neprodloužení smlouvy u Prolux

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti neprodloužení smlouvy u Prolux

Zvolené téma obsahuje celkem 61 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Eva Skýpalová a poslední změna je stará 5 let, 3 měsíce.

• Autor

Vladimír Zvara

Dobrý den potřeboval bych pomoct, dne 14.O6.2006 jsem uzavřel s jednatelem společnosti Prolux, smlouvu o zprostředkování prodeje mého bytu, cena dle smlouvy byla stanovena na 1.200 000 Kč. Asi během měsíce mě jednatel společnosti se kterým sem uzavíral smlouvu navštívil 3krát se zájemci o můj byt, avšak těmto zájemcům můj byt nevyhovoval a nekoupily ho, další měsíc jsem oznámil jednateli této společnosti své nové tel. číslo, pro možné kontaktování, od té doby se mě nikdo ze společnosti Prolux neozval a nijak mě nekontaktoval, během prvního půl roku jsem už v internetové nabídce nenašel můj byt k prodeji, nyní asi před měsícem jsem našel novou nabídku mého bytu k prodeji ale zhruba o 150 tis.levněji než je uvedeno ve smlouvě,opět jsem kontaktoval společnost Prolux, že žádám o další neprodloužení smlouvy dle článku ,smlouvy, a moji nespokojenost s jejich společností,tuto žádost jsem jim odeslal doporučeně poštou dle podmínek smlouvy, po odeslání této žádosti mě kontaktovali že najednou m

• #63637 Reply

Vladimír Zvara

mají kupce za částku, která je dle smlouvy, problém je v tom že mě najednou kontaktují po odeslání mé žádosti o neprodloužení, a že jsem je zároveň informoval že odjíždím na 7 měsíců mimo ČR za pracovními účeli, o tomto jsem je informoval telefonicky i písemně, ještě v den odletu mě společnost obtěžovala osobní návštěvou kvůli podpisu kupní smlouvy, a že má dlouhodobá nepřítomnost nevadí, že mě vystěhují samy i za mé nepřítomnosti a pak mě dojdou peníze na účet.moje smlouva se společností končí 14.06.2008, jsem už 14 dní v zahraničí v Afganistánu, a mám tu omezené spojení, ale i přesto se podařilo mému bratrovi odeslat mě elektronicky dopis od nejmenované paní advokátky, že mám týden na to abych kontaktoval společnost Prolux ohledně podepsání kupní smlouvy jinak budu platit společnosti pokutu za nedodržení podmínek a děláto zhruba 76 tisíc. Poradí někdo co mám udělat, když jsem dle smlouvy dal žádost o další neprodloužení, informoval jsem společnost o mém dlouhodobém pobytu mimo ČR

• #63638 Reply

Vladimír Zvara

, kdo poradí co mám udělat když takle se nou tato společnost jedná a jak se mohu bránit,pokud má smlouva bude i přes moji písemnou žádost prodloužena, nebo budu muset hradit nějakou sankční pokutu, když jsem rozhodlej dále s nimy smlouvu neprodloužit, o kupci mě informovali 3dny před mojim odletem, kupec nebyl na obhlídce mého bytu a ani jsem se s ním osobně nesetkal, ale společnost je strašně rozhořčena že najednou mají kupce a já z důvodu pobytu v zahraničí jsem jim i v den odletu smlouvu nepodepsal.

děkuji za vaše rady…

Vladimír Zvara

zvarav@seznam.cz

• #63639 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, jistě jste si všiml, že při vkládání dotazů, je nastaven limit znaků, což má samozřejmě svůj účel. Na serveru jsou vloženy tisíce dotazů a každý tazatel chce odpověď na dotaz. Čtení takovýhle románů zdržuje ostatní čtenáře i redakci při jejich zodpovídání. Takže se s problémem takového rozsahu obraťte rovnou na komerční právní služby.

• #63640 Reply

Vladimír Zvara

Dobrý den, omlouvám se příště se to nestane, jen bych potřeboval tady poradit, nemám se jak spojit s konmerční právní službou, jsem do září pracovně na území afganistánu, pokud to lze udělat i formou internetu, tak někoho doporučte nebo poraďte, děkuji.

• #63641 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, řada RK klientům předkládá velmi nevýhodné smlouvy s tím, že jim samotným při neplnění povinností žádné sankce nehrozí, zatímco klient je vystaven možnosti značných smluvních pokut za různá porušení. Vaše účast na misi v Afghanistánu celou věc značně komplikuje, tudíž Vám navrhuji v tomto případu zplnomocnit někoho z Vašich blízkých (např. bratra), aby celou věc za Vás řešil u advokáta. Protistrana sama již na Vás "vyrukovala" s advokátkou a proto je třeba zvolit obranu na stejné úrovni a zjistit u advokáta, jestli zde není možnost bránit se proti nesolidnímu jednání přímo u soudu. K tomu bude právník potřebovat veškerou smluvní dokumentaci s RK. Jelikož neznám znění těchto smluv, nemohu zcela určitě potvrdit, že RK na uvedené sankce proti Vám skutečně nemá nárok ani že se Vám podaří se jim úspěšně ubránit.

• #63642 Reply

Vladimír Zvara

Vážený pane Topka,

byl bych moc rád kdyby jste mě v této věci byl ochoten pomoct, zprostředkovatelskou smlouvu s realitkou prolux Vám mohu zaslat emailem.

Děkuji. Vladimír Zvara

e-mail:zvarav@seznam.cz

• #63643 Reply

Vlastislav Lizna

moc se omlouvám,ale chtěl bych zrušit Vaši pomoc,nebot pro obycejne lidi stejně spravedlnost neexistuje a každý jenom toho zneužívá a co nám provedl prolux colsulting to se nedá nazvat jinak než hyenismus předem děkuji za zrušení

• #63644 Reply

Petr šimon

Všem obětem i případným zájemcům – mrkněte na stránky "proluxovat.kvalitne.cz", kde začaly být zveřejňovány rady, jak s Proluxem bojovat.

• #63645 Reply

Paní B****á

Dobrý den

Měla bych dotaz týkajcí se doporučeného dopisu pro RK prolux. Jelikož mi vyprší 12-ti měsíční trvání a dále ji nechci prodloužit, měl by být dopis pro prolux nějak právně (notářsky) ověřený, aby jej brali vážně?

Pořípadě, aby sloužil jako právně ověřený důkaz, že smlouva byla řádně ukončena?

Děkuji za odpověď, hezký den.

• #63646 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

dopis být ověřený nemusí – napište jej ale řádně, uveďte své iciniály, číslo smlouvy, a přesně co tím dopisem máte na mysli. Pak jej zašlete např. doporučeně s dodejkou – abyste měla doklad o převzetí.

• #63647 Reply

Paní B****á

Věc: Neprodloužení Zprostředkovatelské smlouvy k prodeji nemovitosti.

Tímto dopisem trvám na neprodloužení zporstředkovatelské smlouvy,která byla uzavřena dne 12.09 2007 a její platnost tedy skončí ke dni 12.09 2008 po uplynutí 12 – ti měsiční Vámi stanovené lhůty. Jedná se o zakázku: ****** (Prodej pozemků parcelní číslo 1**9 a 1**0

v katastrálním uzemí Ostrava, Ve vlastnicví paní B*****é V*** bytem ****** 5 Ostrava.

S pozdravem ………………………

V Ostravě dne 17.6 2008.

• #63648 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, ano, to je dostatečně jasné.

• #63649 Reply

Hana Mašková

Bohužel, také jsem naletěla této realitní splečnosti a uvěřila jejich podmínkám a také nedostatečně jsem si předčetla smlouvu. Mám z toho deprese a nevím jak dál. V době podpisu smlouvu jsem nebyla (a dosud nejsem)majitelkou nemovitosti, majiteli byli rodiče, kteří v průběhu 9 měsíců zemřeli a v současné době probíhá dědické řízení. Jediným dědicem jsem já. Prosím o sdělení, zda tato smlouva je platná, když jsem ji podepisovala já aniž bych byla majitelkou domu. Děkuji

• #63650 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, vlastnictví k nemovitosti se při dědění nabývá ke dni smrti zůstavitele, do KN se po dědickém řízení provede pouze záznam. Takže není důvod, aby byla smlouva neplatná. Podle zákona jste vlastníkem, byť ještě nezapsaným v KN.

• #63651 Reply

karel dv

Také jsem ten podvedený proluxem-ch\stám se přidat se k insolvenčnímu řízení-na Prlux je totiž podán konkurs-přidejte se i vy-at nejsem sám.Karel

• #63652 Reply

Lenka M.

podpis smlouvy je kamarádky…nic nepodepsala jako,že jsem to já majitelka bytu.

• #63653 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, taková smlouva není platná, protože nebyla podepsána tím, kdo je oprávněn s bytem disponovat ani osobou, která by k tomu byla zplnomocněná. Mohou vyhrožovat jak chtějí, ale jsou to oni, kdo postupují nesprávně a žalobou by jste se mohla bránit Vy a ne oni.

Ovšem dohoda zrovna s touto RK není snadná. Negativní zkušenosti s tím má již pěkná řádka lidí.

• #63654 Reply

Zdeněk Kameš

Karle,

rád se přidám dnes jsem dostal už dopis od rozhodce dal jsem to právníkovi rozhodně to tak nenechám.jinak stránky proluxuj uz nechal prolux právně a legálně zrušit prý špiní dobré jméno firmy ha,ha

zdeněk -cendabenda@centrum.cz

• #63655 Reply

Veronika Hřibová

Dobrý den.Manžel podepsal smlouvu s Proluxem, i když jsem majitelkou pouze já, manžel ne. Je možné tudíž nějak smlouvu zneplatnit aniž bychom museli platit penále?

• #63656 Reply

pavel

Dobrý den, chtěl bych se zaptat jestli je možné "vyhnout" se placení sankce za předčasné ukončení zprostředkovatelské smlouvy firmě Prolux. Cca před rokem jsem s nimi smlouvu uzavíral a doposud jsem ji nevypověděl. Pokud to udělám požadují po mě 60tis. Já bohužel jejich smlouvu již v ruce nemám (bohužel se ztratila) a tak nevím jestli je vypovědění nebo neprodloužení smlouvy po jejím ukončení taky pokutováno.

Děkuji za odpověď.

• #63657 Reply

Tomáš Orság

Dobrý den, jsem opět další kapka v moři, která naletěla Proluxu. Dům není prodaný a údajně jsem podepsal exkusivní smlouvu. Ikdyž jsem byl telefonicky ujištěn, že nejedná o ex.smlouvu. Je tato smlouva platná, když je na dům zástavní právo ( vzal jsem si na něj hypotéku ). Velice Vás žádám o radu a předem děkuji.

• #63658 Reply

Dobrý den,

je nepodstatné, co Vám kdo řekne do telefonu, ale záleží na tom, co je obsaženo ve smlouvě.

Existence zástavního práva nemůže způsobit neplatnost takové smlouvy – dům může být samozřejmě prodán i s tímto závazkem.

• #63659 Reply

Dobrý den,

neprodloužení smlouvy by být pokutováno nemělo – je ale třeba jim včas písemně oznámit, že smlouva nebude prodlužována. Výpověď zřejmě pokutována bude – to si ale musíte zjistit ze smlouvy. Jestliže jste ji ztratil, vyžádejte si u nich kopii.

• #63660 Reply

pavel

Dobrý den, o smlouvu jsem samozřejmě NĚKOLIKRÁT požádal. Mám na ni právní nárok? Nevím jestli mi byla vůbec předána, ale to není podstatné. Děkuji za odpověď.

• #63661 Reply

zdeněk grygařík

dobrý den, rád se taky přidám proti proluxu. dostal jsem dopis od rozhodčího soudu, mám se sejít s právníkem, nevím co dělat.

• #63662 Reply

Soňa Moraviková

SOS, vyhrál někdo spor s PROLUXEM ?

• #63663 Reply

Hanka

Dne 13.12.2008 v 11h se koná setkání poškozených – Václavské nám.819 – před sílem firmy – svoji účast potvrďte na email – antilux@seznam.cz – dejte vědět všem….

• #63664 Reply

Hanka

Dne 13.12.2008 v 11h se koná setkání poškozených – Václavské nám.819 – před sídlem firmy – svoji účast potvrďte ne email – antilux@seznam.cz – dejte vědět všem……….

• #63665 Reply

Stanislava Cvečková

Je zprostředkovatelská smlouva platná, pokud ji podepsal pouze jeden ze spoluvlastníků nemovitosti?

• #63666 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Je, nejde o žádnou dispozici s nemovitostí, ale pouze o zajištění zájemce. Ovšem při realizaci prodeje mohou nastat mezi spoluvlastníky potíže.

• #63667 Reply

Milan Demeter

Dobrý den, společnost Prolux Consulting s.r.o. po nás požaduje provizi za neprodaný byt. Zjistili na KN, že jsme prodali byt, ale na ten jsme s nimi smlouvu neměli. Bohužel to bylo ve stejném domě.I když byl dodán u rozhodčího soudu materiál, že se nejedná o byt, za který chtějí provizi, vypadá to, že se svým požadavkem možná uspějí. Zřejmě mají u rozhodčího soudu své lidi, je možné se z toho nějak dostat ? Přece není normální, abychom prohráli soud, když jsem dodal materiál dokazující, že se jednalo o jinou nemovitost. Nemovitost na kterou měli podepsanou smlouvu není dodnes prodána a nemáme s nimi už žádnou smlouvu, protože jsme smlouvu včas vypověděli.Odvolání se prý není jednoduché. Uvažuji o zapojení médií, ale je to nejistý výsledek. Co mám dělat v případě, že rozhodčí soud nařídí vyplatit jim provizi za službu, kterou neprovedli? Navíc zmiňovaný byt vlastnila manželka s nezletilou nevlastní dcerou a smlouvu podepsala pouze manželka. Byla takováto smlouva vůbec platná ? Děkuji

• #63668 Reply

martin

Dobrý den,

dnes mě navštívila agentka Proluxu,velice neprofesionální přístup,na schůzku dorazila o hodinu později, lokalitu neznala, vyžadovala podpis smlouvy, nic jsem nepodepsal,pouze jsem ji dal k ověření občanský průkaz, z kterého si opsala mé údaje, prý jestli jsem vlastníkem nemovitosti, poté jsem absolvoval rozhovor na mobilu s manažerem,když jsem odmítl podepsat, řekl mi, že cena je dobrá, ale že později budu muset podepsat smlouvu, až budou mít klienta, ted mám strach, aby nějakým způsobem nezfalšovali můj podpis, když mají mé osobní údaje. Ihned po návštěvě jejich makléřky, jsem kontaktoval Prolux,na info lince jsem jim oznámil, že nemovitost je již prodána a že si nepřeji její prezentaci na webu a že jsem nic nepodepsal. Děkuji za informaci Martin

• #63669 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, do 3 měsíců od rozhodčího nálezu lze podat k soudu návrh na jeho zrušení. Je zde však předem daný okruh důvodů, pro které to soud může učinit (§31 zák.č. 216/1994 Sb.,. o rozhodčím řízení). Takže jistá naděje tu je, byť by bylo vhodné to řešit s právníkem.

Pokud jde o kupní smlouvu, tak ta se jeví jako neplatná, protože je-li (spolu)vlastníkem nezletilá osoba, musí být prodej za nezletilého schválen opatrovnickým soudem, pouhé rozhodnutí rodiče nestačí. Není-li tomu tak, je právní úkon neplatný. Takže to vypadá, že v celé věci máte ještě další problém.

• #63670 Reply

Mgr. Oldřich Topka

Dobrý den, občanský průkaz jste jí do ruky dávat neměl, ale pokud jste nic nepodepsal, pak jste se vůči RK k ničemu nezavázal. Ovšem zprostředkovatelská smlouva nemusí být písemná (ač je samozřejmě vhodné ji písmeně mít). V krajním případě by tak mohli tvrdit, že jste s nimi smlouvu uzavřel, byť jen ústně. Jestli by skutečně mělo dojít až ke zfalšování dopisu a nějaké nároky by přeci jen hodlali uplatňovat, nezbývalo by než se bránit právní cestou. U této mediálně "proslavené" realitky by se nedalo divit ničemu.

• #63671 Reply

Petra V.

V roce 2007 jsme s manželem uzavřeli smlouvu s Proluxem. Nyní po nás společnost požaduje provizi, ačkoliv se nijak nepřičinila. Nejednalo se ale o prodej nemovitosti, jejíž jsme byli vlastníky. Pouze jsme postupovali nájemní smlouvu, majitelem nemovitosti bylo město. Je tato smlouva platná? Mají na provizi nárok? Děkuji za odpověď

• #63672 Reply

Miroslava Suchá

Před 2 lety z vážných rodinných důvodů jsme museli s manželem rychle prodat rodinný dům (oba bez práce a vážně onemocněla dcera – neschopni platit hypotéku), uzavřeli jsme 1 smlouvu výhradní s jinou společností, a nevýhradní s Proluxem což jsme si mysleli, jenže prolux nám dal podepsat výhrsdní smlouvu, 1 provizi jsme zaplatili, a proluxu vzhledem k tomu že pro prodej nic neudělala a smlouva byla nevýhradní tak jsme nic neplatili, nyní nás nikdo nekontaktoval na nové adrese a po 2 letech manželovi obstavili bez jakékoli výzvy a sdělení podnikatelký účet, tím nám znemožnili pžístup k financím,exekutor se s námi baví jen zaplatte a hotovo, navíc nemáme žádné podklady jak k částce ndospěli, je to 2x více než by mela dělat provize, manžel je nyní bez práce a já s dcerou na péči o osobu blízkou, jednání této společnosti se nám nelíbí a míníme to řešit a dát vědět veřejnosti, z naší strany je ochota jednat a domluvit, co nyní máme podniknout. Děkuji

• #63673 Reply

Karel Dlouhý

Dobrý den,

o praktikách této společnosti je zde níže plno dotazů a odpovědí, povobně i na internetu,

např.

http://dhavlik.blog.cz/0902/podivne-praktiky-realitni-kancelare-prolux

http://www.spotrebitele.info/vase-prava/zkusenosti/prolux-consulting-int-sro_41583_0.html

http://www.mesec.cz/clanky/chcete-prodat-byt-sam-nebo-s-realitni-kancelari/nazory/47728/

atd.

Tedy jediná rada obrátit se na advokáta.

• #63674 Reply

Lenka M.

Dobrý den, i když smlouva od Proluxu je v mém případě neplatná(viz. dotaz níže)a dopis tato RK s žádostí o nevkládání inzerce dostala doporučeně do týdne od podpisu smlouvy (a o telefonním hovoru s upozorněním na vzniklou situaci,který proběhl hned do hodiny od podpisu smlouvy ani nemluvím)..proběhlo i pár mailů s majitelem této RK.. tak nemovitost je bohužel avízovaná pořád a stupidní sms o prohlídkách mi chodí stále. A já nemohu nic vypovědět, když je to neplatné,tak jsem nucena podat na tuto RK žalobu. Vůbec ,ale nevím,kde toho správného právníka, který o této kauze něco ví hledat. Můžete mi nějak prosím poradit? Jsem z Ostravy….Mockrát děkuji za odpověď.

• #63675 Reply

iva svobodová

Dobrý den,taky máme stouto společností nemilou zkušenost.Řekli mamince že je smlouva na jeden měsíc když vyžadovala jít si pro brýle brilatně jí smlouvu jako přečetli a decentně dotlačili k podpisu.Žádnéklienty nedovedli a dům neprodali.Jenže majitelé domu byli 2 a neviděli ani nemají žádnou plnou moc že maminka mohla za druhého majitele žádost podepsat.Nyní požadují 150000 i přesto že provize byla zaplacena jiné pk která dům opravdu prodala.Dali jí už exekuce na důmi pozemky přilehlé.Myslím si že je to protiprávní.Děkuji za radu

• #63676 Reply

Dagmar Kuncová

Dobrý den, také já jsem nalítla Proluxu, podepsala jsem smlouvu na prodej nemovitosti. Měla to bý neexluzívní smlouva a pozdě jsem zjistila, že jsem se upsala na 12 měsíců. Já jsem majitelkou poloviny domu, druhou polovinu vlastní mé dvě děti.Je smlouva platná, když jsem ji podepsala jenom já a děti ne? Dále mě zaráží, že na smlouvě není žádné razítko Proluxu. Děkuji

• #63677 Reply

Dagmar Kuncová

Nalítla jsem realitní kanceláři Prolux a podepsala neexluzivní smlouvu o prodeji nemovitosti. Později jsem zjistila, že smlouva je uzavřená na 12 měsíců, tudíž se jedná o exkluzivitu jak hrom.Jsem majitelkou poloviny nemovitosti, druhá polovina patří mým dětem. Ty smlouvu nepodepsaly. Ptám se, zda je smlouva platná pouze s mým podpisem. Rovněž na smlouvě není žádné razítko.Děkuji

• #63678 Reply

Petra Nováková

A jak to dopadlo?já bohužel jsem také jedna s podvedených a tak hledám zkušenosti s těmito …

Děkuji

• #63679 Reply

Petra Nováková

Dobrý den ajak to teda dopadlo, uznala Vám RK prolux neplatnost smlouvy, já jsem také podepsala ,ale můj muž ne, máme byt ve SJM.

děkuji velmi za odpověd

• #63680 Reply

svetlana glaserova

Dobrý den! Hledám lidi podvedené RK Prolux, mám připravenu hromadnou zápůrčí žalobu, aby byla činnost této RK pozastavena alespoň do doby, než bude její činnost prošetřena na Odboru Hospodářské Kriminality.

Pokud máte zájem připojit se svým podpisem k této žalobě, kontaktujte mě prosím na zapurci@seznam.cz

Více o mé činnosti najdete na:http://glaserova.blog.idnes.cz/

• #63681 Reply

Milan Zeman

Advokáta si vyberete na stránkách http://www.cak.cz. Dobrý advokát nemusí o kauze nic vědět, ale musí se vyznat v platném právu, které na skutkový stav musí umět aplikovat.

• #63682 Reply

Eva Skýpalová

Smlouva,kterou nepodepsali oba manželé je ze zákona neplatná.Musíte to ovšem řešit soudně.

• #63683 Reply

Eva Skýpalová
  • #63684 Reply

Eva Skýpalová

viz.odstavec:co PRAVÍ ZÁKON:

> > Jako základní pravidlo platí, že majetek, který tvoří SJM, užívají a udržují

> oba

> > manželé společně. Ve vztahu k třetím osobám je třeba rozlišit dva způsoby

> > rozhodování o nakládání se společným majetkem spadajícím do SJM, a to

> obvyklou

> > správu majetku spadajícího do SJM a ostatní záležitosti mimo tuto obvyklou

> > správu. Právní úkony týkající se obvyklé správy majetku spadajícího do SJM

> může

> > vykonávat každý z manželů. Obvyklou správou se rozumí vyřizování pravidelně

> se

> > opakujících záležitostí, které lze považovat za běžné hospodaření se

> společným

> > majetkem. Může jít např. o pravidelné nákupy, objednávání běžných oprav v

> bytě,

> > placení pravidelných plateb apod. V ostatních záležitostech – mimo obvyklou

> > správu – je třeba souhlasu obou manželů, jinak je právní úkon neplatný.

• #63685 Reply

Eva Skýpalová

Rozumím tedy správně,že někdo se domohl finančního navrácení majetku?Na pana majitele prý je spousta trestních oznámení…včetně jednoho,nevím,jestli stále aktuálního trestního stíhání a tak si myslím,že to bude pěkný ptáček…šlo by to před zákonem pojmout i tak,že všechny ty lidi poškozuje právě pan majitel,jako majitel firmy,jemuž jdou ty podvodem získané peníze do kapsy?Měly by se tedy podávat trestní oznámení další na státní zastupitelství přímo na něj?

• #63686 Reply

Eva Skýpalová

viz.odstavec:co PRAVÍ ZÁKON:

> > Jako základní pravidlo platí, že majetek, který tvoří SJM, užívají a udržují

> oba

> > manželé společně. Ve vztahu k třetím osobám je třeba rozlišit dva způsoby

> > rozhodování o nakládání se společným majetkem spadajícím do SJM, a to

> obvyklou

> > správu majetku spadajícího do SJM a ostatní záležitosti mimo tuto obvyklou

> > správu. Právní úkony týkající se obvyklé správy majetku spadajícího do SJM

> může

> > vykonávat každý z manželů. Obvyklou správou se rozumí vyřizování pravidelně

> se

> > opakujících záležitostí, které lze považovat za běžné hospodaření se

> společným

> > majetkem. Může jít např. o pravidelné nákupy, objednávání běžných oprav v

> bytě,

> > placení pravidelných plateb apod. V ostatních záležitostech – mimo obvyklou

> > správu – je třeba souhlasu obou manželů, jinak je právní úkon neplatný.

• #63687 Reply

svetlana glaserova

Dobrý den!Toto je informace pro všechny klienty poškozené RK Prolux – Vše o možnostech boje proti těmto podvodníkům, najdete na stránkách občanského sdružení "Stop trestuhodným obchodním praktikám-STOP"

http://stop-prolux.webnode.cz/

Za šíření informací o jejich praktikách, jsem byla ze strany Proluxu zažalována o 500 000,-Kč, že prý poškozu ji jejich "dobré jméno"

Více na :

http://glaserova.blog.idnes.cz/

• #63688 Reply

svetlana glaserova

Vše o možnostech boje s RK Prolux, najdete na stránkách http://stop-prolux.webnode.cz/

Pokud se cítíte být poškozeni, neváhejte a přidejte se k nám!

• #63689 Reply

Milan Záhumenský

Chci se přidat v boji proti nepoctivé a zlodějské firmě Prolux.Jsem další podvedený a stále nás přibývá.prosím o kontakt.Děkuji důvěřivec

• #63690 Reply

Karl-Milan Roch

Dobrý den, máte-li obstavený účet, je již většinou pozdě. Přesto bych Vám doporučoval se co nejrychleji obrátit na společnost "Ochranu spotřebitelů" se sídlem v Pardubićích. Telefon a adresu najdete v pardubických Zlatých stránkách.

Karl-Mila Roch, RA

• #63691 Reply

Karl-Milan Roch

Vypovídat nic nemusíte, pakliže jste Vaše odvolání nabídky objektu zaslala na RK na dodejku. Doporučený dopis u soudu neplatí jako důkaz.

V tom případě máte jedinou možnost – vyměnit u objektu zámek a na dveře nalepit Váš dopis na RK, že jste nabídku včas dle smlouvy odvolala. Mnohé makléře RK od podepsání smlouvy oristě nenajdete – zmizí jako pára nad hrncem. Zásadní chyba je odvolání provést telefonicky, může zavolat každý a představí se Vám jako ředitel kde kdo.

Pakliže jste toto ale nedodržela, bude RK trvat na svém právu objekt prodat. Pak zůstává pouze obrátit se na společnost Ochrany spotřebitelů v Pardubicích.

• #63692 Reply

Karl-Milan Roch

Realitní kanceláře používají jejich oficielní razítka na smlouvách opravdu málokdy, a to z bezpečnostních důvodů možných napodobenin. Na některých smlouvách nenajdete ani telefonní číslo RK.

Pakliže jste majitelka pouze ploviny domu, nemůžete bez vašich dětí nic dělat – čili tato smlouva je neplatná. Platná by byla pouze v případě, kdybyste tuto skutečnost RK zamlčela a jednala svévolně za vaše děti. V tom případě vás mohou vaše děti žalovat. Sdělte to patřičné RK na dodejku, a žádejte potvrzení o přijetí.

• #63693 Reply

Karl-Milan Roch

Podpis zfalšovat nikdo nemůže, i když je velice záhadné, proč jste půjčoval svoji občanku jakési zástupkyni RK Prolux, kterou ani neznáte a neměl jste stejně zájem smlouvu podepsat. Komu patří pozemek může být každému jedno – každý má možnost zjistit majitele pozemku na onlinu katastru. Tyto listiny jsou veřejné.

Nejlepší ochrana je v tomto případě změnit nějaké detaily v pozemkové knize, a v každém případě – nechte si občanku vyměnit.

• #63694 Reply

karel olšina

Rád bych ukončil smlouvu o podpoře prodeje nemovitosti s Proluxem když jsem se dozvěděl co to je za firmu,Uzavřel jsem totiž smlouvu o níž jsem byl přesvědčen že je nevýhradní s Alešem Učíkem zást. za Prolux dne 23.1.2012 a nechal jsem si do ní ještě vepsat a stvrdit že je pouze na dobu 3 měsíců ale nyní jsem se dozvěděl že pokud smlouvu nevypovím doporučeným dopisem tato smlouva se bude automaticky prodlužovat o 12 měsíců.Jedna se o dvě garáže s nichž jedna je dokonce majetkem meho zetě ale to zřejmě agentovi za Prolux vůbec nevadilo.Rovněž ja pochybuji,že v dohledné době by se mi vůbec podařilo nějakou garáž prodat a proto nevidím tuto věc tak tragicky ale udivuje mě že je možné se tak dlouho živit zločinně a stát tomu nečinně přihlíží.Kam až to musí dospět aby se slušný člověk přestal bát.Existuje vůbec nějaká realitka ktera vás nepodvede anebo si musíme všechno dělat sami?A co na to naše zákony? Jsou to pořád ještě ty Norimberské anebo už ne ? Co mi poradíte?

• #63695 Reply

Radim

Myslim ze na takovouto firmu plati jedine postrilet majitele a zabavit majetek cele rodine a vratit penize poskozenym

• #63696 Reply

Marcela Gracová

před rokem jsem s Proluxem podepsala- jak jsem si myslela- údajně nevýhradní smlouvy.Nejsem majitelem pozemku a od Proluxu jsem pouze požadovala zveřejnění na web.Pozemek je na moji maminku a druhého majitele a v katastru je ještě zápis že jsou tam vlastníci oba.Prolux na webu uveřejnil údaje pozemku které se vůbec nezakládájí na pravdě,pozemek se ještě neprodal a RK vyžaduje pokutu za služby protože jsem jim přes e-mail napsala že chci tuto smlouvu zrušit protože se RK o jeho prodej nestarala.Makléři z RK po mě chtěli při podpisu nevýhradní smlouvy OP,kde si opsali mé údaje a ujistili mě že smlouva je nevýhradní a že ji můžu vypovědět bez sankce.Źádnou plnou moc k izerování na web a prodeje od své matky jsem jim neposkytla.Je smlouva u RK PLATNÁ ?

• #63697 Reply

Eva Skýpalová

PROLUX dostal rekordní pokutu 5milionů za své praktiky,čtěte zde:

http://www.realitymorava.cz/informace/realitni-zpravodaj/674-prolux-dostal-rekordni-pokutu-za-klamne-smlouvy#.T-mulvPHysI.facebook

Odpověď na téma: neprodloužení smlouvy u Prolux
Informace o uživateli: