neoprávněné užívání nemovitosti cizí osobou

Forum Fóra Občanské právo Různé neoprávněné užívání nemovitosti cizí osobou

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Marie Vacková a poslední změna je stará 5 let, 3 měsíce.

• Autor

Vladka Obdrzalkova

Jsem majitelkou nemovitosti, rodiče v této nemovitosti mají zřízeno věcné břemeno užívání vyčleněných místností. Bez mého souhlasu a proti mé vůli v těchto ubytovávají cizí osobu. Tato osoba se nedávno dopustila vloupání do mého domu, toto řeší Policie ČR. Rodiče jsem písemně upozornila, že si nepřeji, aby tato osoba užívala můj dům. Bez výsledku. Prosím o radu, jak mám postupovat, abych zamezila neoprávněnému užívání mé nemovitosti cizí osobou, která navíc ničí můj majetek? Jaká jsou práva má jako majitelky a práva rodičů jako uživatelů?

• #33908 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

pokud by se jednalo např. o jejich potomka či jiného příbuzného v řadě přímé, jednalo by se o řádné užívání v souladu s věcným břemenem. Pokud však umožní užívání cizí osobou, pak jde o rozšiřování věcného břemene, které není přípustné. Sdělte rodičům, že jednají protiprávně a pokud nezasáhnou oni, budete se Vy bránit u soudu se svým nárokem.

• #33909 Reply

Marie Vacková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu otázka ohledně podnikání. Jsem v pronajatém bytě, kde si jeden z předchozích nájemníků zřídit na tuto adresu svou firmu avšak bez povolení majitelů. Nyní dochází k situaci, že na osobu, která si živnost zřídila je uvalena exekuce a může dojít k tomu, že bude exekuce uvalena i na jeho firmu, která je zřízena na mnou pronajatou nemovitost. Chci se zeptat, zda se mohu v tomto ohledu já, nebo majitelé nemovitosti nějak bránit případné exekuci, nebo nějak docílit toho, aby živnost byla ukončena na adrese, kde nikdy nebyla povolena? Děkuji za zodpovězení dotazu. Hezký den

Odpověď na téma: neoprávněné užívání nemovitosti cizí osobou
Informace o uživateli: