Neseriózní jednání Relitní kanceláře

Forum Fóra Občanské právo Nemovitosti Neseriózní jednání Relitní kanceláře

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  veronika rútová a poslední změna je stará 6 let, 10 měsíců.

• Autor

Petr

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat na radu ohledně koupi družstevního bytu.

Chci si koupit byt a zaujala mě nabídka jedné realitní kanceláře. Při prohlídce družstevního bytu nabízeného realitní kanceláří jsem se dozvěděl, že v panelovém domě, kde se nachází zmíněný byt se bude na jaře dělat rekonstrukce fasády a oken. Tyto práce prý má platit družstvo. Čtyřikrát jsem se ptal, zda je opravdu ve fondu našetřený obnos potřebný pro rekonstrukci a budou se rekonstruovat i balkóny. Jednou přímo rodičů majitele, kterí tam byli jako zástupci majitele (syna) a třikrát realitního agenta. Bylo mi řečeno, že ano a na základě této informace jsem si byt rezervoval a zaplatil zálohu 49 000 Kč. Poté mi to ale nedalo a začal jsem zjišťovat, jak je to doopravdy a dopátral jsem se, že na jaře se bude dělat jenom oprava střechy a ve fondu peníze na fasádu a okna vůbec nejsou. To ovšem snižuje hodnotu bytu a mě čekají dodatečné investice.

Má otázka zní: je možné vyvázat se z rezervační smlouvy s RK na základě jejich nepravdivé informace?

Nebo je to nemožné. podotýkám, že ve smlouvě toto jako podmínka bohužel není, protože mě nenapadlo, že RK bude natolik nekorektní a bude uvádět lživé informace.

• #62190 Reply

Petr

Vývázání jsem myslel, aniž bych ztratil oněch 49tis Kč.

Díky.

• #62191 Reply

Monika

Dobrý den, mám problém s výše uvedenou RK. V březnu roku 2007 jsem naivně uzavřela zprostředkovatelskou smlouvu o prodeji druž. podílu za dohodonutou částku na smlouvě. Tato RK nebyla schopna za 10 měsíců sehnat zájemce na koupi. Byt na jejich stránkách bez mého písemného souhlasu slevnili o 200 tis, zájemci chodí přímo ke mně domů bez jakékoliv součinnosti této RK. Je možné smlouvu vypovědět za její porušování? Mají právo na to, prodávat něco za jinou cenu, než bylo dohodnuto? Za tu cenu, jež ho nabízejí ho samozřejmě prodat nechci. Moc Vám děkuji za brzkou odpověď.

• #62192 Reply

Vladimír Zvara

Vážená paní Moniko, chtěl bych se zeptat jakvaše řešení tohoto problému dopadlo, mám s touto samou realitní kanceláří stejný problém plus ještě další věci navíc.

Děkuji za odpověď .: zvarav@seznam.cz

• #62193 Reply

Petr Volf

Uzavřel jsem kupní smlouvu na skld který prodávající nabýzel s garáží a možností následné přestavby na kancelářské či obchodní prostory. Mám 60 dní na zaplacení.Posléze jsem se dozvěděl že přestavba není možná a garáž není skolaudovaná. Prodávajíci mě jednoduše podvedl. Jak se mohu branit? Jak mám vypovědět smlouvu a co se zálohou? Petr Děkoji

• #62194 Reply

julie pilch

Dobrý den,9. ledna 2008 proběhl vklad vlastnického práva na nového majitele a já jsem dosud neobdržela peníze z prodeje nemovitostí od realitní kanceláře.Kancelář se neustále na něco vymlouvá, nejdřív že musí zaplatit daň, což udělala až 30.4.2008 – poslední možný termín a nyní zas, že mi musí poslat vyúčtování, které musím podepsat a až pak mi převede peníze.Mohu se nějak bránit proti jejich zdlouhavému procesu s převedením peněz? Může si realitka tak dlouho ponechat peníze i když ji neustále urguji o vyplacení? Bohužel zprostředkovatelská smlouva ani kupní smlouva napsaná realitkou neobsahují informace o tom, kdy nám mají peníze vyplatit.Mám i přesto šanci se nějak bránit?

• #62195 Reply

veronika rútová

Dobrý den,

mám velký problém. Na http://www.pipni.cz jsem si registrovala domenu http://www.trendmagazin.cz a free hosting za 250 kč/rok. Pořád padal server a já jim napsala emaily, že mi to nefunguje, a co s tím. Pak jsem se dozvěděla,že když mám free hosting, nesmím jim psát emaily, protože nemám technickou podporu, a protože si to neplatím, za posílání emailů mi domenu zablokují. To se stalo, kvůli zaslání 3 emailů s dotazem,proč to nefunguje. nemůžu se tam dovolat, na emaily nereagují a já vůbec nevím, co mám dělat.

Server mi nefunguje, oni semnou nekomunikují a všechny data, které tam mám, jsou asi ztracené. Můžete mi poradit, co mám dělat?

Děkuji a jsem s pozdravem

Veronika Rútová

Odpověď na téma: Neseriózní jednání Relitní kanceláře
Informace o uživateli: