, na čísle: 283080805,v prac. dnech od 7.30 do 18.00 hod., nebo emailem, na adrese:cz@courlux.com, případně písemně na adrese: V.C.R., P.O.Box č.54, 225 54 Praha 025. Operátoři zákaznického servisu jsou připraveni vyjít vstříc všem požadavkům zákazníků.

• #48962 Reply

Žaneta Kučková

Dobrý den je to tak dva měsíce co mi volala operátorka od této firmy.Nabízela mi náhrdelník stříbrný.Dopis mi došel ale balíček nikde.Švagra kontaktovaly taky ohledně strojku na holení.To bylo asi měsíc po tom co konaktovaly mě.A jemu došel dnes.Já nevím teda co si mám o této firmě myslet tak snad když už teda sháním klienty tak se podle toho snažím chovat.Nevím podle těch příspěvků co sem si tu četla nevím no co mám čekat.

• #48963 Reply

jiri jelinek

Poslal jsem Vám email s veškerými informacemi.

Podvodná společnost

• #48964 Reply

jiri jelinek

Dobrý den,

téže jsem si strojek objednal.

Četl jsem příspěvky. Pokusím se Vám odpovědět na Vaše dotazy.

ZA 1.) pamatuju si rozhovor s tel. operátorkou. Jasně řečeno že se k ničemu nezavazuji, zcela zdarma.

Kdykoliv zrušit další zasílání. Ja to udelal ihned po prijeti zdarma prvního balíčku. (dukaz mam v emailu)

Dále si myslím že hovor maji nedohledatelny. A kdyby ano souhlasil bych a souhlasim s jeho zveřejnením. Byl by to dukaz proti teto společnosti a jejimu podvodnemu jednaní.

2.) přesto dali nejakou častku teže 460Kč nejake vymahačske agentuře- teže pravdopodobne polovičate podvodné ( s pani si píšu vyhrožuje soudem) z čehož v tomto připade nemam obavy :-)

3.) nejsem si zcela jist zda v českem pravu se uzavíra jakokliv objednavka či smlouva telefonem., myslim al eže to asi neni podstatne.

4.) zajimavy odkaz : http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/109750-prisel-vam-neobjednany-holici-strojek-rozhodne-ho-neplatte/

• #48965 Reply

jiri jelinek

Dobrý den,

téže jsem si strojek objednal.

Četl jsem příspěvky. Pokusím se Vám odpovědět na Vaše dotazy.

ZA 1.) pamatuju si rozhovor s tel. operátorkou. Jasně řečeno že se k ničemu nezavazuji, zcela zdarma.

Kdykoliv zrušit další zasílání. Ja to udelal ihned po prijeti zdarma prvního balíčku. (dukaz mam v emailu)

Dále si myslím že hovor maji nedohledatelny. A kdyby ano souhlasil bych a souhlasim s jeho zveřejnením. Byl by to dukaz proti teto společnosti a jejimu podvodnemu jednaní.

2.) přesto dali nejakou častku teže 460Kč nejake vymahačske agentuře- teže pravdopodobne polovičate podvodné ( s pani si píšu vyhrožuje soudem) z čehož v tomto připade nemam obavy :-)

3.) nejsem si zcela jist zda v českem pravu se uzavíra jakokliv objednavka či smlouva telefonem., myslim al eže to asi neni podstatne.

4.) zajimavy odkaz : http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/109750-prisel-vam-neobjednany-holici-strojek-rozhodne-ho-neplatte/

• #48966 Reply

Lucie Navrátilová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli stačí toto jako storno objednávky? Hovol proběhl ani ne půl hodiny předím, než jsem tento mail poslala na Vámi doporučenou adresu.

"Dobrý den,

dnes jsem byla kontaktována Vaší operátorkou, se kterou jsem se domluvila ohledně odeslání kosmetického balíčku pouze za cenu poštovného. Já však mám raději informace předem černé na bílém a než jsem zaregistrovala oč vlastně pořádně jde, operátorka mi už pokládala telefon. Ráda budu s Vaší firmou spolupracovat, s tím, že si dohledám sama informace a popřípadě si doobjednám sama. I když jsem byla operátorkou informována, že nejde o žádný závazek, i tak bych ráda stornovala svou objednávku, která proběhla 15.4. zhruba 16:30. Zbytečně mi prosím balíček ani jiné zásilky neposílejte, neb na ně nebudu reagovat.

Předem děkuji za vstřícnost.

S pozdravem, Lucie Navrátilová"

• #48967 Reply

Hana Štefkova

Dobrý den,také jsem dostala dopis od vymáhací agentury a mám společnosti Courlux zaplatit 834kč. Nevím ale zač.Nikdy jsem si nic neobjednala a nikdo mě ani telefonicky nekontaktoval. Netuším co s tím mám dělat.Máte někdo tuto zkušenost? Díky za odpověď.

Odpověď na téma: Není sepsaná smlouva
Informace o uživateli: