Nesouhlas s fakturací firmou v insolvenci

Forum Fóra Ostatní Obecné Nesouhlas s fakturací firmou v insolvenci

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 účastník) se naposledy zapojil uživatel  Milan Zeman a poslední změna je stará 6 let, 11 měsíců.

• Autor

Zdena

V loni jsem začala spolupracovat se spol., která nabízela zajímavé tel.tarify Využívala jsem její služby, zaplatila zálohu a navíc mi firma dluží na mé služby. Faktury za telefony jsem platila pravidelně.Prvního listopadu firma ukončila služby a upozornila nás e-mailem. Zároveń nám bylo znemožněno telefonovat – zablokovali nám telefony,firma nepřeposílala naše platby O2. Musela jsem si pořídit nový tarif a společnosti jsem sdělila, že o službu (dostali jsme nabídku, že nám převedou tel. pod O2) nemám zájem. Ve smlouvě,kterou jsem podepsala je věta,že pokud firma ukončí služby, je smlouva neplatná. Ale i o rozhodčí doložce. V prosinci mi přišla fa za plný tel.tarif za celý měsíc, tedy i v za dobu, kdy službu firma nezajišťovala. Na protesty, dopisy, e-maily a žádosti o zápočet a opravu faktury nereagují.Obávám se té poznámky o rozhodčí doložce. Může firma, která neplní podmínky využít tuto doložku proti mě ? Mám nějakou šanci obrany, pokud by se rozhodli vymáhat i neoprávněné dluhy?

• #77211 Reply

Milan Zeman

Započítat pohledávku lze jednostranným úkonem, pokud se jedná o pohledávky splatné. Pokud tedy nereagují na Vaše žádosti nemělo by to mít vliv na samotný fakt zajištění. Pokud se obáváte rozhodčí doložky – nelze předpovědět, jak v případném sporu rozhodce rozhodne, může rozhodnout i ve Váš prospěch.

• #77212 Reply

Milan Zeman

Omlouvám se za překlep – místo zajištění mělo být započtení.

Odpověď na téma: Nesouhlas s fakturací firmou v insolvenci
Informace o uživateli: