neschopenka otce-převzetí dětí

Forum Fóra Rodinné právo Děti neschopenka otce-převzetí dětí

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Jana Bořilová a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

• Autor

Jana Bořilová

Dobrý den, jsme s manželem rozvedeni a děti mám svěřeny do výchovy já.Nyní je bývalý manžel na neschopence (rozdrtil si palec u nohy)a oznámil mi, že si přijede v den jeho návštěvy pro děti. (na nohu stále ještě kulhá).Musím mu děti předat?Chce si je odvézt autem a mám strach aby se s dětmi nenaboural.Sdělila jsem mu,že mu v tomto případě děti nedám,ale klidně může za nimi přijít.Jak to tedy prosím je? Děkuji za brzkou odpověď.

• #29426 Reply

Mgr. Lucie Jindrová, advokát

Dobrý den,

Vy sama zřejmě těžko posoudíte, zda-li jeho stav vylučuje schopnost řídit auto nebo ne. Stejně jako i jiné věci, je i tato na uvážení rodiče, jestli je schopen takové činnosti nebo ne. Zde by mělo jít o vzájemnou domluvu.

• #29427 Reply

Jana Bořilová

S mým bývalým manželem vzájemná domluva nepřipadá vůbec v úvahu.On jde tzv. "přes mrtvoly" a čím větší mám o děti strach tím mu to dělá dobře. Kdyby se něco přihodilo je schopen to svést na mě, že jsem mu děti neměla dávat, ale když mu je nedám, tak zase vyhrožuje soudama. V něm se člověk totiž těžko vyzná.Když se pak něco přihodí kdo za to nese zodpovědnost? Ale to už pak někdy bývá na vše pozdě, bohužel. Vžijte se,prosím, do toho, že by jednalo o Vaše děti. (lékařem určené vycházky nemá)

Děkuji za odpověď.

Odpověď na téma: neschopenka otce-převzetí dětí
Informace o uživateli: